Dovolená v Rakousku

Navštivte naše rakouské sousedy, poznejte místní kulturu, historii a nádhernou přírodu. Na objevení nečeká jen Vídeň v době vánočních trhů, Rakousko je poseto nádhernými horami, zámky a zajímavá místa nabízí například i Salzburg, Graz nebo Linec.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si i přes špatné počasí moc užili. Personál hotelu byl moc milý a snadno jsme se dorozuměli anglicky. Všechno, co jsme měli v balíčku, nám sami hned nabídli. Pokoj byl naprosto dostačující, čistý a pohodlný. Příjemným bonusem byl balkón. Největší pecka byla určitě strava – na všem jsme si moc pochutnali a jídla bylo tolik, že jsme ho skoro ani nemohli všechno sníst. Z balíčku jsme využili hlavně slevovou kartu SommerCard, díky které jsme měli na spoustu míst vstup zdarma. A největší zážitek? Rozhodně vysokohorská silnice Grossglockener Hochalpenstrasse. :)”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“S pobytem v Hotelu Payerbacherhof jsme byli spokojeni. Pokoj byl prostorný, útulně zařízený a potěšil mě v něm koutek s varnou konvicí, kde byla k dispozici káva, čaj a horká čokoláda. Hotel má velmi krásnou zahradu, kde se můžete procházet nebo si tu jen tak posedět a načerpat energii. Wellness centrum je menší, ale zato nové. Ve vířivce a sauně jsme si skvěle zarelaxovali po náročné túře. Městečko i samotné okolí je velmi krásné a není zde nouze o výlety jak pro páry, tak rodiny s dětmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora


Rakouské Alpy jsou v létě ideálním místem pro vysokohorskou turistiku. Sbalte si batohy, obujte pohorky a vyrazte zdolávat hory a objevovat nejkrásnější rakouská jezera. V naší nabídce najdete ubytování v nejrůznějších koutech Alp, odkud se můžete vydávat na túry posilněni vydatnou snídaní a po návratu vás bude čekat večeře, pohodlná postel a třeba i vířivka nebo sauna na uvolnění svalů.

Největším národním parkem Rakouska jsou Vysoké Taury. Rozkládají se ve spolkových zemích Salcbursko, Korutany, Východní Tyrolsko a Tyrolsko a jedná se o největší chráněné území v Alpách. V závěsu za nimi jsou Národní park Nockberge a Národní park Kalkalpen, kam spadá například oblast Dachstein se svými jeskyněmi a Gossauská jezera.

Mezi nejoblíbenější přírodní rezervace na území Rakouských Alp patří Krimmelské vodopády, které jsou jedny z největších v Evropě, a dále například oblast tzv. Solné komory. Jedná se o předhůří Dachsteinu kolem města Hallstatt, kde se v minulosti nacházely solné doly. Jižní část Solné komory v okolí Dachsteinu a Hallstattu byla v roce 1997 zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO a stala se oblíbeným výletním místem. V objetí hor se tu nachází malebná městečka a více než 20 ledovcových jezer, např. Halštatské jezero, Grundlsee nebo Mondsee.

Zimní dovolená v Rakousku

Povrch Rakouska tvoří ze dvou třetin Alpy, kde je několik tisíc kilometrů sjezdovek v nadmořských výškách od 550 do 3 450 m n. m. V zimě si tedy nenechte ujít lyžování v Rakousku.

Která jsou nejznámější lyžařská střediska v Rakouských Alpách? Zillertal 3000 tvoří tři ski areály a můžete si zde zalyžovat i na ledovci Hintertux s celoročním provozem ve výšce více než 3 200 m. Výzvou pro odvážné je nejprudší sjezdovka v Rakousku s příhodným názvem Harakiri. Volné chvíle pak využijte k návštěvě aquacentra v Mayhofenu.

Oblast v okolí Kaprunu a Zell am See tvoří tři lyžařská střediska s celkovou délkou 138 km sjezdových tratí. Na lyžování s dětmi zde doporučujeme oblast Maiskogel. Lyžařskou nabídku doplňují různorodé běžecké tratě – od sportovních po vyhlídkové.

Rozsáhlá oblast Schladming je tvořena 9 ski areály, kam patří i Dachsteinský ledovec. Nenechte si ujít freeridovou legendu Edelgriess, 18 km dlouhý sjezd hlubokým sněhem, a 472 km upravených běžkařských tratí.

Vyberte si ubytování podle vašeho gusta. V nabídce jsou horské chaty přímo u sjezdovky i hotely blízko skibusu, který vás dopraví do lyžařských středisek v okolí. Součástí balíčku bývá často doprava skibusem zdarma, skipas zdarma nebo sleva do ski areálu.

Odpočinek a wellness v Rakousku

Místo běžkování a chození po horách máte raději odpočinkovou dovolenou s wellness? I to se vám v Rakousku splní. Wellness pobyty v Rakousku jsou velmi lákavé. Relaxovat můžete v luxusních resortech s výhledem na Alpy a jezera nebo si vyberte ubytování blízko lázní. Do Rakouska se totiž také vyplatí vyrazit i za termály.

Jedním z nejoblíbenějších lázeňských měst je Bad Gastein, v jehož blízkosti najdete termální lázně Alpentherme Gastein. Koupání v horké vodě si můžete dopřát i v zimě a mít při tom nádherný výhled na zasněžené Vysoké Taury. Za koupáním můžete vyrazit i pouze kousek za hranice do Laa an der Thaya, kde stojí moderní vodní ráj s širokou nabídkou wellness procedur.