Býčí skála

Jeskyně Býčí skála nacházející se ve střední části Moravském krasu patří k vůbec nejtajuplnějším místům v rámci celého Česka. Vysoká bílá skála s puklinou a několika otvory ve spodní části je opředena pověstmi a stále v sobě ukrývá mnohá tajemství.

V jeskyni a jejím okolí byly nalezeny pozůstatky a další artefakty, mezi nimi třeba světoznámý bronzový býček. Tyto nálezy dokládají, že se sem lidé vypravovali už od doby kamenné. Ve starověku patřila Býčí skála k největším svatyním v Evropě.

Nejvýznamnějším nálezem byl tzv. halštatský pohřeb, který zde v roce 1972 objevil archeolog Jindřich Wankel. Jedná se o více než čtyřicet kosterních pozůstatků ze starší doby železné. Pocházet měly z pohřbu velmože, jehož duši doprovodily na onen svět desítky žen a sluhů. Součástí pohřbu měly být krvavé scény s usekanými údy a mrzačenými zvířecími i lidskými obětmi.

Utrpení lidí je podle senzibilů v blízkosti Býčí skály dodnes cítit jako výrazně negativní energie. K dávným událostem se také váže řada místních povídaček a pověr. Z jeskyně je údajně slyšet zpěv, výkřiky i volání. Za nejhlubší noci prý někdy její ústí opouštějí tiché průvody, které procházejí okolím a vracejí se za svítání.

Navštivte toto místo a přesvědčte se sami, zda jsou legendy pravdivé.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Jižní Morava, Moravský kras

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Moravský kras
Stará huť u Adamova
Alexandrova rozhledna Adamov
Jeskyně Výpustek
Zámek Křtiny
Nový hrad u Adamova

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet