Město Tapolca

Národní park Balaton-felvidéki není jediné zajímavé místo, na které můžete zavítat při návštěvě Tapolcy. Malé město nedaleko Balatonu stojí na velkém jeskynním systému, kde můžete zažít unikátní plavbu v loďce po jeskynním jezeře. Během plavby budete moct sami pádlovat člun, některé úseky jeskyně jsou však natolik úzké, že se tu vyplatí pádlo odložit na dno člunu a odrážet se rukami od kamenných stěn jeskyně. Při plavbě nezapomínejte zhluboka dýchat, jeskynní vzduch je totiž velmi vlhký a příznivý na dýchací cesty. Pozor ale na hlavu - strop jeskyně je v některých místech dost nízko. Pokud na své dovolené hledáte něco netradičního, jde o tu nejlepší volbu.

Co ještě navštívit v Tapolci?

  • po nezapomenutelné plavbě v jeskyni zamiřte také do muzea hned u ní, kde se dozvíte více o jeskynním systému Maďarska; nejen děti zde zaujme 3D kino a obchod se suvenýry
  • zavítejte na upravené Hlavní náměstí (Fő tér) se sochou malé princezny od místního umělce a také s tradičními trhy, městskými domy a sloupem Nejsvětější trojice
  • nedaleko náměstí leží klidné Mlýnské jezero s bývalou budovou mlýna, v níž dnes sídlí známý hotel

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Balaton

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet