Dovolená v Balatonalmádi

Jak už název napovídá, letovisko Balatonalmádi najdete hned u největšího jezera ve střední Evropě, Balatonu. Město se může pochlubit výbornou polohou a nabízí mnoho přírodních i kulturních krás. Balatonalmádi je živým letoviskem, kde si můžete užít se svými blízkými pohodovou odpočinkovou dovolenou. Vyberte si pobyt v Balatonalmádi a užijte si nezapomenutelné okamžiky ve skryté perle Maďarska.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Maďarské letovisko Balatonalmádi leží na severu ikonického Balatonu. Můžete se sem dostat letecky, hromadnou dopravou nebo autem. Nejbližší letiště je FlyBalaton (125 km), které leží na západní straně jezera. Během letní sezóny sem míří lety z nejrůznějších koutů Evropy. Městečko se může pochlubit moderní železniční tratí s přímým napojením na velká maďarská města. Využít můžete také autobusovou dopravu. Snadná a rychlá je i trasa po vlastní ose, například cesta autem z Brna vám zabere pouze 3,5 hodiny.

Pláže lemující Balaton jsou skvělým místem k relaxaci i aktivnímu odpočinku

Návštěvu letoviska Balatonalmádi si nejvíce užijete během léta, od června do září, kdy jezero poskytuje příjemné ochlazení a navíc se tu koná řada kulturních akcí – výstavy, koncerty nebo nejrůznější festivaly. Více informací o letním programu najdete na oficiálních stránkách letoviska.

Velké oblibě se mezi turisty těší pláž Wesselényi, ta se bude líbit všem, kdo si chtějí během dovolené užít trochu akce a nějaké to povyražení. Konají se tu často zábavy i koncerty a také tu sídlí řada restaurací a podniků.

Rodiny s dětmi si užijí pohodové chvíle na prostorné pláži Káptalanfüred. Malí návštěvníci se vyřádí na hřišti s prolézačkami, skluzavkami a všelijakými atrakcemi, nebo v pískovém zálivu s mnoha možnostmi sportovního vyžití. Samozřejmostí je skvělé zázemí s šatnami a stravovacími zařízeními.

Mezi oblíbené pláže patří rovněž Budatava, která se táhne podél cyklostezky. Vyzkoušet tu můžete všelijaké vodní sporty – windsurfing nebo jachting.

Až se nabažíte vodních radovánek, vydejte se za kulturními lákadly. V městečku je k vidění několik kostelů, například sv. Ignáce nebo sv. Imre. V městské části Vörösberény stojí další svatostánek – kalvinistický kostelík Erődített református templom. Máte-li rádi pohled na město z ptačí perspektivy, vydejte se na vrch Öreghegy, na němž stojí rozhledna Óvári z roku 1900.