Víkend v jižních Čechách

Vydejte se na víkend v jižních Čechách a poznejte, co tento malebný kus Česka nabízí. Krásná příroda, starobylé hrady, majestátní zámky i památky UNESCO – to všechno a ještě mnohem víc na vás čeká během víkendového pobytu v jižních Čechách!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“V Hotelu Kilián jsem byl už několikrát a musím zmínit hlavně paní majitelku, která nám vždy ochotně poradila, kam na výlety po okolí. Díky ní na nás také vždy čekala báječná snídaně i večeře a někdy i večerní hudební program v podání jejího manžela. Pobyt určitě doporučuji, rád se tam vracím.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodní tým


Jižní Čechy patří k nejkrásnějším koutům Česka a svým návštěvníkům mají opravdu co nabídnout. Překrásná krajina plná jezer, lesů a kopců je posetá starobylými hrady, úchvatnými zámky a historickými městy. K tomu zde najdete hned dvě památky UNESCO: hrad a zámek Český Krumlov a vesničku Holašovice s jedinečnými stavbami ve stylu selského baroka. Jižní Čechy jsou zkrátka naprosto ideální destinací, kde strávit víkend!

Kam na víkend v jižních Čechách?

Jižní Čechy nabízejí nespočet možností, jak si zpestřit víkendový pobyt. Pokud milujete památky a architekturu, doporučujeme vám strávit víkend v Českém Krumlově. V jeho křivolakých uličkách s domy s mnohasetletou historií si budete připadat jako v pohádce. Dominantou města je úchvatný hrad a zámek Český Krumlov, z jehož jedinečné vyhlídkové věže uvidíte daleko do malebné jihočeské krajiny.

Preferujete spíš aktivní dovolenou a máte rádi pestré možnosti, co během víkendu podniknout? Pak se vydejte na pobyt k jihočeské přehradě Lipno. Ta návštěvníky láká na skvělé podmínky pro koupání a vodní sporty i na spoustu atraktivních turistických tras. V zimě si na svazích kolem Lipna dokonce zalyžujete. Nad lipenskou hladinou se na kopci Kramolín vypíná Stezka v korunách stromů, která je parádním výletním cílem po celý rok.

Pokud si během dovolené chcete především odpočinout a vyhledáváte tak spíše klidnější lokality, vyberte si pobyt v některém z malebných jihočeských měst. V Táboře můžete obdivovat zdobené štíty měšťanských domů, pomník Jana Žižky z Trocnova i gotickou radnici a v Písku se zase projdete po nejstarším mostě v Česku. Obě tato nádherná jihočeská města vás okouzlí množstvím historických památek i příjemnou atmosférou, které se nebudete moci nabažit.