Dovolená v Toruni

Toruň je jedním z nejstarších a nejvíce zachovalých polských měst, připomínky dějin tu tak potkáte na každém kroku. Kromě hezkých památek je město proslulé výrobou medových perníků a narozením myslitele Mikuláše Koperníka. Během dovolené v Toruni na vás čeká celá řada zajímavých výletních cílů.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Toruň se nachází 3 hodiny jízdy autem od Varšavy, 2 od Gdaňsku. Město tak můžete navštívit během cest po Polsku, avšak abyste poznali všechny jeho krásy, vyhraďte si na něj alespoň víkend. Díky pestré minulosti i současnosti města se totiž během pobytu v Toruni rozhodně nudit nebudete.

Co si v Toruni nesmíte nechat ujít?

Město si i přes krvavé války zachovalo středověký šarm. Rozsáhlé historické centrum zdobí krásné měšťanské domy a cihlové stavby. Všem stavením ale dominuje Staroměstská radnice, před kterou stojí socha slavného toruňského rodáka, astronoma Mikuláše Koperníka

Tomuto věhlasnému mysliteli jsou věnovány i další atrakce – Koperníkův dům v Koperníkově ulici. Ten slouží jako muzeum, ve kterém lze vidět sbírku předmětů a dozvědět se zajímavé informace o životě měšťanů ve středověku. 

Malí i velcí si jistě užijí návštěvu planetária, v němž se díky audiovizuální show ocitnou uprostřed hvězdné mlhoviny nebo přistanou na Měsíci. Mlsné jazýčky potěší muzeum perníku v budově z 16. století**, kde si lze upéct a nazdobit vlastní lahodné medové perníčky.