Vydejte se do Krušných hor a ubytujte se v Horském Hotelu Arnica *** jen kousek od Klínovce a Božídarského rašeliniště. Po turistických trasách budete mít snadno na dosah i další přírodní a kulturní krásy, skvělé výletní cíle najdete i na německé straně hranice. Kromě ubytování se těšte také na polopenzi – snídaně formou bufetu a večeře o třech chodech. Na pokoji na vás bude čekat láhev bílého vína.

O ubytování

Horský Hotel Arnica se nachází v malebné horské obci Loučná pod Klínovcem a nabízí skvělé zázemí pro aktivní dovolenou od jara do zimy. Okolím hotelu vede spousta turistických tras, které vás při výletech pěšky či na kole dovedou k atraktivním cílům. Ke zdolání lákají nedaleké krušnohorské vrcholy v čele s impozantním Klínovcem (4,5 km) a dále pak například hora Macecha (2 km) nebo hora Meluzína (4 km), z jejíž vrcholové plošiny se otevírají nádherné kruhové výhledy. Navštívit můžete také Štolu Panny Marie Pomocné v Měděnci (11 km), Horní hrad (Hauenštejn) (16 km), nejvýše položené české město Boží Dar (8 km) nebo si projít naučnou stezku po Božídarském rašeliništi (8 km). Letní osvěžení a vodní radovánky na vás čekají v Aquaparku Klášterec nad Ohří (20 km).

V zimě můžete využít dva lyžařské areály, Loučná (2,5 km) a Klínovec (11 km), které nabízejí výborné podmínky pro lyžaře a snowboardisty. Pro běžkaře jsou upravovány stovky kilometrů běžeckých tras, které se napojují na Krušnohorskou magistrálu. Na druhé straně hranice leží největší lyžařské středisko ve východním Německu – Skiareál Fichtelberg - Oberwiesenthal (5 km), kde kromě 9 sjezdovek disponuje také skokanským můstkem, snowparkem a snowtubingem.

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením. Součástí vybavení je televize a WiFi připojení.

Na čem si pochutnáte?

V přízemní restauraci na vás budou každé ráno čekat bufetové stoly se snídaněmi, ze kterých si budete moci nabídnout dobroty podle vlastní chuti. Během dne je možné objednávat pokrmy ze stálého jídelního lístku a večer čeká na hotelové hosty tříchodová večeře s možností výběru z několika jídel (včetně bezmasých variant).

Horský Hotel Arnica ***

Horský Hotel Arnica ***

HÁJ u Loučné pod Klínovcem 161 , HÁJ u Loučné pod Klínovcem
Česká republika

Provozuje společnost:
Petr Šenk IČ: 63623129


608 100 995

arnicahotel@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětské hřiště
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
1,8 km
Sjezdovka
2 km
Běžkování
2 km

Tipy na výlet

Boží dar

Boží dar Tip na výlet

Boží Dar je nejvýše položené město v České republice. Leží ve výšce 1 028 m n. m. v Krušných horách těsně u hranic s Německem. Zároveň se jedná o třetí nejmenší české město, žije v něm jen asi 200 obyvatel. Boží Dar je ideálním výchozím turistickým bodem. K výletům pěšky či na kole láká například Božídarské rašeliniště nebo přírodní památky Vlčí jámy a Ledové jámy.

Díky vynikajícím sněhovým podmínkám je Boží Dar významným zimním turistickým střediskem. Kromě několika ski areálů vede okolím také 120 km upravovaných běžeckých tras, které navazují na další stopy včetně slavné Krušnohorské magistrály.

Velkou zajímavostí Božího daru je, že právě tady sídlí Ježíškova pošta. Celoročně je pro malé i velké k dispozici Ježíškova cesta plná zábavy a úkolů. Když úkoly splníte a vše si pečlivě poznamenáte, dostanete Ježíškovo razítko a malou odměnu.

Více informací
Lanovka na Klínovec
Lanovka na Klínovec
Boží vyhlídka
Boží vyhlídka
Božídarské rašeliniště
Božídarské rašeliniště