Dovolená v Jeseníkách

České hory, které vás okouzlí, to jsou Jeseníky. Hledáte pohodovou dovolenou, kde si užijete čistý vzduch a krásnou přírodu? Pak zvolte jeden z našich výhodných pobytů pro dva nebo pro rodiny s dětmi a objevujte Jeseníky a jejich krásy po celý rok.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Z pobytu ve Wellness & Spa Hotelu Villa Regenhart **** jsem byl opravdu nadšený. Luxusní vila leží v zahradě a poskytuje moderní vybavení i historickou atmosféru. Zrekonstruovaný interiér je doplněn o moderním wellness s bazénem, saunami a klidovou zónou s panoramatickým výhledem. Skvělým začátkem dne byly pestré bufetové snídaně a ještě lepším završením pak vynikající večeře. Tento pobyt bych doporučil každému, kdo ocení krásné prostředí uvnitř i venku a očekává služby na nejvyšší úrovni.”

Matěj Kytner
Matěj Kytner
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Kamzík jsme si opravdu užili. Překvapilo nás jak moderně je řešená recepce a přivítaly nás velice milé a usměvavé recepční. Ubytování jsme byli v pokoji s balkónem a výhledem na les. Relaxace v saunách a vířivkách byla jinak parádní. Musím vyzdvihnout místní kuchyni, protože jak na snídaních, tak i večeřích jsme si opravdu pochutnali. Z výletů rozhodně doporučujeme naučné stezky Karlovou Studánkou a Velkou kotlinu.”

Elena Řepová
Elena Řepová
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Dovolená v Jeseníkách může být velmi pestrá. Najdete zde totiž zajímavá města, vysoké hory, hluboké jeskyně i malebné hotely s vlastním wellness. Jsme tu od toho, abychom vám pomohli vybrat pobyt podle vašich představ.

Kam na výlet v Jeseníkách

Plánujete rodinnou dovolenou v Jeseníkách a chcete toho co nejvíc vidět? Máme pro vás nějaké tipy. Turistické trasy vás provedou Národní přírodní rezervací Praděd, kde najdete záhadné Petrovy kameny a vystoupíte na horu Praděd. Ve Vrbně pod Pradědem si pak užijete zábavu na bobové dráze. Zajímavým místem na celodenní výlet jsou Velké Losiny, kde funguje ruční papírna a v místním zámku se dozvíte zajímavosti o čarodějnických procesech.

Jestli chcete mít rozhled do krajiny, vydejte se na kamennou rozhlednu Zlatý Chlum, leží v nadmořské výšce 875 m n. m. a je jednou z dominant Jeseníku. Láká vás spíš podzemí? Navštivte Jeskyně Na Pomezí, kde je celoročně zpřístupněna největší „mramorová“ jeskyně v České republice.

Navštivte také unikátní Rejvízské rašeliniště, které vzniklo před tisíci lety. K vidění jsou vzácné druhy rostlin či Velké a Malé Mechové jezírko, celou oblastí vás provede Naučná stezka Rejvíz. Toto místo je navíc ideálním výchozím bodem pro další výlety například na Červenohorské sedlo nebo do Ramzové. Letní dovolená v Jeseníkách zkrátka stojí za to.

Lyžování v Jeseníkách

Jakmile napadne sníh, Jeseníky se promění v oblíbenou lyžařskou lokalitu. Rádi vám v tomto období zajistíme ubytování blízko ski areálu.

Mnoho zdejších ski areálů se hodí i pro rodiny s dětmi a začátečníky. Například Ostružná je obcí, v jejímž okolí najdete více než pět dobrých ski areálů a sjezdovek. Samotný JONAS PARK Ostružná zahrnuje moderní dětský park a snowpark. Kde ještě lyžovat? V okolí se nabízí Ski areál Ramzová, pod Klínem, Kaste Petříkov a Ski areál Branná. Zajet si můžete samozřejmě i přímo na Praděd nebo do Vrbna pod Pradědem.

Pokud chcete s dětmi vyrazit na běžky, doporučujeme variabilní krátké okruhy Rejvízskými loukami. Zdatnější běžkaři můžou vyzkoušet stopy mezi rašeliništěm Skřítek a Malou Morávkou nebo Údolím Bělé.

Lázně a wellness pobyty v Jeseníkách

Přirozeným centrem Jeseníků je město Jeseník a centrem lázeňství v Jeseníkách jsou nedaleké Priessnitzovy léčebné lázně, které vznikly roku 1822 jako první vodoléčebný ústav na světě. Můžete si tu dopřát různé koupele, zábaly a další procedury. Lázně v Jeseníku jsou proslulé i jedinečným balneoparkem, a pokud sem plánujete výlet s dětmi, zastavte se také v Muzeu kostek a stavebnice Lega.

Koupání a Relax nabízí Termály Losiny ve Velkých Losinách. Prohřejete se v termálních bazénech a vaše děti se vyřádí v dětském bazénu s tobogánem a aktivním bazénu s divokou řekou. Jestli se vám ale za odpočinkem nechce dojíždět, vyberte si rovnou ubytování s wellness. Co byste řekli na sudový thermal park, privátní vířivku nebo hotel s vlastním aquacentrem? Wellness pobyt v Jeseníkách můžete v zimě spojit s lyžováním, v létě s turistikou.