Dovolená v Dolním Rakousku

Dolní Rakousko je spolková země rozkládající se kolem Vídně a je zde hodně k vidění - Vídeňské Alpy, cyklostezky kolem Dunaje, dolnorakouské soutěsky či vinařská oblast Weinviertel. Vyberte si ubytování a vyrazte poznávat všechny tyto krásy.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.Ačkoliv je to do Dolního Rakouska od nás kousek, je tato nádherná oblast turisticky trošku přehlížená. A to je škoda, protože v tomto regionu táhnoucím se podél hranice s Českem můžete zažít neobyčejné zážitky a navštívit místa, která okouzlila porotu National Geographic i UNESCO.

Dolní Rakousko – ráj netradičních zážitků i zimních sportů

Spolková země Dolní Rakousko z každé strany obklopuje Vídeň. Během pobytu v hlavním městě Rakouska se tak přímo nabízí vyrazit i do přírody, která je v těchto končinách opravdu okouzlující. Turisty nadchnou místní vysoká pohoří s mnoha turistickými chodníčky, které vás provedou rozkvetlými loukami i kolem křišťálově čistých jezer. Ujít si nenechte ani turistickými průvodci oceňované opatství Melk nebo zámek Schloss Hof. Unikátním zážitkem může je jízda vláčkem Ötscherland-Express s lokomotivou na trase Kienberg–Göstling či plavba po Hinterbrühl, největším podzemním jezeře v Evropě.

Na jihu Vídně se rozkládají Vídeňské Alpy. Horský svět před branami rakouské metropole nabízí tradiční střediska a letoviska, kde si užijete dokonalý lyžařský pobyt. V této oblasti převažují modré sjezdovky, což je ideální terén pro rodiny s dětmi. Oblíbenými středisky jsou Ötscher, Göstling-Hochkar či Annaberg.