Dovolená ve slovinských horách

Jen málo zemí na světě se může pochlubit majestátními horami, moderními městy i mořem. Jednou z těchto zemí je nám blízké Slovinsko, které si získává mezi turisty stále větší popularitu. Objevte i vy jeho kouzlo a nechte se okouzlit jeho úchvatnou přírodou během dovolené na horách ve Slovinsku.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Grajski Dvor jsem si velice užil. Díky poloze nedaleko starého města jsou snadno dostupná všechna zajímavá místa a podniky městečka Radovljica. Personál byl velmi ochotný. Snídaně ve formě bufetu byly bohaté a tříchodové večeře v nedaleké restauraci byly perfektním zakončením každého dne. Nové wellness je sice menší, ale pro relaxaci po výletech úplně stačí. V pokoji byl dostatek prostoru a k mému pohodlí jsem nic nepostrádal. ”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Ať už strávíte čas na hotelu nebo v jeho okolí, vždy si užijete plno skvělých zážitků. Bohinj Eco Hotel je opravdu veliký, takže vždy najdete volný pokoj. Díky bohaté nabídce wellness a přilehlém aquaparku s množstvím atrakcí, si užijete zábavu a relaxaci i během deštivých dnů. Pokud vám bude počasí přát, udělejte si výlet do hor, na kolech nebo si užívejte vodní radovánky v nejkrásnějších jezerech Slovinska. Spokojeni jsme byli nejen se službami, ale i se stravou a vstřícným personálem. Největším zážitkem pro nás ale byla jízda na paddleboardech na průzračném Bohinjském jezeře.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým


Slovinsko je ideální destinací pro dovolenou ve dvou i s celou rodinou. Pokud navíc milujete turistiku v horách, panenská příroda protkaná značenými turistickými trasami vás uchvátí. Slovinci zkrátka svou přírodu milují a příkladně se o její krásy starají. Vydejte se na pobyt ve slovinských horách a přesvědčte se o tom sami.

Kam na dovolenou na horách ve Slovinsku?

Snad nejoblíbenější turistickou lokalitou ve Slovinsku jsou Julské Alpy, kterým Slovinci familiárně říkají Julky. Jsou součástí jediného slovinského národního parku, kterým je Triglavský národní park. Území nese jméno po nejvyšší slovinské hoře Triglav, jež se do výšky 2 864 m vypíná v jeho srdci. Výstup na něj je sám o sobě fantastickým zážitkem. Pokud ale chcete zažít opravdu netradiční stoupání, vydejte se na Triglav 15. srpna. V tento den slaví Slovinci svátek Nanebevzetí panny Marie a při této příležitosti se každoročně koná i tradiční skupinový výstup na nejvyšší horu země.

Pokud si zrovna na majestátní Triglav netroufáte, rozhodně nezoufejte. V rámci Triglavského národního parku můžete navštívit mnoho dalších přírodních zajímavostí. Kromě vysokohorských pastvin zde za návštěvu stojí také průzračná jezera ledovcového původu. Ty nejkrásnější z nich jsou Bohinj a světoznámý Bled, v jehož středu leží ikonický ostrov s kostelíkem. Blízko Bledu se nacházejí také jedny z místních termálních lázní, a tak si po turistice můžete dopřát i zasloužený odpočinek v léčivé vodě.