Pobyt ve východních Čechách

To je krajina nejen krásné přírody a spousty významných památek, ale také koní a sladkých perníků. Ty nejlepší ochutnáte v Pardubicích, třeba cestou z dostihů, navštivte také UNESCO zámek v Litomyšli, Hospital Kuks nebo ZOO Dvůr Králové se safari.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pension Relax je ideálním ubytováním při návštěvě Krkonoš. Cítili jsme se zde velmi dobře. Pokoj byl pohodlně zařízený a čistý, strava vynikající a personál moc milý. Navíc je tu možnost relaxace ve formě privátního wellness s vířivkou a saunou, kde jsme si po celodenním výletu na Sněžku skvěle odpočinuli. Stihli jsme i pár výletů, ale určitě doporučuji delší pobyt, protože aktivit je v okolí opravdu mnoho.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v April Hotelu Panorama jsme si velmi užily. Nejvíce jsme ocenily polohu hotelu ve velmi klidné lokalitě, díky čemuž jsme slyšely jen zpěv ptáčků a hlavně tu nebyl žádný hluk z aut či rádií. Dále nám pobyt zpříjemnil velmi milý, usměvavý a ochotný personál – pan číšník nám například dával i tipy na výlety. K tomu krásný světlý pokoj a vynikající jídlo, které bylo doslova gurmánským zážitkem. Hotel je navíc skvělým výchozím bodem pro nejrůznější výlety po okolí, po kterých jsme si mohly dopřát příjemný odpočinek v hotelovém wellness.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Východní Čechy - to je krajina přírodních krás, koňských dostihů, sladkého perníku i památek zapsaných na Seznamu UNESCO. Co dalšího stojí za návštěvu?

Kam se vydat na dovolenou ve východních Čechách?

Při toulkách přírodou na Dolní Moravě určitě narazíte na architektonickou zajímavost, která nadchne děti i dospělé. Je to Stezka v oblacích vysoká 55 m, ze které si vychutnáte panoramatické výhledy na masiv Kralického Sněžníku, hřeben Jeseníku i Krkonoše. Pokud máte dost odvahy, zpátky na zem se můžete dostat po tobogánu dlouhém 100 m.

Za památkami UNESCO se vydejte do města Litomyšl, kde vás zaujme renesanční zámek, který se řadí k nejkrásnějším renesančním stavbám ve střední Evropě. Za prohlídku stojí také historické náměstí a zámecký pivovar, který je známý jako místo narození skladatele Bedřicha Smetany.

Na Seznamu Památek UNESCO se nachází také Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, který patří k nejstarším hřebčínům na světě. Není divu, že právě nedaleko něho stojí Pardubice, které proslavil nejen voňavý perník, ale také slavné dostihy.

Milovníci historie by měli zavítat na prohlídku barokního Hospitalu Kuks. Obklopuje ho rozsáhlá zahrada a významná galerie plastik rozesetých po areálu. S dětmi potom zavítejte do Zoo Dvůr Králové, kde se nachází i safari.