Dovolená na Vysočině

Pobyt uprostřed krásné přírody Vysočiny vás dostane. Vysočina je region, který v sobě skrývá mnohé - památky UNESCO i nádhernou přírodu a božský klid. Vydejte se sem relaxovat, objevovat známá místa nebo prožít parádní aktivní dovolenou.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si moc užili. Hotel odpovídal popisu a dostali jsme vše, co bylo uvedeno na voucheru. Personál (recepční i obsluha v restauraci u snídaní) byl moc milý, vycházeli nám ve všem vstříc. Pokoj byl v pořádku, jen bychom ocenili i pravidelný úklid. Skvělá je i poloha hotelu, nachází se kousek od nádraží, a přitom přímo v centru. Z toho, co jsme navštívili, můžeme doporučit Masarykovu vyhlídku, židovskou čtvrť, baziliku sv. Prokopa a také spoustu úžasných třebíčských kaváren.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v letohrádku byl krásným zážitkem. Atmosféra prvorepublikové doby pohltí každého návštěvníka, jakmile překročí práh hotelu. Že budou pokoje zařízené dobovým nábytkem, jsem věděla z fotek, ale že budeme jíst starými příbory a všude bude vyhrávat tematická hudba, to jsem nečekala. Letohrádek je umístěn kilometr za městem Počátky a patří k němu i park, takže je tu opravdu klid. Nadchlo nás i promítání filmů v salonku v přízemí. Ke sledování si můžete objednat večeři z menu a vychutnat si tak výborná jídla uvařená podle dobových receptů.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finanční tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Vysočina je známá jako malebný kraj lesů, rybníků a luk rozprostírající se na hřbetech Českomoravské vrchoviny. Turisté sem míří hned za třemi významnými památkami zapsanými na Seznamu UNESCO. Ať už se sem vydáte v létě za památkami a turistikou nebo v zimě na lyžařský pobyt či rodinnou dovolenou, určitě si přijdete na své.

Kde se ubytovat během dovolené na Vysočině?

Pokud se sem chystáte na rodinnou dovolenou, nadchne vás množství hotelů s dětskými koutky i blízkost přírodního zábavního areálu Šiklův Mlýn, který milují děti i dospělí.

Romantický pobyt v páru si zase nejlépe užijete nejen díky poznávání přírodních krás a památek v okolí, ale hlavně během odpočinku ve wellness centru. V mnoha zdejších ubytovacích zařízeních nechybí ani bazén na plavání i relaxaci.

Mnoho hotelů a penzionů na Vysočině se pyšní zárukou kvality v podobě označení „Osobně ověřeno". Toto označení si ubytování získá tehdy, pokud splňuje alespoň dvě ze tří podmínek - pobyty jsou ověřené členy týmu Travelking, mají nejlepší hodnocení zákazníků a hosté se sem vždy rádi vracejí.

Co navštívit na Vysočině?

Za přírodními krásami a procházkami kolem skalních věží, rybníků a lesů se vydejte do CHKO Žďárské vrchy. Čeká tu na vás nejvyšší vrchol Devět skal (836 m n. m.) I rybníky jako Velké Dářko, Veselský a Matějovský rybník.

Památkami UNESCO zase oplývá krásné město Telč rozprostírající se mezi dvěma rybníky. Projít se zde můžete překrásným renesančním náměstím s měšťanskými domy i vedle zámku s krásnou zámeckou zahradou. Město Třebíč si zase zápis mezi města s památkami UNESCO vysloužilo díky výborně zachované Židovské čtvrti se stavbami ze 17. století. K čtvrti patří také největší a nejlépe zachovaný židovský hřbitov v Evropě.

Návštěvníky přitahuje na Vysočinu také významný poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou. Kostel má jedinečný půdorys ve tvaru pěticípé hvězdy a také podoba samotného kostela je protkána symbolikou čísla pět. Jde o jedno z nejvýznamnějších děl architekta Jana Blažeje Santiniho.

Inspirujte se také v našem článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu na Vysočině?.