Dovolená v Mazovském vojvodství

Mazovské vojvodství je tím největším vojvodstvím v Polsku, protíná jej řeka Visla a díky skvělé dopravní síti je opravdu snadno dostupné ze všech koutů Česka. Jeho hlavním městem je Varšava, ale k objevování je toho zde daleko víc – krásný národní park, rodné město slavného hudebního skladatele Fryderyka Chopina nebo dechberoucí zámky a hrady. Tak co, který pobyt v Mazovském vojvodství si vyberete?

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Objevte krásy opomíjeného Polska dřív než ostatní. Poznejte polskou kulturu, folklor, přírodu a také ochutnejte skvělé tradiční pokrmy. Ať už se během pobytu v Mazovském vojvodství rozhodnete vyrazit do Varšavy nebo jiných měst či přírody, určitě nebudete litovat.

Nejkrásnější místa Mazovského vojvodství, které stojí za návštěvu

Nedaleko Varšavy leží Kampinoský národní park, který je unikátní tím, že se nachází v těsné blízkosti hlavního města. Rozléhá se v praúdolí řeky Visly a jeho území pokrývají písečné duny, borovicové lesy, ale i bažiny. Park je domovem mnoha vzácných živočichů, jako jsou losi, bobři a rysy. Kromě pěší turistiky si zde užijete jízdu na koni, cykloturistiku, ale i lyžování.

Blízko Varšavy (60 km) leží také rodné město významného skladatele a klavíristy Fredryka Chopina, Żelazowa Wola. Pokud vás zajímá víc o životě a práci hudebníka, navštivte muzeum Fryderyka Chopina (Narodowy Instytut Fryderyka Chopin).

Varšava, jakožto hlavní město Polska, nabízí nespočet možností trávení volného času, na své si tak přijde opravdu každý. Během návštěvy metropole si nezapomeňte prohlédnout nádherný palác Łazienki, Královský hrad, Staré město, Muzeum polských Židů nebo monumentální Palác kultury a vědy.

Cestujete s dětmi? Podívejte se na nabídku pobytů, které ušité na míru pro nezapomenutelnou rodinnou dovolenou.

Toužíte po relaxaci? Wellness pobyty v Polsku jsou často spojené s horskou turistikou nebo s procházkami historickými městy – skvěle si tak odpočine nejen vaše tělo, ale i mysl.