Víkendový pobyt v lázních

Delší dovolená je v nedohlednu, ale i tak byste si rádi pořádně odpočinuli? Vydejte se na víkend do lázní a všechny starosti všedních dnů nechte doma. Příjemná lázeňská atmosféra, procházky po kolonádách a vynikající jídlo v kombinaci s léčebnými procedurami zajistí, že se v pondělí budete do práce vracet s čistou hlavou a plní nové energie.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt se nesl v příjemném duchu. Pokoj byl krásný, polopenze chutná a byly jsme s ní spokojené. Personál byl velmi milý, především paní recepční, pan číšník a vrchní sestra. Wellness bylo menší, ale dostačující a užily jsme si také procedury. Příroda v Mariánských Lázních a okolí je moc pěkná, jen škoda, že zrovna nasněžilo. Během hezkého počasí bychom si ji určitě užily více. Skvělým zážitkem pro mě byla ochutnávka místního piva z minipivovaru.”

Veronika Császárová
Veronika Császárová
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Krásné a stylové ubytovaní umístěné přímo u hlavní promenády kousek od pramene Vřídlo. Dostal jsem pokoj s krásným výhledem na divadlo a okolní hotely, což bylo příjemné zpestření. Navíc je to všude blízko - do divadla, do lázní, všechno je skvěle dostupné. A milý personál vám ochotně poradí, co v okolí určitě nesmíte minout, takže si tu určitě užijete i delší pobyty.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodní tým


Pokud se cítíte unavení, přepracovaní a bez elánu, je to jasná známka toho, že to chce řádný odpočinek. Potřebujete-li si dobít baterky, je nejlepší volbou vypravit se na dovolenou do lázní. V případě, že zrovna nechcete či nemůžete čerpat dovolenou, je pro vás ideálním řešením strávit v lázních aspoň víkend. Léčivá termální voda, čerstvý vzduch a nejrůznější léčebné procedury posílí a zregenerují vaše tělo i duši.

Kam na víkendový pobyt do lázní?

Pokud chcete mít jistotu, že o vás během pobytu na 2 až 3 dny bude postaráno jako v bavlnce, jeďte na pobyt do nejlepších českých lázní. Které to jsou? V České republice nenajdete oblast s tak bohatým výskytem minerálních a termálních pramenů jako v západním cípu země. Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně získaly dokonce v roce 2021 titul světového dědictví UNESCO. Vděčí za to unikátní kombinaci množství léčivých pramenů, špičkových lázeňských služeb a výjimečné architektury. Právě tato tři města se těší dlouhodobé oblibě i mezi zákazníky Travelkingu, což je další zárukou, že si pobyt zde užijete na maximum.

A co takhle spojit dovolenou v lázních s výletem za hranice? V rámci Evropy se největší popularitě těší vyhlášené maďarské termály. Na kratší a víkendové pobyty doporučujeme světově proslulé lázeňské město Bük, kam trvá cesta z Brna necelé tři hodiny. Kvalitní hotelové služby a tradiční maďarská pohostinnost postupně vytvořily z lázní Bük jedno z nejoblíbenějších lázeňských pobytových míst, kam se čeští klienti velmi rádi vracejí. Kromě lázeňského areálu Bükfürdõ se mohou návštěvníci zabavit na jednom z nejlepších maďarských golfových hřišť, v lanovém parku či v parku pro Kneippovu terapii a nordic walking.

Objevili jste už kouzlo lázní v Polsku? Pokud ještě ne, je nejvyšší čas! V malebné krajině plné kopců zde nedaleko hranic s Českem leží několik oblíbených lázeňských měst, která své hosty lákají na kolonády s léčivými prameny, nádherné parky i špičkové služby. Mezi turisty nejsou polské lázně stále ještě tolik známé, a tak si víkendový pobyt užijete v příjemnější atmosféře bez davů. K nejoblíbenějším lázním v Polsku patří malebné městečko Kudowa Zdrój ležící jen 2 km od českého Náchoda. Výbornou volbou je také lázeňské letovisko Polanica-Zdrój, které se nachází jen 25 km od hranic.