Dovolená na horách s dětmi

Hory jsou ideálním místem pro dovolenou s dětmi v jakémkoliv ročním období. Jarní procházky na čerstvém vzduchu, letní výlety za krásnými výhledy, podzimní houbaření a pořádná zimní lyžovačka. To všechno a ještě mnohem víc si nejvíc užijete jako celá rodina!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Na hotelu Unterberghof se nám líbila jeho rodinná atmosféra a milý přístup personálu. Ubytováni jsme byli ve velkém pokoji, který přesně odpovídal fotografiím v nabídce. Jediné malé minus bych dala za skromnější výběr při snídaních. Kromě toho jsme ovšem byli s jídlem velmi spokojení a moc nám chutnalo. Okolí je plné atrakcí pro děti, takže tento hotel doporučuji i pro rodinnou dovolenou. Navštívit můžete největší ledovou jeskyni na světě Eisriesenwelt nebo si vybrat z bezplatných aktivit v nabídce Flachau Summer Card. ”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finanční tým
Ověřeno Travelkingem

“S pobytem v Hotelu Payerbacherhof jsme byli spokojeni. Pokoj byl prostorný, útulně zařízený a potěšil mě v něm koutek s varnou konvicí, kde byla k dispozici káva, čaj a horká čokoláda. Hotel má velmi krásnou zahradu, kde se můžete procházet nebo si tu jen tak posedět a načerpat energii. Wellness centrum je menší, ale zato nové. Ve vířivce a sauně jsme si skvěle zarelaxovali po náročné túře. Městečko i samotné okolí je velmi krásné a není zde nouze o výlety jak pro páry, tak rodiny s dětmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora


Kde lépe v dětech pěstovat lásku k přírodě než na horách? Vyrazte společně objevovat krásy horských vrcholů, lesů a luk. Dopřejte svým dětem blahodárný pobyt na čerstvém vzduchu i zajímavé aktivity jako sáňkování, jízdu na bobové dráze či sjíždění kopců na koloběžce.

Kam na hory s dětmi?

České hory sice nepatří k těm nejvyšším, pro rodinnou dovolenou s dětmi jsou ovšem naprosto ideální destinací. Kvalitní a hustá síť turistických stezek zaručuje nepřeberné množství výletů různých délek a obtížností. V každém českém pohoří navíc najdete dětské turistické trasy a naučné stezky, které ujdou i ti nejmenší a dají se zvládnout i s kočárkem.

Rodiny s dětmi často míří na Šumavu, která vyniká nejen rozmanitými přírodními krásami, ale také pestrými možnostmi aktivit po celý rok. V oblíbeném Lipně nad Vltavou se v létě vykoupete v přehradě, v zimě si zde zalyžujete a po celý rok se můžete kochat výhledy ze Stezky v korunách stromů.

Skvělé zázemí pro rodiny s dětmi nabízí také nejvyšší a zároveň nejnavštěvovanější české hory – Krkonoše. Skvělé zázemí a širokou nabídku aktivit pro děti nabízejí například střediska Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn či Janské Lázně. Spolu s dětmi můžete zdolat i nejvyšší českou horu Sněžku. Pokud se na pěší výšlap až nahoru necítíte, můžete si cestu zkrátit lanovkou. Z parkoviště v Peci pod Sněžkou vede k lanovce krátká trasa plná úkolů a před spodní zastávkou lanovky je navíc velké dětské hřiště.

Pokud vás lákají spíše zahraniční vrcholy, jsou skvělou volbou hory na Slovensku. Vypravte se například do Nízkých Tater, kam cesta není tolik dlouhá, a tak ji zvládnou i děti. Najdete zde množství nenáročných tras vhodných i pro kočárky a na většinu impozantních vrcholů se můžete nechat pohodlně vyvézt lanovkou. Alespoň jeden den doporučujeme vyhradit na AquaCity Poprad, kde si zábavu a vodní radovánky užijí malí i velcí.

I na horách se bohužel může stát, že počasí nevyjde. Pro tento případ vám doporučujeme hotely s dětským koutkem, ve kterých se děti rozhodně nudit nebudou.