Dovolená s dětmi ve Slovinsku

Slovinsko – malé rozlohou, zato velké příležitostmi. Tahle země si získá vaše srdce! Najdete tu téměř vše, na co pomyslíte. Nádhernou přírodu, bohatou historii, wellness s termálními prameny i výtečnou gastronomii. Není divu, že dovolená s dětmi ve Slovinsku nabírá v posledních letech na popularitě. S dětmi si tu užijete nádherné chvíle plné pohody v srdci nedotčené přírody.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Thermana Park Laško **** byl fantastický. Hned po příchodu mě okouzlili otevřené prostory, moderní design a dokonalá čistota. Pokoj byl prostorný, skvěle vybavený a byl v něm klid. Díky kvalitní matraci jsem se každou noc báječně vyspal. V okolí je spousta parádních výletních cílů, ovšem díky obrovskému vodnímu parku s wellness si pobyt užijete za každého počasí. Relaxovat můžete jak v saunách či vířivkách, tak v krásné okolní přírodě. Vynikající bufetová polopenze daleko předčila moje očekávání a výborný personál se o nás skvěle postaral. ”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedoucí obchodního týmu pro Maďarsko
Ověřeno Travelkingem

“Ať už strávíte čas na hotelu nebo v jeho okolí, vždy si užijete plno skvělých zážitků. Bohinj Eco Hotel je opravdu veliký, takže vždy najdete volný pokoj. Díky bohaté nabídce wellness a přilehlém aquaparku s množstvím atrakcí, si užijete zábavu a relaxaci i během deštivých dnů. Pokud vám bude počasí přát, udělejte si výlet do hor, na kolech nebo si užívejte vodní radovánky v nejkrásnějších jezerech Slovinska. Spokojeni jsme byli nejen se službami, ale i se stravou a vstřícným personálem. Největším zážitkem pro nás ale byla jízda na paddleboardech na průzračném Bohinjském jezeře.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým


Na dovolené ve Slovinsku se vám nuda vyhne obloukem. Spousta zábavy tu číhá na každém rohu a záleží jen na vás, jakým aktivitám dáte přednost. Vyrazit s dětmi do Slovinska můžete v létě i v zimě. V letní sezóně se můžete těšit na objevování slovinských přírodních divů, adrenalin i koupání v moři. V zimě zase oceníte parádní sjezdovky, běžkařské tratě a wellness pobyty.

S dětmi za přírodní chloubou Slovinska

Slovinská příroda je jednoznačně největším lákadlem. Tato malá zem patří mezi nejhornatější a nejzalesněnější země v Evropě. Vysoké štíty Alp, romantická jezera a hluboké lesy dělají ze Slovinska to pravé místo k odpočinku v srdci přírody. Díky velkému výběru náročných i méně náročných tras je dovolená v těchto končinách vhodná úplně pro každého.

Rodiny s dětmi si užijí spoustu krásných momentů v Triglavském národním parku. Za návštěvu zde stojí jezero Bohinj, vodopády Savica nebo soutěska Vintgar. Zážitky v přírodě můžete okořenit ještě adrenalinem, který tu má velkou tradici. Vyrazit můžete na rafty, na kánoi nebo si prohlédnout hornatou krajinu z výšky díky paraglidingu.

V létě si ve Slovinsku užijete jak aktivní, tak odpočinkovou dovolenou. Po náročných horských túrách se můžete smočit v Jadranu a ubytovat se u pláže. S dětmi můžete vyrazit na spoustu zajímavých míst, nejvíce se jim bude líbit třeba v přímořském resortu San Simon s báječnými tobogány nebo v Postojné jeskyni, kudy je proveze vláček.

Udělejte si cestu za historií i termály

Nejen pro nadšené horaly bude dovolená s dětmi ve Slovinsku neopakovatelným zážitkem. Na své si přijdou i fanoušci historie, kteří rádi bloudí historickými městy a objevují tajemství dávných staveb. Své poznávání můžete začít rovnou v romantické Lublani, hlavním městě, které vás potěší množstvím spletitých uliček a útulných kaváren. Navštívit tu můžete hrad, který na město dohlíží z nedalekého kopce, i několik zajímavých kostelů. Z dalších slovinských měst stojí za návštěvu Ptuj, Celje, přímořský Piran a Koper.

V neposlední řadě udělá dovolená ve Slovinsku radost i těm, kteří zbožňují chvíle ničím nerušeného relaxu. Vydat se za odpočinkem můžete do jednoho ze zdejších lázeňských měst, jako je Rogaška Slatina, Zreče, Ptuj nebo Topolšica. Termální prameny uvolní vaše unavené svalstvo a dopřejí vzpruhu vaší mysli. Výběrem hotelu propojeného s lázněmi nešlápnete vedle a využít můžete i nabídek s dítětem zdarma.