Dovolená v Dolním Rakousku

Dolní Rakousko je spolková země rozkládající se kolem Vídně a je zde hodně k vidění - Vídeňské Alpy, cyklostezky kolem Dunaje, dolnorakouské soutěsky či vinařská oblast Weinviertel. Vyberte si ubytování a vyrazte poznávat všechny tyto krásy.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Náš pobyt v Penzionu SUN jsme si s rodinou náramně užili. Městečko Gaming se nachází v malebné krajině uprostřed lesů a místo je skvělým výchozím bodem pro cyklovýlety po okolí. Penzion jsme navštívili uprostřed léta, a tak jsme hned vyrazili na místní koupaliště, které nabízí množství atrakcí pro všechny věkové kategorie. Výhodou tohoto rodinného penzionu jsou jeho čeští majitelé. Paní majitelka nám vyšla vstříc s našimi požadavky a představila nám všechny možnosti, které jejich ubytování nabízí. Plusem je také relativně dobrá dostupnost z ČR (od nás z jihu Moravy do tří hodin autem).”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Ačkoliv je to do Dolního Rakouska od nás kousek, je tato nádherná oblast turisticky trošku přehlížená. A to je škoda, protože v tomto regionu táhnoucím se podél hranice s Českem můžete zažít neobyčejné zážitky a navštívit místa, která okouzlila porotu National Geographic i UNESCO.

Dolní Rakousko – ráj netradičních zážitků i zimních sportů

Spolková země Dolní Rakousko z každé strany obklopuje Vídeň. Během pobytu v hlavním městě Rakouska se tak přímo nabízí vyrazit i do přírody, která je v těchto končinách opravdu okouzlující. Turisty nadchnou místní vysoká pohoří s mnoha turistickými chodníčky, které vás provedou rozkvetlými loukami i kolem křišťálově čistých jezer. Ujít si nenechte ani turistickými průvodci oceňované opatství Melk nebo zámek Schloss Hof. Unikátním zážitkem může je jízda vláčkem Ötscherland-Express s lokomotivou na trase Kienberg–Göstling či plavba po Hinterbrühl, největším podzemním jezeře v Evropě.

Na jihu Vídně se rozkládají Vídeňské Alpy. Horský svět před branami rakouské metropole nabízí tradiční střediska a letoviska, kde si užijete dokonalý lyžařský pobyt. V této oblasti převažují modré sjezdovky, což je ideální terén pro rodiny s dětmi. Oblíbenými středisky jsou Ötscher, Göstling-Hochkar či Annaberg.