Ubytujte se v Hotelu Pod Akáty v údolí Beskyd ve východním cípu ČR a užijte si turistiku i zimní sporty v nedalekém běžkařském areálu (300 m) či lyžařském centru (4 km). Navíc si pochutnáte na výtečné domácí polopenzi a můžete využít slevy na pivní či vinné lázně.

Věděli jste, že...?

Hotel ležící na pomezí hranic Česka a Polska úspěšně provozuje místní obecní úřad, který zaměstnává lidi z vesnice, aby nebyli bez práce. Jedná se o zajímavý model, který prozatím není úplně obvyklý.


O ubytování

Hotel Pod Akáty leží v malebné obci Dolní Lomná v údolí Beskyd hned vedle Lomňanského muzea. Pro výlety po hřebenech hor v Beskydech je proto ideálním výchozím bodem. Vydat se můžete do přírodní rezervace Mionší (8 km) i na Velký Polom (9 km) a Velký Stožek (13 km).

Mezi oblíbené atrakce v okolí patři také malá zoo Zemědělský dvorek (2 km) s hospodářskými zvířaty a dřevěnou salaší s tradičními výrobky, Muzeum Trojmezí v Jablunkově (5,6 km), Muzeum Třineckých železáren a letní koupaliště v Třinci (19,2 km), rozhledny Tetřev (6,8 km), Velká Čantoryje (23,3 km) a další.

V zimě vyrazte na návštěvu jedinečného běžeckého areálu Dolní Lomná (300 m) nebo na lyže do ski areálu Severka (4 km) či ski areálu Mosty u Jablunkova (10 km). Na dosah budete mít také ski areály Javorový vrch (18 km), Zlatník (23,1 km), Gruň (23,9 km), Bílá (27,7 km) a další. Na své si tak přijdou začátečníci i pokročilí lyžaři.

Kde budete spát?

Hotel nabízí ubytování v 15 pokojích, které jsou komfortně vybavené a mají vlastní koupelnu. Některé mají také možnost přistýlky.

Na čem si pochutnáte?

Součástí hotelu je stylová restaurace zařízená jako salaš, nechybí dřevěné prvky a lavice, ovčí kožešiny, masivní lustry a krb, který dodává prostoru skvělou atmosféru. Kuchaři zde připravují především speciality kraje z domácích surovin, ale také jiná masitá a bezmasá jídla, ryby, saláty a dezerty.

Kde budete relaxovat?

Chcete si báječně odpočinout? Jen 20 metrů od hotelu si můžete dopřát pivní či vinnou lázeň ve stylových dřevěných sudech.

Hotel Pod Akáty

Hotel Pod Akáty

Dolní Lomná 71 , Dolní Lomná
Česká republika

+420733191100

marek.mohyla@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
10 m
Sjezdovka
1,7 km

Tipy na výlet

Lyžování v Beskydech

Lyžování v BeskydechTip na výlet

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí spoustu špičkově vybavených lyžařských areálů s nejmodernějšími vleky. Do Beskyd se vyplatí zajet rovnou na pár dní, abyste mohli vyzkoušet co nejvíce ski areálů i běžkařských tratí. Pro návštěvníky jsou připraveny ski areály se sjezdovkami s umělým zasněžováním, které jsou pravidelně upravovány, nechybí ani dětské vleky či noční osvětlení pro večerní lyžování. Jistě vás potěší výborná dostupnost autobusem až k vlekům.

Kam na lyže v Beskydech?

  • Ski Malenovice má k dispozici 5 sjezdovek, nechybí večerní osvětlení, dětský park a lyžařská školka.
  • Ski areál Bílá je unikátní tím, že kromě sjezdovek si užijete také běžkařské tratě, na které je přímo napojen.
  • Ski areál Soláň je zaměřený především na rodiny s dětmi a pyšní se sjezdovkou ve výšce 816 m n. m.
  • Ski areál Opálená nabízí kromě dětského parku, snowparku a dvou sjezdovek také lyžařskou školu a půjčovnu lyži.
  • Ski areál Synot - Kyčerka se může chlubit 2,5 km sjezdových tratí s 9 vleky, které jsou schopny odbavit až 6,5 tisíc osob každou hodinu.
  • Ski areál Razula propojuje společným skipasem 6 lyžařských areálů: Kohútka, Kyčerka, Karolinka, Jezerné a Machůzky.
Více informací
Ski Armáda Dolní Lomná
Ski Armáda Dolní Lomná
Ski areál Malenovice
Ski areál Malenovice
Ski areál Javorový vrch
Ski areál Javorový vrch