Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Balaton: Tipy na výlet a zajímavá místa

Balatonu, největšímu jezeru střední Evropy, se přezdívá také Maďarské moře. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů, rybáři, turisté, rodiny s děti i senioři. Okolo jezera se nachází několik věhlasných maďarských lázní, například Keszthely či Hevíz. Nádherné panoramatické výhledy objevíte na mnoha turistických trasách. Po 240 km dlouhé cyklotrase Balaton körút objedete jezero dokola. Za poznáním se můžete vydat na zámek Helikon a zříceninu hradu Szigliget. Děti budou nadšené z muzea hraček v Keszthely. A samozřejmě zde ochutnáte speciality maďarské kuchyně i vyhlášené místní víno.

Město Balatonfüred Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Balatonfüred je malebné městečko na břehu "maďarského moře", jezera Balaton . V horní části města najdete tři kostely , které rozhodně stojí za vidění. Některé z domů v Balatonfüred navíc patří do maďarského národního dědictví , jedním z nich je panské sídlo Gomba postavené v 18. století. Užijte si atmosféru přístavního města s množstvím restaurací a kaváren. Za zábavou i poznáním se vydejte do Památného domu maďarského spisovatele Móra Jókaiho - Jókai Mór Emlékház, na procházku pobřežní promenádou Tagore nebo na koncert, zajímavou výstavu či literární večer do Vily Vaszary . Největším lákadlem oblasti je ale rozhodně plážové koupaliště na břehu Balatonu a zábavný Annagora Aquapark .

Více informací

Balaton Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Balaton je největší jezero ve střední Evropě a právě kvůli jeho velikosti se mu v maďarštině říká také Magyar tenger – Maďarské moře. Dnes se tato kdysi nejoblíbenější letní destinace stává mezi Čechy opět velmi populární. A není divu, na své si zde přijdou rodiny s dětmi, rybáři, jachtaři, surfaři, cyklisté i senioři. Mladí tu najdou mnoho možností zábavy až do ranních rodin, starší generace může relaxovat v proslulých lázních. V okolí jezera se jich nachází hned několik, například v Keszthely.

Co všechno můžete dělat u Balatonu?

 • vodní sporty: například surfing, vodní lyže, šlapadla
 • rybaření
 • pěší turistika
 • cykloturistika
 • lázeňské procedury

Z turistických cílů lze jmenovat krásný barokní zámek Helikon, muzeum kočárů či muzeum hraček, ve kterém si děti budou připadat jako v ráji. Pokud vám během výletů vyhládne, rozhodně nemusíte zoufat, protože místní nabídka pokrmů je opravdu široká. Dát si můžete například i u nás oblíbené langoše, různě upravované ryby nebo pikantní rybí polévku halászlé. Dále můžete vyzkoušet túrógombóc – tvarohové knedlíky se smetanou a cukrem nebo studené ovocné polévky.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 13 tipů

Balaton: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK