Dovolená na Vysočině

Pobyt uprostřed krásné přírody Vysočiny vás dostane. Vysočina je region, který v sobě skrývá mnohé - památky UNESCO i nádhernou přírodu a božský klid. Vydejte se sem relaxovat, objevovat známá místa nebo prožít parádní aktivní dovolenou.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si moc užili. Hotel odpovídal popisu a dostali jsme vše, co bylo uvedeno na voucheru. Personál (recepční i obsluha v restauraci u snídaní) byl moc milý, vycházeli nám ve všem vstříc. Pokoj byl v pořádku, jen bychom ocenili i pravidelný úklid. Skvělá je i poloha hotelu, nachází se kousek od nádraží, a přitom přímo v centru. Z toho, co jsme navštívili, můžeme doporučit Masarykovu vyhlídku, židovskou čtvrť, baziliku sv. Prokopa a také spoustu úžasných třebíčských kaváren.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Penzion nás okouzlil už při příjezdu. Po vstupu nás uvítal milý personál a překvapily nás luxusní interiéry. Pokoj včetně koupelny byl prostorný, postel pohodlná a spalo se nám na ní výborně. Vypíchnout musím určitě také chutné snídaně a wellness, které bylo kouzelné, a díky vířivce a sauně se člověk nenudil, i když zrovna pršelo. Na výlet jsme se vydali do Žďáru nad Sázavou na Zelenou horu, kde je kostel Sv. Jana Nepomuckého. Určitě se sem ještě vrátíme, abychom mohli okolí více prozkoumat za lepšího počasí. Možností výletů je tu totiž nespočet.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodní tým


Vysočina je známá jako malebný kraj lesů, rybníků a luk rozprostírající se na hřbetech Českomoravské vrchoviny. Turisté sem míří hned za třemi významnými památkami zapsanými na Seznamu UNESCO. Ať už se sem vydáte v létě za památkami a turistikou nebo v zimě na lyžařský pobyt či rodinnou dovolenou, určitě si přijdete na své.

Kde se ubytovat během dovolené na Vysočině?

Pokud se sem chystáte na rodinnou dovolenou, nadchne vás množství hotelů s dětskými koutky i blízkost přírodního zábavního areálu Šiklův Mlýn, který milují děti i dospělí.

Romantický pobyt v páru si zase nejlépe užijete nejen díky poznávání přírodních krás a památek v okolí, ale hlavně během odpočinku ve wellness centru. V mnoha zdejších ubytovacích zařízeních nechybí ani bazén na plavání i relaxaci.

Mnoho hotelů a penzionů na Vysočině se pyšní zárukou kvality v podobě označení „Osobně ověřeno". Toto označení si ubytování získá tehdy, pokud splňuje alespoň dvě ze tří podmínek - pobyty jsou ověřené členy týmu Travelking, mají nejlepší hodnocení zákazníků a hosté se sem vždy rádi vracejí.

Co navštívit na Vysočině?

Za přírodními krásami a procházkami kolem skalních věží, rybníků a lesů se vydejte do CHKO Žďárské vrchy. Čeká tu na vás nejvyšší vrchol Devět skal (836 m n. m.) I rybníky jako Velké Dářko, Veselský a Matějovský rybník.

Památkami UNESCO zase oplývá krásné město Telč rozprostírající se mezi dvěma rybníky. Projít se zde můžete překrásným renesančním náměstím s měšťanskými domy i vedle zámku s krásnou zámeckou zahradou. Město Třebíč si zase zápis mezi města s památkami UNESCO vysloužilo díky výborně zachované Židovské čtvrti se stavbami ze 17. století. K čtvrti patří také největší a nejlépe zachovaný židovský hřbitov v Evropě.

Návštěvníky přitahuje na Vysočinu také významný poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou. Kostel má jedinečný půdorys ve tvaru pěticípé hvězdy a také podoba samotného kostela je protkána symbolikou čísla pět. Jde o jedno z nejvýznamnějších děl architekta Jana Blažeje Santiniho.

Inspirujte se také v našem článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu na Vysočině?.