Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

 • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
 • Oblíbené nabídky na jednom místě
 • Upozornění na změny v nabídkách

Balaton: Tipy na výlet a zajímavá místa

Balatonu, největšímu jezeru střední Evropy, se přezdívá také Maďarské moře. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů, rybáři, turisté, rodiny s děti i senioři. Okolo jezera se nachází několik věhlasných maďarských lázní, například Keszthely či Hevíz. Nádherné panoramatické výhledy objevíte na mnoha turistických trasách. Po 240 km dlouhé cyklotrase Balaton körút objedete jezero dokola. Za poznáním se můžete vydat na zámek Helikon a zříceninu hradu Szigliget. Děti budou nadšené z muzea hraček v Keszthely. A samozřejmě zde ochutnáte speciality maďarské kuchyně i vyhlášené místní víno.

Balaton Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Balaton je největší jezero ve střední Evropě a právě kvůli jeho velikosti se mu v maďarštině říká také Magyar tenger – Maďarské moře. Dnes se tato kdysi nejoblíbenější letní destinace stává mezi Čechy opět velmi populární. A není divu, na své si zde přijdou rodiny s dětmi, rybáři, jachtaři, surfaři, cyklisté i senioři. Mladí tu najdou mnoho možností zábavy až do ranních rodin, starší generace může relaxovat v proslulých lázních. V okolí jezera se jich nachází hned několik.

Co všechno můžete dělat u Balatonu?

 • vodní sporty: například surfing, vodní lyže, šlapadla
 • rybaření
 • pěší turistika
 • cykloturistika
 • lázeňské procedury

Z turistických cílů lze jmenovat krásný barokní zámek Helikon, muzeum kočárů či muzeum hraček, ve kterém si děti budou připadat jako v ráji. Pokud vám během výletů vyhládne, rozhodně nemusíte zoufat, protože místní nabídka pokrmů je opravdu široká. Dát si můžete například i u nás oblíbené langoše, různě upravované ryby nebo pikantní rybí polévku halászlé. Dále můžete vyzkoušet túrógombóc – tvarohové knedlíky se smetanou a cukrem nebo studené ovocné polévky.

Více informací

Termální jezero Hévíz Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Největší přírodní termální jezero ke koupání na světě a my jej máme (skoro) za humny! Maďarsko nabízí k odpočinku či dovolené mnoho krásných lázní a jezer, ale termální jezero Hévíz je naprosto jedinečné. Jezero je označeno národní přírodní památkou naprostým právem. Přilehlé městečko Hévíz, nacházející se jen pár kilometrů od Balatonu, je sice malé, ale za většími přepychovějšími lázeňskými městy rozhodně nezaostává. Tradice lázeňství se zde drží již od roku 1795 a může se pyšnit krásnou lázeňskou kolonádou, zahradami a dalšími lázeňskými atrakcemi.

V létě se teplota v jezeře vyšplhá až na 38 ºC a i v ty nejchladnější dny v roce si voda udrží 22–⁠24 ºC, i proto je možný celoroční provoz. Léčebná, mírně radioaktivní voda tryská z hloubky 38 metrů a je velmi bohatá na minerály. Přirozeně obsažené směsi minerálů zjemňují kůži, tlumí bolesti, jsou dobré proti zánětům a posilují pružnost chrupavek. I proto jsou zdejší vody jedny z nejlepších na léčbu revmatických obtíží a problémů s pohybovým ústrojím. Největší mimořádnost dodává vodě přítomnost radonu v tomto malém množství pozvolna vstupuje do lidského organismu, kde stimuluje hormonální tvorbu a pomáhá nervové soustavě lépe fungovat.

Po návštěvě hévízského jezera se vydejte:

 • Na procházky do některého z místních krásných parků s lázeňskou, uklidňující atmosférou
 • Do historického kina, které promítá i v 3D
 • Na Rakócziho ulici, kde najdete fontánu s pitnou léčivou vodou
 • Obhlédnout nejzajímavější stavbu města, velký Kostel Ducha Svatého (Szentlélek templom), jehož stavba byla dokončena poměrně nedávno –⁠ v roce 1999. I přes moderní vzhled můžete najít na budově řadu neogotických prvků
 • Do severní části města Egregy s vinohrady a ochutnávkami vína
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 48 tipů

Balaton: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v Sirius Hotelu **** Superior

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v Sirius Hotelu **** Superior

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 11. 9. 2023

Vydejte se spolu s Ivou z marketingového týmu Travelkingu k maďarskému Balatonu. Konkrétně do hotelu Sirius **** Superior ve městě Keszthely. Jak hodnotí cestu, ubytování, jídlo a wellness? To si můžete přečíst v podrobné recenzi níže.