Dovolená ve městě Izola

Malebné městečko Izola se nachází uprostřed slovinského pobřeží a je skvělým místem, kde si můžete užít klidnou dovolenou bez davů turistů. Díky své poloze je ideálním výchozím bodem pro poznávání Istrijského poloostrova. Přestože Izola patří k menším letoviskům, nabízí širokou škálu krásných pláží – klidných, ale i rušnějších s veškerým zázemím i tobogány. Kromě toho se může pochlubit dlouholetou rybářskou tradicí a lahodnou kuchyní. Vyberte si pobyt na Izole a vychutnejte si výtečné ryby, dary moře a pohodovou atmosféru tohoto přímořského letoviska.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Tak jako mnohá městečka slovinského pobřeží, má i Izola benátský nádech. Je to dáno tím, že území bylo v minulosti pod nadvládou Italů, kteří dali vzniknout krásným dlážděným náměstím s úzkými ulicemi. Kromě italského šarmu se může Izola pochlubit těmi nejkrásnějšími plážemi ve Slovinsku.

Cesta do města rybářů není až tak náročná. Veřejnou dopravou vám zabere více než půl dne, autem o pár hodin méně – například cesta z Brna trvá přibližně 7 hodin. Izola se nachází v centru slovinského pobřeží, které není nijak rozsáhlé. Snadno a během chvilky tak můžete navštívit i další přímořská letoviska u Jaderského moře. Oblíbený Koper leží jen 6 kilometrů od Izoly. Blízko se nachází také populární Piran nebo Portorož.

Ačkoliv je Izola poklidná, nudu tu rozhodně nezažijete

  • Koupání v moři si můžete užít hned na několika plžích. Pobřeží Izoly je poměrně malé, měří pouze 5 km, přesto nabízí 8 různých pláží – upravené přírodní, písečné, vhodné pro psy i městské. Mezi místními se těší největší oblibě oblázková městská pláž Svetilnik. Rodiny s dětmi často míří na pláž u resortu San Simon, kde kromě upraveného písku najdete tobogány i dětské hřiště.
  • Rybolov hraje v tomto městě ústřední roli, a tak zde můžete navštívit muzeum zaměřené přímo na rybářství a mořský svět, Izolana – Hiša Morja. Součástí expozice je interaktivní hra na rybáře, během které se malý i velcí hráči zábavnou formou seznamují s životem podmořských tvorů.
  • V srpnu v rámci rybářského festivalu zaplaví ulice stánky s všelijakými rybami a mořskými plody. Celou akci doprovází nejrůznější představení starých lodí i rybářského náčiní.
  • Ačkoliv to vypadá, že na Izole se točí vše kolem ryb, není tomu tak. Léto patří také kultuře. V červnu město hostí slavný filmový festival, Isola International Film Festival. Na konci července hudební festival.

Náš tip: Toužíte po romantickém pobytu ve dvou, nebo chcete vyjet na dovolenou s celou rodinou? V naší nabídce naleznete balíčky, které jsou připravené speciálně pro páry a pro výletníky s dětmi.