Dovolená ve Žďárských vrších

Vypravte se za dobrodružstvím do zvlněné krajiny Žďárských vrchů. Odpočinete si v klidné přírodě, poznáte historické památky a projedete kraj skrz na skrz na kole. Vyberte si pobyt ve Žďárských vrších a zdolejte i jejich největší horu Děvět skal.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Penzion nás okouzlil už při příjezdu. Po vstupu nás uvítal milý personál a překvapily nás luxusní interiéry. Pokoj včetně koupelny byl prostorný, postel pohodlná a spalo se nám na ní výborně. Vypíchnout musím určitě také chutné snídaně a wellness, které bylo kouzelné, a díky vířivce a sauně se člověk nenudil, i když zrovna pršelo. Na výlet jsme se vydali do Žďáru nad Sázavou na Zelenou horu, kde je kostel Sv. Jana Nepomuckého. Určitě se sem ještě vrátíme, abychom mohli okolí více prozkoumat za lepšího počasí. Možností výletů je tu totiž nespočet.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?CHKO Žďárské vrchy je klidnou oázou přírody uprostřed Česka. Rozsáhlé lesy ukrývají skalní útvary a prameny hned několika řek a zvou ke krásným procházkám i výletům na kole. Centrem oblasti je Žďár nad Sázavou s poutním kostelem svatého Jana Nepomuckého ze Seznamu UNESCO.

Co musíte zažít během pobytu ve Žďárských vrších?

Svou návštěvu Žďárských vrchů nemůžete začít jinde než v samotném Žďáru nad Sázavou, který láká na slavnou Zelenou horu. Nevšední kostel s půdorysem pěticípé hvězdy je bezpochyby působivou dominantou celého kraje, která vás zaujme svým zvláštním kouzlem. U hory si projdete naučnou stezku nebo nahlédnete do zámku.

Až si město i Zelenou horu dostatečně prohlédnete, vydejte se do okolní přírody, je totiž opravdu o co stát. Hned zpočátku zdolejte nejvyšší vrchol Žďárských vrchů Devět skal (836 m n.m.), který tvoří skalní věže a je tak pozoruhodným vrcholem. Pokračujte dále na Žákovu horu nebo ke skalnímu útvaru Čtyři palice. Mnoho zábavy vás čeká na Novoměstsku, a to jak v létě při turistice, tak v zimě na lyžovačce.

Během parných dnů oceníte ubytování u vody, abyste se mohli kdykoliv příjemně zchladit. Žďárské vrchy nabízejí řadu příležitostí ke koupání a vodním sportům, zkuste třeba Velké Dářko, vodní nádrž Pilská nebo Milovský rybník. Naopak v zimě hledejte ubytování u sjezdovky, zavítejte třeba do Dalečína nebo do Nového města na Moravě.