Víkendové pobyty v Polsku

Vyrazte na víkendový pobyt k našim severním sousedům! Čeká zde na vás krásná příroda, slavná historická města i pestré možnosti vyžití. Víkend v Polsku si zkrátka užijete, ať už dáváte přednost památkám, odpočinku, nebo preferujete aktivně strávený volný čas. Obrovskou výhodou je, že spousta atraktivních destinací leží nedaleko českých hranic!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“S pobytem v Hotelu Polanica jsme byli velice spokojení. Pro mě byly nejlepším zážitkem procedury, pro mou neteř zase dětská herna a brouzdaliště. Pokoje byly dostatečně komfortní pro víkendový pobyt, polopenze byla chutná s dobrým výběrem pokrmů. Kladně hodnotím také wellness rozdělené na vodní a saunový svět. Městečko Polanica-Zdrój je působivé a jeho centrum a lázeňský park stojí za procházku.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Město Gołdap je proslavené minerální vodou, promočními věžemi a nejčistším ovzduším v Polsku. Samotný Hotel Ventus Natural & Medical SPA nabízí rodinnou atmosféru spolu s vysokým komfortem odpočinkového resortu se zahradou, venkovní relaxační zónou a wellness s bazénem a saunami. Umístění hned u pláže, díky kterému si užijete koupání v čisté jezerní vodě. Vynikající jídlo, krásný interiér, ochotný personál – pobyt byl zkrátka bez chybičky a ráda se ještě vrátím.”

Kamila Górecka - Kirwiel
Kamila Górecka - Kirwiel
Obchodní tým


Na hory, do lázní, nebo třeba k moři?

Česku blízké příhraniční oblasti tvoří především hory, které nabízejí možnost poznat slavná česká pohoří z polské strany. Co takhle zdolat Sněžku po turistických trasách ze severu? V polských Krkonoších jsou kromě vrcholů hor i další atraktivní výletní cíle, jako jsou vodopády, ledovcová jezera a živá horská městečka. Pro milovníky zimních sportů jsou zde moderní lyžařské areály s perfektními sněhovými podmínkami od podzimu do jara. K oblíbeným turistickým střediskům patří například Karpacz a Sklářská Poruba. Spousta zajímavých zážitků na vás čeká také při pobytu v polských Beskydech, kde je hlavním lákadlem 12 km dlouhý česko-polský pohraniční hřeben spojující hory Velký Stožek a Velká Čantoryje.

Dokonalý víkendový pobyt si v Polsku užijí také vyznavači lázeňské relaxace. Polské lázně nejsou ještě mezi turisty tolik proslavné, a tak se jedná o skvělou volbou především pro ty, kdo vyhledávají klid a komornější atmosféru. I přes menší množství návštěvníků zde ovšem na návštěvníky čekají malebné lázeňské parky a promenády, špičkové služby a samozřejmě také přívětivé ceny. Výhodou lázeňských měst Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój a Ladek Zdrój zároveň je, že leží jen pár kilometrů od českých hranic, a tak nabízejí skvělou možnost, kam jet na víkend do lázní.

Zatoužili jste někdy odjet na víkend k moři? Pak by vás možná mohlo zaujmout, že z Česka nejbližší moře je pobřeží Baltského moře. Stále větší oblibě se těší například letovisko Kolobřeh, které během léta láká na příjemné počasí s teplotami kolem 25 °C, dlouhé písečné pláže lemované majáky i ceny, o kterých si na jihu Evropy můžeme nechat zdát. Pokud jste na sever Polska ještě nezavítali, vřele vám doporučujeme tuto stále ještě netradiční destinaci navštívit!