Lázeňské pobyty v Jáchymově

Za pobyt v Jáchymově vám zdraví tisíckrát poděkuje! Toto malé krušnohorské městečko je proslulé svými radonovými lázněmi, které nejenže jsou nejstarší na světě, ale dodnes patří mezi nejúčinnější vůbec. Vypravte se sem na ozdravnou dovolenou a objevte celou řadu historických i přírodních krás tohoto atraktivního regionu. Tak kam vyrazíte?

Načítám nabídky...


Psal se rok 1906, když v malém městečku Jáchymov známé dřívější těžbou stříbra byly založeny jedny z nejunikátnějších lázní světa. Zdravotní obtíže nejrůznějšího druhu se tu léčí radonovou vodou a přímým ozařováním, přičemž tento způsob léčby patří mezi nejúčinnější v Evropě. Světovému významu Jáchymova přidává i fakt, že právě v uranové rudě z místních dolů objevila Marie Curie-Sklodowská prvek radium.

Za léčbou i zážitky do nejstarších radonových lázní světa

Centrum města Jáchymov má typickou lázeňskou atmosféru. Najdete tu několik lázeňských domů, hotelů a vil v čele s Aquacentrum Agricola, nejstarší lázeňskou budovou ve městě a zároveň jediným celoročním aquaparkem v Krušných horách. Lázeňský pobyt v Jáchymově prospěje nejen vašemu fyzickému zdraví, procházky v lázeňském parku a okolní přírodě vám navíc přinesou i psychickou pohodu.

Jáchymov je proslulý také dlouhou těžební historií. Koneckonců město vzniklo v 16. století právě kvůli nálezu stříbra, ke kterému se později přidala i těžba niklu, bismutu a uranové rudy. Dnes si ve městě prohlédnete dávné doly, konkrétně Štolu č. 1, štolu Astoria nebo se vydáte po naučné radonové stezce. S dětmi se zase vydejte do Údolí mlýnků, kde na malém potůčku pracuje přes 60 různých vodních mlýnků.

Další výhodou Jáchymova je jeho poloha v srdci Krušných hor, díky které mají lázeňští hosté možnost objevit krásy tohoto jedinečného kraje. Vydejte se do nedalekéhoBožího Daru s Ježíškovou poštou a Božídarským rašeliništěm, zdolejte Klínovec či Plešivec a poznávejte okolní krajinu na kole nebo pěšky. V zimě si užijete lyžovačku nebo výlety na běžkách.