Dovolená na ostrově Ugljan

Hned naproti živému Zadaru leží poklidný malebný ostrov, který je prorostlý olivovníky a voňavými lesíky. Ostrov olivového oleje, jak se Ugljanu přezdívá, je skvělou destinací pro ty, kdo touží po dovolené mimo přelidněná střediska. Na jeho území se nachází mnoho městeček s dlouholetou rybářskou tradicí, zátoky s průzračnou vodou a nedotčená příroda. Tak co, který pobyt na Ugljanu bude ten váš?

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?



Ostrov Ugljan leží na jihu Chorvatska, v Severní Dalmácii, jen pár námořních mil od Zadaru. A právě přes Zadar vede cesta na ostrov oliv – z oblíbeného letoviska vyráží každou půlhodinu trajekt. Ugljan má rovněž dobré spojení s ostrovem Pašman, se kterým je přes průplav Ždrelac propojen mostem.

Jih Chorvatska je velmi populární zejména mezi jachtaři, kteří moc dobře vědí, že ostrůvky skrývají nespočet pokladů – malebné rybářské vesnice s místními restauracemi, ve kterých připravují skvělé pokrmy z čerstvých ryb, krásnou přírodu, průzračnou vodu a naprosto jedinečnou auru.

Zážitky, které si během dovolené na Ugljanu nesmíte nechat ujít

Východní část ostrova je pokryta mnoha rybářskými městečky, hotely, apartmány i přístavy. Můžete se zde oddávat vodním sportům, potápění, rybaření nebo relaxaci na jedné z mnoha pláží.

Hlavním turistickým letoviskem Ugljanu je přístavní městečko Preko ležící naproti Zadaru. Jeho dominantou je benátská pevnost svatého Michala ze 13. století, stojící na kopci za městem. Lenošit lze na několika oblázkových či písčitých pláží, tou nejoblíbenější je písečná pláž Jaz. Její povrch tvoří i betonové plošiny se schůdky do moře a rampou pro vjezd do vody na vozíku. Díky mělčině a pozvolnému vstupu si zde užijí vodní radovánky i děti.

Za zmínku stojí také rybářská víska Kali, která má díky zachovalé tradiční dalmatské architektuře jedinečný půvab. Pokud chcete ochutnat to nejlepší ze středomořské kuchyně, tohle je to místo kam se vydat. Kromě dobrého jídla na vás čekají tyrkysové zátoky s borovými lesíky a několik tras vhodných pro pěší i cykloturistiku.

Mimo rybolovu se na ostrově daří rovněž zemědělství. Rostou tu olivy, fíky ale i vinná réva. Vnitrozemí a západ se bude líbit milovníkům přírody a těm, kdo vyhledávají aktivní dovolenou Západní pobřeží bylo dlouho téměř nedotčené, ale i zde se pomalu rozvíjí cestovní ruch. Tato část je však těžko přístupná, stále tak skrývá mnoho přírodních krás.

V rámci akce Kulturní léto ostrova Ugljanu se v letoviscích během celé letní sezóny konají rozmanité kulturní a zábavní akce, vystoupení i koncerty. Podrobnější informace naleznete na oficiálních stránkách destinace, kterou hodláte navštívit.

Cestujete-li s dětmi, určitě omrkněte naši nabídku pobytů v Chorvatsku s dětmi zdarma. Pokud vaše ratolesti patří mezi vodní živly, doporučujeme vám ubytování s bazénem či přímo u moře.