Dovolená ve městě Gyula

Lázeňské městečko Gyula se rozléhá na jihovýchodě Maďarska, podél hranice s Rumunskem, díky čemuž získalo přezdívku brána do Transylvánie. Návštěvníky okouzlí hezkými udržovanými ulicemi, které zdobí bohatá květinová výsadba, mnoho soch a nejrůznější umělecké instalace spolu s klasicistními domky. A ještě jedna zajímavost – právě zde se vyrábí originální čabajská klobása. Dovolená ve městě Gyula tak nebude pouze pastvou pro oči, na své si přijdou i milovníci dobrých jídel.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Rodiště čabajky je snadno dostupné autem i vlakem. Hledáte-li pobyt v Gyule, je dobré si jej rezervovat s dostatečným předstihem, což platí zejména v sezóně nebo během konání festivalů. Turisté město navštěvují převážně kvůli termálním lázním, které nabízí širokou škálu wellness procedur, ale i zábavu pro nejmenší návštěvníky. Relaxaci si zde tedy můžete užít ve dvou, ale i s dětmi.

Atrakce, které si nesmíte nechat ujít

Čabajka je neoddělitelnou součástí maďarské kuchyně, stejně jako paprika a zakysaná smetana. A právě ve městě Gyula se vyrábí a expeduje slavná originální čabajská klobása do celého světa. Milovníci uzenin by si tak neměli nechat ujít návštěvu muzea klobásy – těšit se můžete na zajímavou prohlídku, která je okořeněna ochutnávkou ikonické pochoutky. Za poklady maďarské kuchyně lze vyrazit i do centra města, zastávka v restauraci s tradiční kuchyní by rozhodně na vašem seznamu neměla chybět.

Dominantou města je hrad Gyula. Velká gotická pevnost patří spolu s hrady Eger a Szigetvár mezi nejlépe zachovalé v zemi. Hrad měl v minulosti mnoho využití. Sloužil jako pivovar, pálenice, archiv nebo vězení. Dnes je v jeho prostorách umístěno muzeum představující bohatou minulost krásného města.

Velké oblibě se těší také Stoletá cukrárna z roku 1840, která sídlí v krásné secesní budově. Kromě prohlídky, která představuje um cukrářského řemesla se můžete těšit na velký výběr zákusků.