Dovolená v Kobaridu

Malé městečko Kobarid leží na západě Slovinska v pohádkovém údolí řeky Soči, které se pro její půvab a nádhernou vodu přezdívá smaragdová kráska. Město má bohatou a místy bolavou minulost, návštěvníkům tak může odvyprávět spoustu zajímavých příběhů. Okolí horského střediska není bohaté pouze na přírodní klenoty, ale i na zajímavé kulturní památky. Vyberte si pobyt v Kobaridu a užijte si dovolenou uprostřed krásné přírody.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Velikostí malé, významností obrovské. Městečko Kobarid bylo v minulosti pod nadvládou Habsburků i Italů a také se s ním pojí první světová válka. O jeho pestré minulosti nevypráví pouze zajímavá muzea, ale i pěkné stavby. Dovolená v Kobaridu se bude velmi líbit milovníkům adrenalinu, turistiky, vodních sportů a všem, kteří se rádi toulají netknutou horskou přírodou.

Městečko se pyšní zajímavým přírodním i kulturním dědictvím

  • Údolí řeky Sočije protkáno několika hezkými trasami s typickými dřevěnými lávkami. Oblast láká k pěší i cykloturistice a také k vodním sportům. Při toulkách údolím byste rozhodně neměli minout vodopád Kozjak nacházející se na stezce Kobarid Historical Trail.

  • Na okraji města stojí Napoleonův most, který skvěle vypadá na fotkách a zároveň je z něj dechberoucí výhled na na řeku a vrcholky okolních Julských Alp.

  • Máte-li rádi historii a válečnou tématikou, navštivte muzeum první světové války, které vás provede boji v extrémních horských podmínkách. Uvidíte zde fotografie, zbraně a poslechnete a vyslechnete si řadu příběhů.

  • Na hoře za městem se tyčí dominanta Kobaridu, kostnice v níž leží ostatky 7041 italských vojáků, kteří padly v boji během války proti Rakousko-Uhersku.

Náš tip: Toužíte po romantickém pobytu ve dvou, nebo chcete vyjet na dovolenou s celou rodinou? V naší nabídce naleznete balíčky, které jsou připravené speciálně pro páry a pro výletníky s dětmi.