Dovolená ve městě Kaprun

V okrese Zell am See leží krásné městečko Kaprun, které je vyhlášeným střediskem letní turistiky a zimních sportů. Nachází se v malebném údolí řeky Salzach, na severním okraji Vysokých Taur. Díky své poloze se tu budete skvěle bavit během celého roku. Kaprun je ideálním výchozím bodem k mnoha přírodním atrakcím, jako je například jezero Zeller See nebo ledovec Kitzsteinhorn. Vyberte si pobyt v Kaprunu a objevte klenoty rakouské přírody.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Dovolená v Kaprunu se bude líbit rodinám s dětmi, milovníkům turistiky i těm, kteří touží po relaxaci uprostřed klidné přírody. Městečko leží v severním cípu Vysokých Taur a z jihu jej lemují vrcholy Kitzsteinhorn a Grosses Wiesbachhorn.

Tipy na turistické zajímavosti

  • Kolem proslulého jezera Zeller See se rozléhá krásné městečko Zell am See, které je skvělým výchozím bodem pro nejrůznější tematické, ale i turistické trasy. Jednou z největších lákadel je však zmíněné jezero. Tyrkysová voda láká k mnoha vodním sportům nebo projížďkám na lodi. V létě jsou zde k dispozici travnaté pláže s kompletním zázemím.

  • Nad městem, v pohoří Vysoké Taury, najdete překrásné přehrady Wasserfallboden a Mooserboden s ještě hezčím okolím. K přehradám se můžete vydat pěšky, autem, autobusem nebo lanovkou. Pokud nebudou vaše ratolesti po cestě dostatečně unavené, nechte je se vyřádit na interaktivním hřišti. Toulkami okolní krajinou narazíte i na volně pasoucí se krávy. Je to prostě idylka!

  • Zájemci o historii mohou vyrazit na hrad Kaprun, který se tyčí na kopci nad stejnojmenným městečkem. Avšak pozor, prohlídky probíhají pouze v pondělí.

  • Spoustu zážitků nabízí také ledovec Kitzsteinhorn, na němž si celoročně užijete parádní lyžovačku. Pokud se zimními sporty teprve začínáte nebo cestujete s dětmi, vydejte se raději do střediska Maiskogel.

  • Za městem se skrývá další přírodní skvost, soutěska Sigmund-Thun-Klamm. Cesta k ní není nikterak náročná. Zaparkujete u informačního centra Kraftwerk a odtud se vydáte po dřevěné lávce k jezeru Klammsee.

Náš tip: Po dni stráveném turistikou není nic lepšího než si odpočinout ve vířivce nebo sauně. Sáhněte po některém z wellness balíčků a užijte si procházky krásnou rakouskou přírodou spolu s prvotřídním odpočinkem. Na vaší dovolené nám záleží, proto se do hotelů vydáváme osobně, abychom ověřili kvalitu nabízených služeb. Nabídku námi ověřených pobytů naleznete zde.