Dovolená ve Střední Dalmácii

Střední Dalmácie je považována za vůbec nejkrásnější část východního Jadranu. Najdete zde překrásné členité pobřeží s mnoha zátokami, vrcholky hor poskytující daleký výhled na moře a také ostrovy s opravdu úchvatnou přírodou a jedinečnými levandulovými poli. Kromě koupání v průzračně čisté vodě můžete ve Střední Dalmácii na vlastní oči vidět hned dvě památky UNESCO – historická jádra měst Split a Trogir. Ta jsou od sebe vzdálena pouze asi 25 km. Ve Splitu je velký přístav, ze kterého vyplouvají menší výletní lodě i velké trajekty, které vás dopraví na ostrovy jako Hvar, Brač, Vis či Korčula. Velmi oblíbené je také město Omiš s malebným ústím řeky Cetiny. A na čem si ve Střední Dalmácii pochutnáte? K čerstvým mořským plodům, vynikajícímu domácímu sýru a sušené šunce se skvěle hodí výtečné místní víno.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Střední Dalmácie je úchvatná oblast nacházející se na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku. Tento region je známý svými krásnými plážemi, malebnými přímořskými městy a bohatým kulturním dědictvím. Pobyt ve Střední Dalmácii vám nabídne širokou škálu aktivit a zážitků.

Co můžete vidět a zažít na dovolené ve Střední Dalmácii?

Do Chorvatska se nejpravděpodobněji vydáte za mořem a plážemi. Střední Dalmácie vás v tomto nezklame. Oblast je bohatá na písečné pláže, útesy a turisticky atraktivní místa jako jsou například Makarská riviéra, Brač nebo Hvar. Návštěvníci si mohou užívat slunce, koupání a vodní sporty, jako je windsurfing, potápění nebo plachtění.

Jednou z nejatraktivnějších destinací ve Střední Dalmácii je město Split, které je známé svým historickým centrem s UNESCO památkou Diokleciánovým palácem. Tento impozantní komplex představuje jedno z nejlépe dochovaných římských monumentů na světě. Návštěvníci si mohou prohlédnout starověké zdi, chrámy, paláce a úzké uličky, které vytvářejí unikátní atmosféru.

Další zajímavou lokalitou je historické město Trogir, které je také zapsáno na seznamu UNESCO. Jeho malebné uličky a středověké budovy přitahují návštěvníky z celého světa. Procházka historickým centrem odhaluje nádherné katedrály, kláštery a paláce, které svědčí o bohaté historii města.

Nejen městy je ale Střední Dalmácie známá – vydejte se sem za nádhernými přírodními scenériemi, včetně národních parků Krka a Kornati.

Pobyt ve Střední Dalmácii je ideální volbou pro ty, kteří touží po kombinaci historie, krásné přírody a relaxace na pláži. Region nabízí bohaté možnosti prozkoumávání, odpočinek a poznávání místní kultury.

Objevte i další oblasti Chorvatska jako je Severní Dalmácie, Istrie nebo Kvarner.