Pobyt ve východních Čechách

To je krajina nejen krásné přírody a spousty významných památek, ale také koní a sladkých perníků. Ty nejlepší ochutnáte v Pardubicích, třeba cestou z dostihů, navštivte také UNESCO zámek v Litomyšli, Hospital Kuks nebo ZOO Dvůr Králové se safari.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v April Hotelu Panorama jsme si velmi užily. Nejvíce jsme ocenily polohu hotelu ve velmi klidné lokalitě, díky čemuž jsme slyšely jen zpěv ptáčků a hlavně tu nebyl žádný hluk z aut či rádií. Dále nám pobyt zpříjemnil velmi milý, usměvavý a ochotný personál – pan číšník nám například dával i tipy na výlety. K tomu krásný světlý pokoj a vynikající jídlo, které bylo doslova gurmánským zážitkem. Hotel je navíc skvělým výchozím bodem pro nejrůznější výlety po okolí, po kterých jsme si mohly dopřát příjemný odpočinek v hotelovém wellness.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Hotel nás naprosto okouzlil a všechno bylo na jedničku. Personál byl velmi milý a vždy nám s čímkoliv ochotně poradil. Pokoj byl dostatečně velký s velmi pohodlnou postelí, krásnou čistou koupelnou a županem i pantoflemi. Dobu strávenou ve wellness jsme si užili. Byli jsme tam téměř sami, takže jsme měli bazén i vířivku jen pro sebe. Pokud bych měla jednu věc opravdu vyzdvihnout, tak je to strava. Naprosto překonala mé očekávání. V okolí je spousta možností výletů – určitě doporučuji vyjet lanovkou na Medvědín.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora


Východní Čechy - to je krajina přírodních krás, koňských dostihů, sladkého perníku i památek zapsaných na Seznamu UNESCO. Co dalšího stojí za návštěvu?

Kam se vydat na dovolenou ve východních Čechách?

Při toulkách přírodou na Dolní Moravě určitě narazíte na architektonickou zajímavost, která nadchne děti i dospělé. Je to Stezka v oblacích vysoká 55 m, ze které si vychutnáte panoramatické výhledy na masiv Kralického Sněžníku, hřeben Jeseníku i Krkonoše. Pokud máte dost odvahy, zpátky na zem se můžete dostat po tobogánu dlouhém 100 m.

Za památkami UNESCO se vydejte do města Litomyšl, kde vás zaujme renesanční zámek, který se řadí k nejkrásnějším renesančním stavbám ve střední Evropě. Za prohlídku stojí také historické náměstí a zámecký pivovar, který je známý jako místo narození skladatele Bedřicha Smetany.

Na Seznamu Památek UNESCO se nachází také Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, který patří k nejstarším hřebčínům na světě. Není divu, že právě nedaleko něho stojí Pardubice, které proslavil nejen voňavý perník, ale také slavné dostihy.

Milovníci historie by měli zavítat na prohlídku barokního Hospitalu Kuks. Obklopuje ho rozsáhlá zahrada a významná galerie plastik rozesetých po areálu. S dětmi potom zavítejte do Zoo Dvůr Králové, kde se nachází i safari.