Dovolená v Kaprunu – pobyty, ubytování

Na severním okraji Vysokých Taur, v okrese Zell am See, leží krásné městečko Kaprun, které je vyhlášeným střediskem letní turistiky a zimních sportů. Tato jedinečná lokalita je jako stvořená pro aktivní pobyt po celý rok. Kaprun je ideálním výchozím bodem k mnoha přírodním atrakcím, jako je například jezero Zeller See nebo ledovec Kitzsteinhorn. Užijte si dovolenou v Kaprunu a objevte klenoty rakouské přírody.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Dovolená v Kaprunu se bude líbit rodinám s dětmi, milovníkům turistiky i těm, kteří jedou do Rakouska hlavně odpočívat na lázeňský pobyt. Městečko Kaprun leží v severním cípu Vysokých Taur a z jihu jej lemují vrcholy Kitzsteinhorn a Grosses Wiesbachhorn.

Tipy na turistické zajímavosti

  • Kolem proslulého jezera Zeller See se rozléhá krásné městečko Zell am See, které je skvělým výchozím bodem pro výlety pěšky i na kole. Jedno z největších lákadel je však zmíněné jezero. Tyrkysová voda láká k mnoha vodním sportům nebo projížďkám na lodi. V létě jsou zde k dispozici travnaté pláže s kompletním zázemím.

  • Nad městem, v pohoří Vysoké Taury, najdete překrásné přehrady Wasserfallboden a Mooserboden obklopené nedotčenou přírodou. K přehradám se můžete vydat pěšky, autem, autobusem nebo lanovkou. Dokonalou horskou idylku dotváří volně se pasoucí krávy, na které během toulek krajinou narazíte. Pokud budou vaše ratolesti po výletech stále sršet energií, mohou se vyřádit na interaktivním hřišti.

  • Zájemci o historii mohou vyrazit na hrad Kaprun, který se tyčí na kopci nad stejnojmenným městečkem. Avšak pozor, prohlídky probíhají pouze v pondělí.

  • Spoustu zážitků nabízí také ledovec Kitzsteinhorn, na němž si celoročně užijete parádní lyžovačku. Pokud se zimními sporty teprve začínáte nebo cestujete s dětmi, vydejte se raději do střediska Maiskogel.

  • Za městem se skrývá další přírodní skvost, soutěska Sigmund-Thun-Klamm. Cesta k ní není nikterak náročná. Zaparkujete u informačního centra Kraftwerk a odtud se vydáte po dřevěné lávce k jezeru Klammsee.

Náš tip: Po dni stráveném turistikou není nic lepšího než si odpočinout ve vířivce nebo sauně. Vyberte si některý z wellness balíčků a užijte si po procházkách krásnou rakouskou přírodou prvotřídní relaxaci. Na vaší dovolené nám záleží, proto se do hotelů vydáváme osobně, abychom ověřili kvalitu nabízených služeb. Nabídku námi ověřených pobytů naleznete zde.