Dovolená ve slovinských horách

Jen málo zemí na světě se může pochlubit majestátními horami, moderními městy i mořem. Jednou z těchto zemí je nám blízké Slovinsko, které si získává mezi turisty stále větší popularitu. Objevte i vy jeho kouzlo a nechte se okouzlit jeho úchvatnou přírodou během dovolené na horách ve Slovinsku.

Načítám nabídky...


Slovinsko je ideální destinací pro dovolenou ve dvou i s celou rodinou. Pokud navíc milujete turistiku v horách, panenská příroda protkaná značenými turistickými trasami vás uchvátí. Slovinci zkrátka svou přírodu milují a příkladně se o její krásy starají. Vydejte se na pobyt ve slovinských horách a přesvědčte se o tom sami.

Kam na dovolenou na horách ve Slovinsku?

Snad nejoblíbenější turistickou lokalitou ve Slovinsku jsou Julské Alpy, kterým Slovinci familiárně říkají Julky. Jsou součástí jediného slovinského národního parku, kterým je Triglavský národní park. Území nese jméno po nejvyšší slovinské hoře Triglav, jež se do výšky 2 864 m vypíná v jeho srdci. Výstup na něj je sám o sobě fantastickým zážitkem. Pokud ale chcete zažít opravdu netradiční stoupání, vydejte se na Triglav 15. srpna. V tento den slaví Slovinci svátek Nanebevzetí panny Marie a při této příležitosti se každoročně koná i tradiční skupinový výstup na nejvyšší horu země.

Pokud si zrovna na majestátní Triglav netroufáte, rozhodně nezoufejte. V rámci Triglavského národního parku můžete navštívit mnoho dalších přírodních zajímavostí. Kromě vysokohorských pastvin zde za návštěvu stojí také průzračná jezera ledovcového původu. Ty nejkrásnější z nich jsou Bohinj a světoznámý Bled, v jehož středu leží ikonický ostrov s kostelíkem. Blízko Bledu se nacházejí také jedny z místních termálních lázní, a tak si po turistice můžete dopřát i zasloužený odpočinek v léčivé vodě.