Dovolená na Božím Daru

Načerpejte síly v krásné přírodě při pobytu na Božím Daru, jednom z ikonických míst v Krušných horách. Malé městečko s mnoha restauracemi a kavárnami leží v blízkosti mnoha přírodních zajímavostí pod Klínovcem. Objevte nejvýše položené město ve střední Evropě, kde se zalíbilo i samotnému Ježíšku.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt byl příjemný, pokoje i ostatní interiéry byly čisté a zrekonstruované. Je tady i skvělá restaurace. Hotel má výbornou polohu přímo v centru Božího Daru, u městského parku, takže je taky skvělým výchozím bodem ke všem turistickým i cyklistickým trasám v okolí, kterých je tady opravdu nespočet. Doporučuji, v krásném horském prostředí si odpočinete i zasportujete.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Dovolená na Božím Daru vám přinese spoustu skvělých zážitků díky jedinečné přírodě v okolí, mnohým turistickým atrakcím i aktivnímu vyžití. V létě se sem vydejteza turistikou, v zimě na běžky nebo za pořádnou lyžovačkou**. Lepší místo pro rodinnou dovolenou hned tak nenajdete.

Ježíškovo město vám předá ten nejlepší dárek – skvělý pobyt v přírodě

Boží Dar je ideálním výchozím bodem do krajiny Krušných hor. V se vypravte na okolní naučné stezky. Tou nejvýznamnější je Naučná stezka Božídarské rašeliniště, které vás provede stejnojmennou přírodní rezervací po dřevěných chodníčcích mezi kvetoucími vřesy a voňavými borovicemi. Odtud můžete pokračovat na Naučnou stezkou Blatenský příkop, která vám představí unikátní technické dílo.

Za výhledy se vydejte na Klínovec, nejvyšší vrchol Krušných hor, nebo Boží vyhlídku se zajímavou konstrukcí. Nedaleko najdete také Horní Blatnou s rozhlednou na Blatenském vrchu a bývalými cínovými doly.

Pokud na pobyt vyrážíte s dětmi, vypravte se na populární Ježíškovu cestu s úkoly. Na výběr máte celý (12,9 km) nebo zkrácený (5,6 km) okruh. Nezapomeňte si v infocentru koupit Ježíškův zápisníček a po zdolání trasy se vrátit pro razítko a dáreček pro děti. O Vánocích tu funguje Ježíškova pošta, ve které vám dopis poznačí speciálním razítkem.

Zima na Božím Daru vám přinese rovněž mnoho zážitků. Okolo města se udržuje asi 120 kilometrů běžkařských tratí s různou náročností, zaběhnout si odsud můžete až na slavnou Krušnohorskou magistrálou. Region přeje i lyžařům, sportovní zábava vás čeká třeba ve Skiareálu Klínovec nebo Boží Dar. Vyberte si proto [pobytu blízko sjezdovky](), ať to k vleku nemáte daleko.