Dovolená v Rakousku

Navštivte naše rakouské sousedy, poznejte místní kulturu, historii a nádhernou přírodu. Na objevení nečeká jen Vídeň v době vánočních trhů, Rakousko je poseto nádhernými horami, zámky a zajímavá místa nabízí například i Salzburg, Graz nebo Linec.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Gasthof Mentenwirt jsme si dokonale užili. I když se penzion nachází uprostřed typické horské vesničky v Rakousku, díky slovenskému personálu jsme jazykovou bariéru vůbec neřešili. Náš pokoj byl komfortní a strava uspokojivá. Pan recepční se o nás po celou dobu perfektně staral, vždy nám pomohl a poradil skvělé tipy pro výlety po okolí. Výhodou v rámci balíčku byla slevová Lungau Card, se kterou jsme měli vstupenky a lanovku zdarma.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Náš pobyt v Penzionu SUN jsme si s rodinou náramně užili. Městečko Gaming se nachází v malebné krajině uprostřed lesů a místo je skvělým výchozím bodem pro cyklovýlety po okolí. Penzion jsme navštívili uprostřed léta, a tak jsme hned vyrazili na místní koupaliště, které nabízí množství atrakcí pro všechny věkové kategorie. Výhodou tohoto rodinného penzionu jsou jeho čeští majitelé. Paní majitelka nám vyšla vstříc s našimi požadavky a představila nám všechny možnosti, které jejich ubytování nabízí. Plusem je také relativně dobrá dostupnost z ČR (od nás z jihu Moravy do tří hodin autem).”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým


Rakouské Alpy jsou v létě ideálním místem pro vysokohorskou turistiku. Sbalte si batohy, obujte pohorky a vyrazte zdolávat hory a objevovat nejkrásnější rakouská jezera. V naší nabídce najdete ubytování v nejrůznějších koutech Alp, odkud se můžete vydávat na túry posilněni vydatnou snídaní a po návratu vás bude čekat večeře, pohodlná postel a třeba i vířivka nebo sauna na uvolnění svalů.

Největším národním parkem Rakouska jsou Vysoké Taury. Rozkládají se ve spolkových zemích Salcbursko, Korutany, Východní Tyrolsko a Tyrolsko a jedná se o největší chráněné území v Alpách. V závěsu za nimi jsou Národní park Nockberge a Národní park Kalkalpen, kam spadá například oblast Dachstein se svými jeskyněmi a Gossauská jezera.

Mezi nejoblíbenější přírodní rezervace na území Rakouských Alp patří Krimmelské vodopády, které jsou jedny z největších v Evropě, a dále například oblast tzv. Solné komory. Jedná se o předhůří Dachsteinu kolem města Hallstatt, kde se v minulosti nacházely solné doly. Jižní část Solné komory v okolí Dachsteinu a Hallstattu byla v roce 1997 zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO a stala se oblíbeným výletním místem. V objetí hor se tu nachází malebná městečka a více než 20 ledovcových jezer, např. Halštatské jezero, Grundlsee nebo Mondsee.

Zimní dovolená v Rakousku

Povrch Rakouska tvoří ze dvou třetin Alpy, kde je několik tisíc kilometrů sjezdovek v nadmořských výškách od 550 do 3 450 m n. m. V zimě si tedy nenechte ujít lyžování v Rakousku.

Která jsou nejznámější lyžařská střediska v Rakouských Alpách? Zillertal 3000 tvoří tři ski areály a můžete si zde zalyžovat i na ledovci Hintertux s celoročním provozem ve výšce více než 3 200 m. Výzvou pro odvážné je nejprudší sjezdovka v Rakousku s příhodným názvem Harakiri. Volné chvíle pak využijte k návštěvě aquacentra v Mayhofenu.

Oblast v okolí Kaprunu a Zell am See tvoří tři lyžařská střediska s celkovou délkou 138 km sjezdových tratí. Na lyžování s dětmi zde doporučujeme oblast Maiskogel. Lyžařskou nabídku doplňují různorodé běžecké tratě – od sportovních po vyhlídkové.

Rozsáhlá oblast Schladming je tvořena 9 ski areály, kam patří i Dachsteinský ledovec. Nenechte si ujít freeridovou legendu Edelgriess, 18 km dlouhý sjezd hlubokým sněhem, a 472 km upravených běžkařských tratí.

Vyberte si ubytování podle vašeho gusta. V nabídce jsou horské chaty přímo u sjezdovky i hotely blízko skibusu, který vás dopraví do lyžařských středisek v okolí. Součástí balíčku bývá často doprava skibusem zdarma, skipas zdarma nebo sleva do ski areálu.

Odpočinek a wellness v Rakousku

Místo běžkování a chození po horách máte raději odpočinkovou dovolenou s wellness? I to se vám v Rakousku splní. Wellness pobyty v Rakousku jsou velmi lákavé. Relaxovat můžete v luxusních resortech s výhledem na Alpy a jezera nebo si vyberte ubytování blízko lázní. Do Rakouska se totiž také vyplatí vyrazit i za termály.

Jedním z nejoblíbenějších lázeňských měst je Bad Gastein, v jehož blízkosti najdete termální lázně Alpentherme Gastein. Koupání v horké vodě si můžete dopřát i v zimě a mít při tom nádherný výhled na zasněžené Vysoké Taury. Za koupáním můžete vyrazit i pouze kousek za hranice do Laa an der Thaya, kde stojí moderní vodní ráj s širokou nabídkou wellness procedur.