Dovolená v rakouských horách

Věděli jste, že je Rakousko země neomezených možností? Dovolenou si zde užijete v každém ročním období! V létě se můžete těšit na turistiku a cyklistu po horách, v zimě zase oceníte nespočet horských sjezdovek.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Na pobytu jsme byli moc spokojení. Extra nás potěšil osobní přístup hotelu, když jsme přijeli na ubytování pozdě večer a na pokojích nás, navzdory promeškané večeři, čekala obložená studená mísa. Hotel má perfektní polohu, a tak jsme zvládli navštívit Hallstatt, ledovec Dachstein i okolní jezera.”

Zuzana Marečková
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Hotel leží dál, než ostatní hotely v Alpách, kam většinou jezdíme, ale ta hodina navíc na cestě stála za to. V hotelu byla domácí atmosféra. Osobně mám rád velké pokoje s balkónem, což jsme tady dostali. Hotel navíc leží v malé vesničce, uprostřed velkého areálu, takže je tam opravdu klid a člověk se extrémně dobře vyspí. A z balkónu ho ráno potěší výhled na sluncem zalité hory. Pobyt byl super i se psem, blízko je les a řeka. Strava byla skvělá a celkový dojem fakt dobrý.”

Peter Kóša
Spolumajitel Travelkingu


Dovolená v Rakousku je neopakovatelným zážitkem za každých okolností. Ať už se sem vydáte ve dvojici, anebo s celou rodinou, nebudete se nudit ani minutu.

Co všechno si užijete při pobytu v rakouských horách?

Na letní dovolené vás nadchnou udržované cyklotrasy a turistické stezky s množstvím odpočívadel a informačních tabulí, které vás provedou přes hory i soutěsky a ukáží vám fantastické výhledy na Korutany i Vysoké Taury. Skvělou volbou je také dovolená v Rakousku u jezera, které vám vytvoří překrásnou scenérii během turistiky. V některých horských jezerech je možné se i koupat, a tak budete mít postaráno o letní osvěžení.

Zima patří v Rakousku zimním sportům. Nenechte si ani vy ujít lyžovačku v těch nejlepších lyžařských střediscích světa a vyrazte na lyžařský pobyt. V oblasti Alp a v okolí městečka Tauplitz vás čekají kilometry modrých a červených sjezdovek vhodných pro rodiny s dětmi i pro začátečníky, tak i černé sjezdovky určené jen pro skutečně ostřílené lyžaře. K tomu patří špičkové vleky a lanovky, výborné restaurace i bujarý noční život v horských městech. Lyžování v Rakousku se jednoduše nic nevyrovná.

Jaké poklady v podobě hor vás čekají v Rakousku? Přečtěte si o těch nejzajímavějších vrcholech s tipy na výlety v našem článku.