Dovolená v Dolním Rakousku

Dolní Rakousko je spolková země rozkládající se kolem Vídně a je zde hodně k vidění - Vídeňské Alpy, cyklostezky kolem Dunaje, dolnorakouské soutěsky či vinařská oblast Weinviertel. Vyberte si ubytování a vyrazte poznávat všechny tyto krásy.

Načítám nabídky...


Ačkoliv je to do Dolního Rakouska od nás kousek, je tato nádherná oblast turisticky trošku přehlížená. A to je škoda, protože v tomto regionu táhnoucím se podél hranice s Českem můžete zažít neobyčejné zážitky a navštívit místa, která okouzlila porotu National Geographic i UNESCO.

Dolní Rakousko – ráj netradičních zážitků i zimních sportů

Spolková země Dolní Rakousko z každé strany obklopuje Vídeň. Během pobytu v hlavním městě Rakouska se tak přímo nabízí vyrazit i do přírody, která je v těchto končinách opravdu okouzlující. Turisty nadchnou místní vysoká pohoří s mnoha turistickými chodníčky, které vás provedou rozkvetlými loukami i kolem křišťálově čistých jezer. Ujít si nenechte ani turistickými průvodci oceňované opatství Melk nebo zámek Schloss Hof. Unikátním zážitkem může je jízda vláčkem Ötscherland-Express s lokomotivou na trase Kienberg–Göstling či plavba po Hinterbrühl, největším podzemním jezeře v Evropě.

Na jihu Vídně se rozkládají Vídeňské Alpy. Horský svět před branami rakouské metropole nabízí tradiční střediska a letoviska, kde si užijete dokonalý lyžařský pobyt. V této oblasti převažují modré sjezdovky, což je ideální terén pro rodiny s dětmi. Oblíbenými středisky jsou Ötscher, Göstling-Hochkar či Annaberg.