Pobyty v Krakově

Krakov je jedno z nejdůležitějších polských turistických center s cennými památkami a dalšími zajímavostmi, které vás jistě nadchnou. Zavítejte sem na dovolenou a odhalte všechny utajované krásy Krakova i vy.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Spa Medical Dwór Elizy *** na jihu Polska jsme si manželem a dcerkou moc užili. Obrovskou výhodou je poloha hotelu – jen 19 km od hranic s Českem, a navíc se nachází v krásném prostředí. Pokoj s přistýlkou poskytoval dostatek prostoru pro tři hosty. Měli jsme z něj výhled do lázeňského parku, kam jsme moc rádi chodili na procházky. Snídaně i večeře podávané v moderní restauraci měly formu chutného a bohatého bufetu. Každý z nás si tedy při snídani i večeři dopřál podle vlastní chuti a všichni jsme byli nadmíru spokojení.”

Zuzana Košnerová
Zuzana Košnerová
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Hotel má naprosto profesionální a ochotný personál a zároveň se nachází ve výjimečné lokalitě. Krásný výhled na hory vás bude doprovázet po celou dobu pobytu, ať už na komfortním pokoji, v restauraci nebo ve wellness. Pochválit musím také pokrmy podávané během polopenze. Nedaleko leží městečko Zakopane, které je centrem turistiky na polské straně Vysokých Tater. Pobyt jsme si velice užili a doporučujeme jej zejména během podzimu.”

Tomáš Polman
Tomáš Polman
Obchodní tým


Krakov je kolébkou historie, která okouzlila již nejednoho turistu. Toto nejnavštěvovanější a nejlidnatější polské město vám nabídne vše, na co si jen vzpomenete. Čeká vás tu nádherná architektura, připomínky tragické minulosti a v neposlední řadě stylové kavárny a restaurace s vynikající kuchyní.

Na co se můžete těšit, když si zvolíte pobyt v Krakově?

Krakov by na vašem vysněném seznamu míst k navštívení rozhodně neměl chybět. Smutné dějiny města a jeho dřívějších obyvatel si připomenete třeba v židovské čtvrti Kaziměř nebo při prohlídce Schindlerovy továrny. Ještě blíže historii, ze které běhá mráz po zádech, se ocitnete kousek za Krakovem, kde leží koncentrační tábor Osvětim.

Ve městě najdete i mnoho památek ze starších historických epoch. Začít s prohlídkou můžete hned na náměstí, kde stojí velkolepý kostel Nanebevzetí Panny Marie, který si stojí za to prohlédnou jak zvenku, tak zevnitř. Nedaleko centra se na návrší zvaném Wawel tyčí Královský hrad a katedrála sv. Stanislava a Václava, které jsou společně s historickým centrem zapsané na seznamu UNESCO.

Nezapomeňte se však z exkurze do historie zase vrátit zpět do současnosti, Krakov je totiž i městem přítomnosti. V sezóně městské centrum den co den tepe životem, a to díky kulturním akcím i skvělým barům a restauracím, které lákají na veselé posezení s přáteli.