Víkend v jižních Čechách

Vydejte se na víkend v jižních Čechách a poznejte, co tento malebný kus Česka nabízí. Krásná příroda, starobylé hrady, majestátní zámky i památky UNESCO – to všechno a ještě mnohem víc na vás čeká během víkendového pobytu v jižních Čechách!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Ubytování v Hotelu Grand **** i Český Krumlov nás nadchly natolik, že se nám nechtělo ani odjíždět domů. Poloha hotelu přímo na náměstí je ideální výchozí bod k procházkám malebnými uličkami a k návštěvě zámku. Do pokoje v depandanci nás dovedla moc milá paní recepční. Výbornou snídani jsme si vychutnávaly na zahrádce s výhledem na historické náměstí. Jako netradiční prohlídku města doporučujeme vyzkoušet plavbu na voru. Ubytování i návštěvu Českého Krumlova všem vřele doporučujeme!”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Orsinu byl skvělým gurmánským zážitkem přímo u břehu Lipna. Všechny prostory byly velmi moderní a personál pozorný a milý. V našem pokoji nás nejvíce nadchla terasa s posezením a skvělým výhledem. Parádní bylo také wellness s bazénem a saunou, kam si člověk po celém dni plném výletu mohl jít odpočinout. Hotel má dokonce i svou písečnou pláž s lehátky přímo u vody. Bezesporu nejlepší však byla polopenze. Všechna jídla, která jsme ochutnali, byla naprosto vynikající.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým


Jižní Čechy patří k nejkrásnějším koutům Česka a svým návštěvníkům mají opravdu co nabídnout. Překrásná krajina plná jezer, lesů a kopců je posetá starobylými hrady, úchvatnými zámky a historickými městy. K tomu zde najdete hned dvě památky UNESCO: hrad a zámek Český Krumlov a vesničku Holašovice s jedinečnými stavbami ve stylu selského baroka. Jižní Čechy jsou zkrátka naprosto ideální destinací, kde strávit víkend!

Kam na víkend v jižních Čechách?

Jižní Čechy nabízejí nespočet možností, jak si zpestřit víkendový pobyt. Pokud milujete památky a architekturu, doporučujeme vám strávit víkend v Českém Krumlově. V jeho křivolakých uličkách s domy s mnohasetletou historií si budete připadat jako v pohádce. Dominantou města je úchvatný hrad a zámek Český Krumlov, z jehož ikonické vyhlídkové věže uvidíte daleko do malebné jihočeské krajiny.

Preferujete spíš aktivní dovolenou a máte rádi pestré možnosti, co během víkendu podniknout? Pak se vydejte na pobyt k jihočeské přehradě Lipno. Ta návštěvníky láká na skvělé podmínky pro koupání a vodní sporty i na spoustu atraktivních turistických tras. V zimě si na svazích kolem Lipna dokonce zalyžujete. Nad lipenskou hladinou se na kopci Kramolín vypíná Stezka v korunách stromů, která je parádním výletním cílem po celý rok.

Pokud si během dovolené chcete především odpočinout a vyhledáváte tak spíše klidnější lokality, vyberte si pobyt v některém z malebných jihočeských měst. V Táboře můžete obdivovat zdobené štíty měšťanských domů, pomník Jana Žižky z Trocnova i gotickou radnici a v Písku se zase projdete po nejstarším mostě v Česku. Obě tato nádherná jihočeská města vás okouzlí množstvím historických památek i příjemnou atmosférou, které se nebudete moci nabažit.