Víkendové pobyty v Polsku

Vyrazte na víkendový pobyt k našim severním sousedům! Čeká zde na vás krásná příroda, slavná historická města i pestré možnosti vyžití. Víkend v Polsku si zkrátka užijete, ať už dáváte přednost památkám, odpočinku, nebo preferujete aktivně strávený volný čas. Obrovskou výhodou je, že spousta atraktivních destinací leží nedaleko českých hranic!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si vybrali, protože jsme chtěli vidět Krakov, a stálo to za to. Po příchodu na pokoj nás překvapila jeho velikost – byl obrovský, a přitom útulný. Snídaně byly parádní, bohaté a na výběr bylo snad ze všeho, co člověka napadne. Večeře byly taková klasika, která uspokojí každého – jak výběrem, tak chutí i velikostí porcí. Co určitě stojí za to v Krakově vidět je hrad Wawel, a pak Solný důl Wieliczka. Město nás velice překvapilo, všechno bylo krásné a čisté. Za tři dny jsme v Krakově zdaleka nestihli všechno, a určitě se sem ještě vrátíme.”

Michal Šoffa
Michal Šoffa
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt byl naprosto skvělý! Hotel byl krásný, pokoj moderní a čistý, personál milý a vstřícný. Velice nás nadchly bohaté snídaně a vynikající večeře. Wellness je menší, ale i tak parádní s pěkným výhledem na město. Hotel se nachází u řeky Visly v klidnější části Krakova, takže během noci je tu naprostý klid. Do centra je to opravdu kousek a přes most se do něj dostanete pohodlně i pěšky. Hotel Qubus bude určitě naším útočištěm v Krakově i v budoucnu. Jen si příště vezmeme pobyt s polopenzí. ”

Aneta Ráztokayová
Aneta Ráztokayová
Obchodní tým


Na hory, do lázní, nebo třeba k moři?

Česku blízké příhraniční oblasti tvoří především hory, které nabízejí možnost poznat slavná česká pohoří z polské strany. Co takhle zdolat Sněžku po turistických trasách ze severu? V polských Krkonoších jsou kromě vrcholů hor i další atraktivní výletní cíle, jako jsou vodopády, ledovcová jezera a živá horská městečka. Pro milovníky zimních sportů jsou zde moderní lyžařské areály s perfektními sněhovými podmínkami od podzimu do jara. K oblíbeným turistickým střediskům patří například Karpacz a Sklářská Poruba. Spousta zajímavých zážitků na vás čeká také při pobytu v polských Beskydech, kde je hlavním lákadlem 12 km dlouhý česko-polský pohraniční hřeben spojující hory Velký Stožek a Velká Čantoryje.

Dokonalý víkendový pobyt si v Polsku užijí také vyznavači lázeňské relaxace. Polské lázně nejsou ještě mezi turisty tolik proslavné, a tak se jedná o skvělou volbou především pro ty, kdo vyhledávají klid a komornější atmosféru. I přes menší množství návštěvníků zde ovšem na návštěvníky čekají malebné lázeňské parky a promenády, špičkové služby a samozřejmě také přívětivé ceny. Výhodou lázeňských měst Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój a Ladek Zdrój zároveň je, že leží jen pár kilometrů od českých hranic, a tak nabízejí skvělou možnost, kam jet na víkend do lázní.

Zatoužili jste někdy odjet na víkend k moři? Pak by vás možná mohlo zaujmout, že z Česka nejbližší moře je pobřeží Baltského moře. Stále větší oblibě se těší například letovisko Kolobřeh, které během léta láká na příjemné počasí s teplotami kolem 25 °C, dlouhé písečné pláže lemované majáky i ceny, o kterých si na jihu Evropy můžeme nechat zdát. Pokud jste na sever Polska ještě nezavítali, vřele vám doporučujeme tuto stále ještě netradiční destinaci navštívit!