Pobyt v Jizerských horách

Vydáte se do Liberce nebo rovnou do kopce na televizní vysílač Ještěd?

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v resortu Uko jsme si užili. Pokoj Deluxe měl pohodlnou postel, na které se nám krásně spalo. Užili jsme si výbornou polopenzi, relaxovali při józe a ve wellness s bazénem, vířivkou a saunami. Veškerý personál byl vřelý a ochotný. Líbily se mi různé drobnosti jako vstup do domu bez bot, společná kuchyňka a venkovní hmyzí hotely. Z Bedřichova je to jen kousek na Ještěd, do lyžařských středisek a do Liberce.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Úžasný a jedinečný hotel. Opravdu se nachází na samotě uprostřed lesa, kde vás nic neruší. Má krásné, velké, nové wellness a v blízkém okolí najdete nejrůznější jezírka a vodopády. Rád se sem ještě někdy podívám.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajitel Travelkingu


Na samém severu Čech můžete navštívit úchvatnou přírodu tvořenou strmými svahy hor, rašeliništi, lesy i horskými loukami. Jedná se o CHKO Jizerské hory, kterou mnozí znají díky ikonickému televiznímu vysílači Ještěd tyčícímu se nad městem Liberec. Možností vyžití, relaxace i zábavy je tu nespočet - najdete zde desítky kilometrů turistických a cyklistických tras i sjezdovek, úchvatné památky a také vyhlášené zábavní centrum pro děti i dospělé.

Kam za nejlepší dovolenou v Jizerských horách?

V Jizerských horách najdete romantické penzionyi parádní hotely s prvotřídními službami. Mnohé z nich s radostí přivítají i vašeho čtyřnohého miláčka, a tak na pobyt v Jizerských horách můžete vzít i svého psa . Během zasněžených měsíců se "Jizerské" mění na ráj zimních sportů, a tak se nechte zlákat k pobytu blízko lyžařského areálu, často v ubytování nechybí ani úschovna lyží.

Po celodenním poznávání krás zdejších měst či zdolávání hor, sjezdovek a turistických stezek není nic lepšího, než si pořádně odpočinout a dopřát svalům zasloužený relax. Ten si nejlépe užijete ve wellness centru přímo v hotelu, kde se ohřejete v sauně, zaplavete si v bazénu nebo necháte stres rozplynout v bublinkách vířivky. Dopřát si můžete také blahodárnou masáž.

Co všechno navštívit v Jizerských horách?

Pokud do Jizerských hor míříte za turistikou v nedotčené přírodě, vydejte se na výstup na nejvyšší zdejší horu Smrk (1 124 m n. m.). Užijete si z ní parádně výhledy. Působivé túry nabízí také přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky nebo Čertův kámen.

Milovníci památek, muzeí a jedinečné atmosféry by si neměli nechat ujít návštěvu města Liberec. Jeho dominantou je hlavně novorenesanční radnice na náměstí, Zoo s botanickou zahradou a také slavné Centrum Babylon, kde se spolu s celu rodinou zabavíte v aquaparku, wellness centru či lunaparku s kolotoči a iQparku. Zahanbit se nenechá ani nedaleký Jablonec nad Nisou, kde navštivte Muzeum skla a bižuterie.

Inspirovat se můžete také v našemu článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Jizerských horách?.

Oblast Jizerských hor je v zimě hojně navštěvovaná příznivci zimních sportů. Ti si přijdou na své v četných lyžařských a zimních střediscích. Mezi ty nejoblíbenější zde patří největší Ski areál Tanvaldský Špičák, Ski areál Bedřichov či Ski Plavy.