Dovolená v Piranu

Procházky středověkými uličkami, koupání v Jaderském moři nebo výlet k solným polím Sečovlje – to vše a mnohem více si můžete užívat během dovolené v Piranu, nejkrásnějším městě Slovinska. Letovisko se od ostatních liší zejména svým italským nádechem, benátskou architekturu můžete vidět na měšťanských domech i na náměstích. Vyberte si svůj pobyt v Piranu a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v nejoblíbenějším slovinském středisku.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Slovinsko mám mnoho lidí spojené pouze s cestou do Chorvatska, což je velká škoda. Země se pyšní opravdu krásnou přírodou, která nabízí koupání v moři, ale i zimní radovánky v Alpách. Slovinsko skrývá mnoho hezkých klenotů a jedním z nich je právě Piran. Cesta do Piranu není nijak složitá, můžete využít hromadnou dopravu nebo se vydat po vlastní ose, cesta autem z Brna vám zabere něco málo přes 7 hodin.

Tipy na místa, která musíte v Piranu vidět

S průzkumem přímořského letoviska začněte například na náměstí Tartinjev trg, kde krásné oválné centrum zdobí mramorová dlažba spolu se sochou slavného houslisty Giusseppe Tartiniho. Mezi další skvosty patří novorenesanční radnice, Benečanka – nejkrásnější dům v Piranu a také kostel sv. Petra. Krásné fotky pořídíte z 200 metrů dlouhých městských hradeb s gotickou bránou Rašpor.

Pokud si chcete z dovolené odvést unikátní suvenýry, zavítejte do galerie Duka, ve které můžete sledovat práci hrnčířů a zakoupit si jejich výrobky. Milovníky lodí zajisté nadchne Námořní muzeum Sergeje Mašera nebo Muzeum dobrodružství pod hladinou.

Součástí Piranu je také část Sečovlje, ve které se nachází Sečoveljská solná pole, největší svého druhu v zemi. Máte-li čas, k polím můžete dojet na kole. Okolí areálu je velmi rozmanité a je domovem vzácných tvorů i rostlin.

Náš tip: Toužíte po romantickém pobytu ve dvou, nebo chcete vyjet na dovolenou s celou rodinou? V naší nabídce naleznete balíčky, které jsou připravené speciálně pro páry i pro výletníky s dětmi.