Víkend v jižních Čechách

Vydejte se na víkend v jižních Čechách a poznejte, co tento malebný kus Česka nabízí. Krásná příroda, starobylé hrady, majestátní zámky i památky UNESCO – to všechno a ještě mnohem víc na vás čeká během víkendového pobytu v jižních Čechách!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Poloha hotelu je výjimečná – nachází se přímo pod zámkem Hluboká nad Vltavou. Personál byl velmi ochotný a dělal všechno pro to, abychom si pobyt maximálně užili. V prostorném pokoji nám nic nechybělo a skvěle jsme si v něm odpočinuli. Polopenze podávaná v příjemné přízemní restauraci byla vynikající, a dokonce jsme se z ní vždy najedli na celý den. Ocenili jsme také, že součástí balíčku byly vstupenky do třeboňských lázní Aurora a místní zoologické zahrady. Pokud tedy hledáte perfektní místo pro vaši dovolenou na jihu Čech, doporučuji vám právě tento hotel.”

Jan Kratochvil
Jan Kratochvil
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Penzionu Blanský les jsme si s přítelem moc užili. Jedná se o menší penzion na konci malebné vesničky, který kromě pohodlného ubytování nabízí také jedinečnou rodinnou atmosféru. O penzion i své hosty majitelé pečují s nevídanou láskou. Vychutnali jsme si nejen lahodné snídaně, ale také boží klid. Ubytování leží nedaleko spousty přírodních krás i historických památek. Pokud si chcete odpočinout stranou od ruchu velkoměsta, tento penzion vás rozhodně nezklame.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora


Jižní Čechy patří k nejkrásnějším koutům Česka a svým návštěvníkům mají opravdu co nabídnout. Překrásná krajina plná jezer, lesů a kopců je posetá starobylými hrady, úchvatnými zámky a historickými městy. K tomu zde najdete hned dvě památky UNESCO: hrad a zámek Český Krumlov a vesničku Holašovice s jedinečnými stavbami ve stylu selského baroka. Jižní Čechy jsou zkrátka naprosto ideální destinací, kde strávit víkend!

Kam na víkend v jižních Čechách?

Jižní Čechy nabízejí nespočet možností, jak si zpestřit víkendový pobyt. Pokud milujete památky a architekturu, doporučujeme vám strávit víkend v Českém Krumlově. V jeho křivolakých uličkách s domy s mnohasetletou historií si budete připadat jako v pohádce. Dominantou města je úchvatný hrad a zámek Český Krumlov, z jehož ikonické vyhlídkové věže uvidíte daleko do malebné jihočeské krajiny.

Preferujete spíš aktivní dovolenou a máte rádi pestré možnosti, co během víkendu podniknout? Pak se vydejte na pobyt k jihočeské přehradě Lipno. Ta návštěvníky láká na skvělé podmínky pro koupání a vodní sporty i na spoustu atraktivních turistických tras. V zimě si na svazích kolem Lipna dokonce zalyžujete. Nad lipenskou hladinou se na kopci Kramolín vypíná Stezka v korunách stromů, která je parádním výletním cílem po celý rok.

Pokud si během dovolené chcete především odpočinout a vyhledáváte tak spíše klidnější lokality, vyberte si pobyt v některém z malebných jihočeských měst. V Táboře můžete obdivovat zdobené štíty měšťanských domů, pomník Jana Žižky z Trocnova i gotickou radnici a v Písku se zase projdete po nejstarším mostě v Česku. Obě tato nádherná jihočeská města vás okouzlí množstvím historických památek i příjemnou atmosférou, které se nebudete moci nabažit.