Dovolená v Podkarpatském vojvodství

Jihovýchod Polska jako turistická destinace bývá mnohdy velmi podceňovaný. Podkarpatské vojvodství je však moderní region s nádhernou přírodou a úchvatnými památkami. Na jeho území leží dva národní parky a také městečko dobrého vojáka Švejka, Přemyšl. Ať už vás tedy láká nedotčená krajina nebo toulky historickými místy, dovolená v Podkarpatském vojvodství vám nabídne vše.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Podkarpatské vojvodství se nachází na jihovýchodě Polska, u hranic se Slovenskem a Ukrajinou. Jeho hlavním městem je Rešov, který je významným dopravním uzlem. Více než polovinu regionu tvoří chráněná území s rezervacemi a přírodními parky, díky čemuž se vojvodství řadí mezi ta nejčistší v zemi. Dovolená v Podkarpatském vojvodství je tak ideální pro ty, kdo chtějí načerpat síly v krásné nedotčené přírodě.

Nejkrásnější místa, která stojí za to navštívit

  • Bieszczadský národní park: Třetí největší národní park Polska se pyšní rozsáhlými pláněmi a krásnými bukovými lesy, které obývají medvědi, rysi a vlci. Územím se táhne mnoho nejrůznějších stezek, které můžete zdolat pěšky, na kole nebo při projížďce na koni.

  • Soliňské jezero: Přímo v podhůří Bieszczad se nachází nádherná přehrada, která neslouží jen k zadržování vody, ale také k rekreaci. Břehy jezera lemuje několik koupališť s plážemi a stánky s občerstvením. Pobyt u vody vám přinese ten nejlepší odpočinek.

  • Magurský národní park: Leží v centrální části Nízkých Beskyd, jehož dominantou je vrchol Magura Watkowska. V parku pramení jedna z nejčistších polských řek, Wisloka, která zde meandruje a tvoří i vodopády.

Pokud vás příroda příliš neláká, nezoufejte. Podkarpatské vojvodství je rovněž domovem několika zajímavých měst. Za zmínku stojí městečko Lancut, ve kterém stojí stejnojmenný zámek. Kdysi býval největší šlechtickou rezidencí v zemi, návštěvníci se tak mohou těšit na opravdu nádherné interiéry. Pokud vás láká historie, vydejte se do Přemyšlu, jednoho z nejstarších a nejkrásnějších polských měst.

Cestujete s dětmi? Stačí kliknout na tento odkaz a zobrazí se vám pobyty v Polsku, které jsou přímo stvořené pro pohodovou rodinnou dovolenou.