Pobyty v Krakově

Krakov je jedno z nejdůležitějších polských turistických center s cennými památkami a dalšími zajímavostmi, které vás jistě nadchnou. Zavítejte sem na dovolenou a odhalte všechny utajované krásy Krakova i vy.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Orient Palace Hotelu *** splnil naše očekávání na jedničku. Již při vstupu na vás dýchne orientální atmosféra, a to nejen díky nádherné vůni, která se šíří celým hotelem, ale také díky pohádkové výzdobě jako z Tisíce a jedné noci a dřevěnému vyřezávanému nábytku. Potěšila nás velmi chutná snídaně formou bufetu i výtečná večeře o třech chodech s dezertem ve formě domácích zákusků. Wellness s bazénem a dvěma saunami mělo skvělou atmosféru a úžasně jsme si zde odpočinuly po celodenním objevování krás Vratislavy.”

Aneta Aleszczyk
Aneta Aleszczyk
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“S pobytem v Hotelu Polanica jsme byli velice spokojení. Pro mě byly nejlepším zážitkem procedury, pro mou neteř zase dětská herna a brouzdaliště. Pokoje byly dostatečně komfortní pro víkendový pobyt, polopenze byla chutná s dobrým výběrem pokrmů. Kladně hodnotím také wellness rozdělené na vodní a saunový svět. Městečko Polanica-Zdrój je působivé a jeho centrum a lázeňský park stojí za procházku.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým


Krakov je kolébkou historie, která okouzlila již nejednoho turistu. Toto nejnavštěvovanější a nejlidnatější polské město vám nabídne vše, na co si jen vzpomenete. Čeká vás tu nádherná architektura, připomínky tragické minulosti a v neposlední řadě stylové kavárny a restaurace s vynikající kuchyní.

Na co se můžete těšit, když si zvolíte pobyt v Krakově?

Krakov by na vašem vysněném seznamu míst k navštívení rozhodně neměl chybět. Smutné dějiny města a jeho dřívějších obyvatel si připomenete třeba v židovské čtvrti Kaziměř nebo při prohlídce Schindlerovy továrny. Ještě blíže historii, ze které běhá mráz po zádech, se ocitnete kousek za Krakovem, kde leží koncentrační tábor Osvětim.

Ve městě najdete i mnoho památek ze starších historických epoch. Začít s prohlídkou můžete hned na náměstí, kde stojí velkolepý kostel Nanebevzetí Panny Marie, který si stojí za to prohlédnou jak zvenku, tak zevnitř. Nedaleko centra se na návrší zvaném Wawel tyčí Královský hrad a katedrála sv. Stanislava a Václava, které jsou společně s historickým centrem zapsané na seznamu UNESCO.

Nezapomeňte se však z exkurze do historie zase vrátit zpět do současnosti, Krakov je totiž i městem přítomnosti. V sezóně městské centrum den co den tepe životem, a to díky kulturním akcím i skvělým barům a restauracím, které lákají na veselé posezení s přáteli.