Ubytujte se v Hotelu Pod Akáty v údolí Beskyd ve východním cípu ČR a vyrážejte na svah i na túry. Pochutnáte si na domácí polopenzi a zrelaxujete se při pivní či vinné lázni.

Ubytování s atmosférou salaše

Hotel pod Akáty leží v malebné obci Dolní Lomná v údolí Beskyd. Pro výlety po hřebenech hor v Beskydech je proto ideálním výchozím bodem, nachází se navíc přímo u autobusové zastávky.

Hotel nabízí ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením a stravování v restauraci zařízené ve stylu salaše. Kuchaři připravují především speciality kraje z domácích surovin, ale také jiná masitá a bezmasá jídla, ryby, saláty a dezerty.

Relaxace v pivní pěně

Dovolená má být hlavně o odpočinku, a tak určitě využijte slevu na lázeň v pivě či víně. Oba nápoje mají regenerační účinek na naši pokožku, nemluvě pak o uvolnění, jaké vám koupel přinese.

Dodatečné info

 • Po zakoupení pobytu si rezervujte termín u ubytovacího zařízení (marek.mohyla@seznam.cz, +420733191100). K závazné rezervaci je potřeba uvést číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný pouze s platnou rezervací a při nástupu je nutné prokázat se vytištěným kupónem.

 • S rezervací vám ochotně pomůže naše zákaznická podpora (+420 538 880 980, info@travelking.cz). Stačí nám jen zaslat číslo kupónu, jméno, počet osob a termín pobytu.

 • Příplatky za děti se platí až na místě.

 • Dítě do 4,9 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu.

 • Dítě do 14,9 let 250 Kč/noc bez nároku na stravu, 350 Kč/noc včetně polopenze.

 • Příplatky se platí až na místě.

 • WiFi zdarma.

 • Parkování zdarma.

 • Místní poplatek 16 Kč/osoba/noc.

 • Kupony je možné do 14 dní od zakoupení vrátit, pokud termín nebyl rezervován u hotelu.

 • Check in od 14:00 hodin, check out do 10:00 hodin

 • Domácí mazlíček povolen

 • Hotel není bezbariérový

 • Kouření zakázáno

 • Platba kartou je možná

Hodnocení od zákazníků

Skvělé (Helena O.)

Ano, vše bylo v pořádku. Až na snídaně, které se servírovaly až od půl 9, což nám úplně nevyhovovalo...Doporučila bych výlet do Wisly, do aquaparku i prohlídku města.

Skvělé (Jarmila J.)

Dobrý den, přidáváme svoji recenzi. Pokoje v hotelu Pod akáty jsou čisté, jednodušeji a účelně zařízené, k útulnosti přispívaly v době našeho pobytu i nádherné muškáty na oknech. Spalo se nám opravdu dobře. Hotel je u silnice, ruch přes noc nebyl znát a přes den jsme byli na túře. Obsluhující lidé jsou vstřícní, první večer jsme přijeli k večeři nechtěně se zpožděním, přesto nám ochotně paní kuchařka, která už byla na odchodu, připravila jídlo i v pozdější hodině. Chutnalo nám každé z nabídnutých jídel. Kuchyně je místní. Restaurace je zařízena v přírodním stylu s masivním dřevem a vyřezávanými prvky, před vchodem zahrádka. Od příjemné paní z obsluhy jsme dostali i tipy na zajímavé výlety v okolí. Televizor na pokoji není ve vybavení, my se však do Dolní Lomné vydali poznat místní přírodu, nikoliv zapínat televizi :). Vesnice Dolní Lomná je opravdu hezky upravená, je vidět, že se místní lidé o své okolí rádi starají. Hned vedle hotelu je muzeum, naproti přes silnici je vybudované větší zajímavé dřevěné hřiště s legendou a vyřezávanými soškami pro děti menší i větší, kde jsme rádi s dětmi poseděli. Kousek dál je například cukrárna, o něco dále je poznávací středisko Ursus pro malé i velké o zajímavostech Beskyd. V Dolní Lomné a okolí se nám líbilo.

Vynikající (Zdislava V.)

Byli jsme velmi spokojení jak s ubytováním, strava výběr velký večeře i snídaně, personál velice ochotný pobyt neměl chybu.

Tipy na výlet

Zážitkové centrum Ursus

Zážitkové centrum Ursus

Jedinečné zážitkové centrum v beskydské Dolní Lomné vám nabídne nejen interaktivní poučení o přírodě Beskyd, ale také spoustu zajímavých výstav po dobu celého roku. Expozice o místní flóře a fauně doplňují audiovizuální prvky, fotografie, 3D kino i kavárna. V zimním období je otevírací doba 9:00 - 16:00 hodin (o víkendu 10:00 - 17:00 hodin), v letním pak 9:00 - 17:00 hodin (od čtvrtka do neděle do 20:00 hodin).

Javorový vrch

Javorový vrch

Do výšky 1032 m se tyčí vrchol hory Javorový vrch v Moravskoslezských Beskydech. Vyjet sem můžete sedačkovou lanovkou z Oldřichovic u Třince nebo se vydat pěšky po turistických trasách. Hora slouží nejen jako turistický cíl, kde si pochutnáte na obědě v turistické chatě, ale najdete tu rovnou celý rekreační areál. Sídlí tu škola paraglidingu a začínají tu sjezdovky různé obtížnosti.

Lysá hora

Lysá hora

Už jen výhled z Lysé hory na ostatní vrcholky a krásnou přírodu Beskyd stojí za výstup na její vrchol. Projít se můžete několika přírodními rezervacemi a navštívit množství zajímavých míst jako Malenovický kotel, Vodopády Satiny nebo Koryto řeky Ostravice. Dominantou Lysé hory je již od roku 1980 telekomunikační vysílač vysoký 78 metrů.