Dovolená s dětmi v Rakousku

Vyrazte s dětmi na dovolenou do Rakouska a užijte si společné chvíle v nitru té nejkrásnější přírody. Při pobytu u našich sousedů budete žasnout nad horskými panoramaty, svěžestí místních jezer a poetičností vesniček na pozadí alpského masivu. Najdete tu i příležitosti k objevování historie nebo k odpočinku.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Náš pobyt v Penzionu SUN jsme si s rodinou náramně užili. Městečko Gaming se nachází v malebné krajině uprostřed lesů a místo je skvělým výchozím bodem pro cyklovýlety po okolí. Penzion jsme navštívili uprostřed léta, a tak jsme hned vyrazili na místní koupaliště, které nabízí množství atrakcí pro všechny věkové kategorie. Výhodou tohoto rodinného penzionu jsou jeho čeští majitelé. Paní majitelka nám vyšla vstříc s našimi požadavky a představila nám všechny možnosti, které jejich ubytování nabízí. Plusem je také relativně dobrá dostupnost z ČR (od nás z jihu Moravy do tří hodin autem).”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si i přes špatné počasí moc užili. Personál hotelu byl moc milý a snadno jsme se dorozuměli anglicky. Všechno, co jsme měli v balíčku, nám sami hned nabídli. Pokoj byl naprosto dostačující, čistý a pohodlný. Příjemným bonusem byl balkón. Největší pecka byla určitě strava – na všem jsme si moc pochutnali a jídla bylo tolik, že jsme ho skoro ani nemohli všechno sníst. Z balíčku jsme využili hlavně slevovou kartu SommerCard, díky které jsme měli na spoustu míst vstup zdarma. A největší zážitek? Rozhodně vysokohorská silnice Grossglockener Hochalpenstrasse. :)”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tým


Aktivní i odpočinková. Letní i zimní. Víkendová i týdenní. Rakousko vám vyplní všechny vaše představy o ideální dovolené. Dopřejete si tu relax i aktivní pobyt po celý rok, a protože se místní přírodní klenoty nenacházejí daleko od Česka, můžete sem zavít také na víkendový pobyt. Jak si dovolenou s dětmi v Rakousku užít naplno?

Do Alp s dětmi v létě i v zimě

Bohatá alpská krajina je posetá jedním přírodním divem za druhým. Při putování po hřebenech rakouských hor se před vámi budou rozevírat panoramatické výhledy, které se jen tak neokoukají. Využívat můžete velké množství lanovek vedoucích za populárními turistickými cíli. Vysokohorskou turistiku si užijete nejen díky krásné přírodě, ale útulným horským chatám s lokálními mléčnými výrobky, dětským hřištím a adrenalinovým atrakcím, které tu na vás čekají na každém rohu.

Pohádkově vám bude v Národním parku Vysoké Taury, které zahrnují oblast Salcburska, Korutan nebo Tyrolska. V této části regionu na vás čeká malebné krajina a spoustu vyžití pro rodiny s dětmi. Za návštěvu stojí také Krimmelské vodopády, Hallstatt se solnými doly a působivým jezerem nebo Národní park Kalkapen. V naší nabídce najdete osobně ověřené pobyty v různých koutech Alp, které vám umožní vyrážet obdivovat všechny rakouské perly.

Alpy vám mnoho zábavy přinesou také v zimě, kdy budete moci vyrazit na kvalitní sjezdovky do proslulých lyžařských areálů. Zimní dovolená s dětmi v Rakousku vám přinese spoustu příležitostí k aktivními pohybu, ale i odpočinku při wellness pobytech. Je snad něco příjemnějšího než po dni stráveném na kopci nechat namáhané svaly odpočinout ve vířivce či sauně?

Za zábavou na sjezdovce určitě vyrazte do Kaprunu, kde najdete luxusní lyžařská střediska třeba v Zell am See, kde tratě dosahují celkové délky 138 kilometrů. Zimní dovolenou s dětmi na lyžích si nejvíce užijete v oblasti Maiskogel.

Relax s dětmi v Rakousku, wellness i aquaparky

V Alpách si však kromě pohybu můžete dopřát také odpočinek. V rakouských termálech a hotelech propojených s lázněmi zklidníte mysl i tělo a užijete si příjemné momenty daleko od běžných starostí. Relaxujte ve vířivce s výhledem na zasněžené štíty hor nebo se vydovádějte s dětmi v jednom z místních aquaparků či venkovních koupalištích. Mnohé hotely s bazénem mají dokonce ubytování pro děti zdarma.

Oblíbenými lázeňskými městy v Rakousku jsou Baden bei Wein, Bad Gastein nebo Bad Ischl. Lenošení v lázních můžete v těchto letoviscích kombinovat s aktivními zážitky v horách a zajistit si tak harmonickou dovolenou, během které si každý přijde na své.