Dovolená v letovisku Ankaran

Letovisko Ankaran najdete v nejsevernější části slovinského pobřeží, kousek od hranic s Itálií. Díky své poloze má příjemné klima během celého roku – v létě zde nepanují úmorná vedra a zima bývá mírná. Ankaran láká na dlouholetou tradici lázeňství, dlouhé písečné pláže, klid a krásnou přírodu. Vyberte si pobyt v Ankaranu a dopřejte si pohodovou dovolenou u Jaderského moře.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Malé letovisko Ankaran se nachází na stejnojmenném poloostrově, kousek od italských hranic, necelých 5 kilometrů od města Muggia. Na poloostrově celoročně panuje velmi příjemné klima, které se spolu s dalšími aspekty zasloužilo o rozvoj turismu a lázeňství ve městě. Středisko patří mezi klidnější, takže je ideální pro rodiny s dětmi, ale i ty, kdo nevyhledávají rušná střediska. Ačkoliv v Ankaru panuje pohoda, nudit se tu rozhodně nebudete.

Ankaran nabízí vyžití během celého roku

  • Městečko Ankaran se rozléhá u regionálního parku Debeli rtič, který je skvělým místem k příjemným procházkám.
  • Pobřeží se pyšní krásnými písečnými plážemi se skvělým zázemím, jako jsou bary, restaurace i záchranná služba. Kromě písečných pláží, můžete narazit i na oblázkové a skalnaté.
  • Pokud preferujete přírodní koupání, vydejte se na pláž Debeli rtič. Cestujete-li za mořem s domácím mazlíčkem, jistě vás potěší, že na tuto pláž můžete vzít chlupáče s sebou. Navíc je zde krásný výhled a za hezkého počasí můžete spatřit i nejvyšší horu Slovinska, Triglav.
  • Zajímáte-li se o historii, navštivte klášter sv. Mikuláše, památník druhé světové války nebo archeologické naleziště z římských dob.
  • Až se nabažíte klidu, navštivte i nedaleká rušnější letoviska. Poblíž leží oblíbený Koper, Izola i krásný Piran.