Dovolená na horách s dětmi

Hory jsou ideálním místem pro dovolenou s dětmi v jakémkoliv ročním období. Jarní procházky na čerstvém vzduchu, letní výlety za krásnými výhledy, podzimní houbaření a pořádná zimní lyžovačka. To všechno a ještě mnohem víc si nejvíc užijete jako celá rodina!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Ať už strávíte čas na hotelu nebo v jeho okolí, vždy si užijete plno skvělých zážitků. Bohinj Eco Hotel je opravdu veliký, takže vždy najdete volný pokoj. Díky bohaté nabídce wellness a přilehlém aquaparku s množstvím atrakcí, si užijete zábavu a relaxaci i během deštivých dnů. Pokud vám bude počasí přát, udělejte si výlet do hor, na kolech nebo si užívejte vodní radovánky v nejkrásnějších jezerech Slovinska. Spokojeni jsme byli nejen se službami, ale i se stravou a vstřícným personálem. Největším zážitkem pro nás ale byla jízda na paddleboardech na průzračném Bohinjském jezeře.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Z pobytu ve Wellness & Spa Hotelu Villa Regenhart **** jsem byl opravdu nadšený. Luxusní vila leží v zahradě a poskytuje moderní vybavení i historickou atmosféru. Zrekonstruovaný interiér je doplněn o moderním wellness s bazénem, saunami a klidovou zónou s panoramatickým výhledem. Skvělým začátkem dne byly pestré bufetové snídaně a ještě lepším završením pak vynikající večeře. Tento pobyt bych doporučil každému, kdo ocení krásné prostředí uvnitř i venku a očekává služby na nejvyšší úrovni.”

Matěj Kytner
Matěj Kytner
Obchodní tým


Kde lépe v dětech pěstovat lásku k přírodě než na horách? Vyrazte společně objevovat krásy horských vrcholů, lesů a luk. Dopřejte svým dětem blahodárný pobyt na čerstvém vzduchu i zajímavé aktivity jako sáňkování, jízdu na bobové dráze či sjíždění kopců na koloběžce.

Kam na hory s dětmi?

České hory sice nepatří k těm nejvyšším, pro rodinnou dovolenou s dětmi jsou ovšem naprosto ideální destinací. Kvalitní a hustá síť turistických stezek zaručuje nepřeberné množství výletů různých délek a obtížností. V každém českém pohoří navíc najdete dětské turistické trasy a naučné stezky, které ujdou i ti nejmenší a dají se zvládnout i s kočárkem.

Rodiny s dětmi často míří na Šumavu, která vyniká nejen rozmanitými přírodními krásami, ale také pestrými možnostmi aktivit po celý rok. V oblíbeném Lipně nad Vltavou se v létě vykoupete v přehradě, v zimě si zde zalyžujete a po celý rok se můžete kochat výhledy ze Stezky v korunách stromů.

Skvělé zázemí pro rodiny s dětmi nabízí také nejvyšší a zároveň nejnavštěvovanější české hory – Krkonoše. Skvělé zázemí a širokou nabídku aktivit pro děti nabízejí například střediska Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn či Janské Lázně. Spolu s dětmi můžete zdolat i nejvyšší českou horu Sněžku. Pokud se na pěší výšlap až nahoru necítíte, můžete si cestu zkrátit lanovkou. Z parkoviště v Peci pod Sněžkou vede k lanovce krátká trasa plná úkolů a před spodní zastávkou lanovky je navíc velké dětské hřiště.

Pokud vás lákají spíše zahraniční vrcholy, jsou skvělou volbou hory na Slovensku. Vypravte se například do Nízkých Tater, kam cesta není tolik dlouhá, a tak ji zvládnou i děti. Najdete zde množství nenáročných tras vhodných i pro kočárky a na většinu impozantních vrcholů se můžete nechat pohodlně vyvézt lanovkou. Alespoň jeden den doporučujeme vyhradit na AquaCity Poprad, kde si zábavu a vodní radovánky užijí malí i velcí.

I na horách se bohužel může stát, že počasí nevyjde. Pro tento případ vám doporučujeme hotely s dětským koutkem, ve kterých se děti rozhodně nudit nebudou.