Dovolená na horách s dětmi

Hory jsou ideálním místem pro dovolenou s dětmi v jakémkoliv ročním období. Jarní procházky na čerstvém vzduchu, letní výlety za krásnými výhledy, podzimní houbaření a pořádná zimní lyžovačka. To všechno a ještě mnohem víc si nejvíc užijete jako celá rodina!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v April Hotelu Panorama jsme si velmi užily. Nejvíce jsme ocenily polohu hotelu ve velmi klidné lokalitě, díky čemuž jsme slyšely jen zpěv ptáčků a hlavně tu nebyl žádný hluk z aut či rádií. Dále nám pobyt zpříjemnil velmi milý, usměvavý a ochotný personál – pan číšník nám například dával i tipy na výlety. K tomu krásný světlý pokoj a vynikající jídlo, které bylo doslova gurmánským zážitkem. Hotel je navíc skvělým výchozím bodem pro nejrůznější výlety po okolí, po kterých jsme si mohly dopřát příjemný odpočinek v hotelovém wellness.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Spa Medical Dwór Elizy *** na jihu Polska jsme si manželem a dcerkou moc užili. Obrovskou výhodou je poloha hotelu – jen 19 km od hranic s Českem, a navíc se nachází v krásném prostředí. Pokoj s přistýlkou poskytoval dostatek prostoru pro tři hosty. Měli jsme z něj výhled do lázeňského parku, kam jsme moc rádi chodili na procházky. Snídaně i večeře podávané v moderní restauraci měly formu chutného a bohatého bufetu. Každý z nás si tedy při snídani i večeři dopřál podle vlastní chuti a všichni jsme byli nadmíru spokojení.”

Zuzana Košnerová
Zuzana Košnerová
Zákaznická podpora


Kde lépe v dětech pěstovat lásku k přírodě než na horách? Vyrazte společně objevovat krásy horských vrcholů, lesů a luk. Dopřejte svým dětem blahodárný pobyt na čerstvém vzduchu i zajímavé aktivity jako sáňkování, jízdu na bobové dráze či sjíždění kopců na koloběžce.

Kam na hory s dětmi?

České hory sice nepatří k těm nejvyšším, pro rodinnou dovolenou s dětmi jsou ovšem naprosto ideální destinací. Kvalitní a hustá síť turistických stezek zaručuje nepřeberné množství výletů různých délek a obtížností. V každém českém pohoří navíc najdete dětské turistické trasy a naučné stezky, které ujdou i ti nejmenší a dají se zvládnout i s kočárkem.

Rodiny s dětmi často míří na Šumavu, která vyniká nejen rozmanitými přírodními krásami, ale také pestrými možnostmi aktivit po celý rok. V oblíbeném Lipně nad Vltavou se v létě vykoupete v přehradě, v zimě si zde zalyžujete a po celý rok se můžete kochat výhledy ze Stezky v korunách stromů.

Skvělé zázemí pro rodiny s dětmi nabízí také nejvyšší a zároveň nejnavštěvovanější české hory – Krkonoše. Skvělé zázemí a širokou nabídku aktivit pro děti nabízejí například střediska Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn či Janské Lázně. Spolu s dětmi můžete zdolat i nejvyšší českou horu Sněžku. Pokud se na pěší výšlap až nahoru necítíte, můžete si cestu zkrátit lanovkou. Z parkoviště v Peci pod Sněžkou vede k lanovce krátká trasa plná úkolů a před spodní zastávkou lanovky je navíc velké dětské hřiště.

Pokud vás lákají spíše zahraniční vrcholy, jsou skvělou volbou hory na Slovensku. Vypravte se například do Nízkých Tater, kam cesta není tolik dlouhá, a tak ji zvládnou i děti. Najdete zde množství nenáročných tras vhodných i pro kočárky a na většinu impozantních vrcholů se můžete nechat pohodlně vyvézt lanovkou. Alespoň jeden den doporučujeme vyhradit na AquaCity Poprad, kde si zábavu a vodní radovánky užijí malí i velcí.

I na horách se bohužel může stát, že počasí nevyjde. Pro tento případ vám doporučujeme hotely s dětským koutkem, ve kterých se děti rozhodně nudit nebudou.