Dovolená ve Slovinském Štýrsku

Slovinské Štýrsko vás okouzlí krásnou krajinou, zajímavými historickými památkami i výtečnou gastronomií. Pestrost možností, které tento severovýchodní cíp Slovinska nabízí, potěší sportovce, labužníky i ty, kteří hledají pohodovou destinaci k odpočinku. Vyberte si pobyt podle svých představ a objevte skryté poklady města Maribor nebo pohoří Pohorje.

Načítám nabídky...


Slovinské Štýrsko (slovinsky Štajerska) se rozprostírá na severovýchodě země. Tento proslulý region vyniká krásnou krajinou, tradiční gastronomií i historickou hodnotou. Díky pestrým možnostem, které nabízí, si tu vysněnou dovolenou užijí vášniví horalové, lázenští šviháci i milovníci vína.

Ve Slovinském Štýrsku se snoubí příroda s historií

Slovinsko je vyhledávanou destinací milovníků přírody. Nejčastějším cílem jsou Julské Alpy v Triglavském národním parku, i zbylé části země však mají rozhodně co nabídnout. Ve Slovinském Štýrsku se nedaleko města Maribor rozkládá pohoří Pohorje. Hornatá krajina typická rozkvetlými loukami a hlubokými lesy vybízí ke klidným procházkám, stejně jako náročnějším túrám. Oblíbeným cílem je nejvyšší vrchol pohoří ⁠Črni vrh.

Přírodu v regionu doplňuje i zajímavá historie, za kterou se můžete vydat do větších měst. Navštivte zde druhé největší slovinské město Maribor. Toto slunečné království vína ukrývá zajímavé památky, jako je Mariborský hrad, Hlavní náměstí se starou radnicí nebo unikátní Dům staré révy, před kterým skromně roste nejstarší vinná réva na světě.

Atraktivním cílem v oblasti Slovinského Štýrska jsou také další velká města. Například historicky významné Celje se pyšní celou řadou dochovaných památek. Vévodí jim gotická hradní pevnost, která se vypíná na vrcholku nad městem.

Připravte se na kvalitní odpočinek ve vinařském regionu

Na prosluněných pláních v okolí Mariboru se dobře daří vinné révě, a tak tu najdete hned dvě významné slovinské vinařské oblasti – Dolní Sávu a údolí řeky Drávy. Patříte-li mezi milovníky vína, určitě s návštěvou Slovinského Štýrska neotálejte. Skleničku znamenitého vína si můžete vychutnat v jedné z vináren či restaurací nebo třeba přímo v Vinagových sklepech v Mariboru.

Těšit se sem můžete i na prvotřídní odpočinek v lázních. Oblíbené jsou třeba moderní lázně Termal Maribor s bazény s termální vodou, vířivkami i saunou. Vyrazit můžete také do historického města Ptuj, kde se nacházejí římské lázně s wellness centrem a saunovým světem. Prospějete tak svému zdraví a dáte alespoň na chvíli sbohem běžným starostem.