Dovolená v Portoroži

Víte, které slovinské letovisko se pyšní nejhezčími a nejdelšími písečnými plážemi? Město růží, Portorož. Jak už jste asi uhodli, tuto přezdívku si Portorož vysloužila díky tomu, že se zde ve velkém pěstují tyto královny květin, růže tu navíc zdobí i krásné udržované městské parky. To ale není jediné, čím se oblíbená letní destinace může chlubit. Vyberte si svou dovolenou v Portoroži a objevte všechny její krásy.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Letovisko Portorož leží na Istrijském poloostrově, přibližně 10 minut jízdy autem od města Piran. Díky své poloze u Jaderského moře patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace ve Slovinsku. Portorož je rovněž skvělým místem pro ty, kteří upřednostňují odpočinek ve wellness, městečko má totiž bohatou lázeňskou minulost, díky čemuž je domovem mnoha lázeňských komplexů.

Krásná místa, která stojí za to vidět

Jak už jsme výše uvedli, Portorož se pyšní nejdelší písečnou pláží ve Slovinsku. Lemují ji rekreační střediska, sportovní objekty, ale i restaurace, ve kterých si můžete pochutnat na plodech moře. Na hlavní městskou pláž je vstup zdarma.

Až si budete chtít odpočinout od plážových aktivit, vydejte se ke kostelu sv. Bernardina z 15. století. Kromě hezké architektury na vás čeká také pěkný výhled na moře, ten si nejvíc užijete při západu slunce. Po stopách historie se můžete vydat i při návštěvě tunelu Valeta, který je součástí cyklostezky Parenzana. Umění i krásnou architekturu uvidíte v solných skladech Magazen Grando a Monford, v nichž sídlí galerie moderního umění. Ikonickým místem, které rozhodně musíte vidět, je Palace Hotel, ježn první hosty přivítal už v roce 1910. Historická budova je dnes kulturní památkou a také vzpomínkou na rozmach turismu v tomto přímořském letovisku.

Istrijský poloostrov není příliš rozsáhlý, a tak můžete během dovolené obdivovat více než jedno místo. V dobré dojezdové vzdálenosti od Portorože leží například Piran, Sečoveljská solná pole nebo Koper.

Náš tip: Toužíte po romantickém pobytu ve dvou, nebo chcete vyjet na dovolenou s celou rodinou? V naší nabídce naleznete balíčky, které jsou připravené speciálně pro páry a pro výletníky s dětmi.