Dovolená ve městě Koper

Máte rádi malebná přístavní městečka bez davů turistů? Tak to se vám bude dovolená v Koperu líbit. Celé Slovinské pobřeží má benátský šarm, stejně jako toto přímořské městečko. Kromě pláží láká na krásnou krajinu, tradiční kuchyni a proslulá horolezecká střediska.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Koper, jedno z nejstarších měst ve Slovinsku, leží v západní části na pobřeží Jaderského moře, jenom 5 kilometrů od hranic s Itálií. Území země bylo dlouhou pod nadvládou Italů, a tak se slovinské pobřeží pyšní několika stavbami s benátskou architekturou a ryze italskými náměstími.

Zajímavá místa, která stojí za to vidět

Krásné historické centrum skrývá hlavní náměstí, které je již po dlouhá staletí centrem všeho dění. Nejvýznamnější památkou Koperu je benátsko-gotický Pretoriánský palác. Nalevo od něj stojí katedrála Nanebevzetí Panny Marie, jejíž zvonice slouží jako vyhlídková věž, ze které se vám naskytne krásný výhled na pobřeží i okolní krajinu. Kouzlo středověkého náměstí si nejlépe užijete s šálkem horkého nápoje. V přízemí paláce Loggia najdete první kavárnu v Koperu, své dveře hostům otevřela v roce 1848.

Až se nabažíte krás Koperu, vydejte se do okolí. Nedaleko leží populární letoviska Piran a Portorož. Vyznavači aktivní dovolené by si neměli nechat ujít projížďku na cyklostezce Parenzana, která se táhne po bývalé železniční trati.

A kde si zaplavete? Možností je hned několik, vodní radovánky si můžete zdarma užít například na městské oblázkové pláži. Nechybí zde klasické zázemí v podobě toalet, sprch, převlékáren ani hřiště pro děti. Pobřeží lemuje několik hotelů se soukromými plážemi, bazény i aquaparky, za vstup na ně si však připlatíte.

Náš tip: Toužíte po romantickém pobytu ve dvou, nebo chcete vyjet na dovolenou s celou rodinou? V naší nabídce naleznete balíčky, které jsou připravené speciálně pro páry a pro výletníky s dětmi.