Víkendový pobyt v lázních

Delší dovolená je v nedohlednu, ale i tak byste si rádi pořádně odpočinuli? Vydejte se na víkend do lázní a všechny starosti všedních dnů nechte doma. Příjemná lázeňská atmosféra, procházky po kolonádách a vynikající jídlo v kombinaci s léčebnými procedurami zajistí, že se v pondělí budete do práce vracet s čistou hlavou a plní nové energie.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Už jsem navštívil spoustu místních i zahraničních hotelů a musím říct, že jsem byl příjemně překvapen vybavením a servisem, které Resort Park Inn nabízí. Vynikající bylo také all inclusive - snídaně, obědy, večery i odpolední svačinka byly opravdu chutné a s bohatým výběrem. Velkým plusem byla také neomezená konzumace nápojů. S vyhlášenými lázněmi je hotel propojený chodbou, takže si můžete užívat koupání v bazénech, vrátit se na jídlo do hotelu a zase se jít koupat. Můj tip zní, vydejte se sem ve všední dny, kdy je v Sárváru i lázních méně lidí.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“V hotelu jsme si užili parádní víkendový pobyt. Nadšeni jsme byli z krásného prostorného pokoje s pohodlnou postelí, vynikající bufetové stravy, velkého wellness centra s termálními bazény i saunovým světem, a já osobně i z kosmetické procedury. Potěšila nás i možnost zahrát si bowling a ochutnat místní koktejly. Za návštěvu stojí i místní termální lázně.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým


Pokud se cítíte unavení, přepracovaní a bez elánu, je to jasná známka toho, že to chce řádný odpočinek. Potřebujete-li si dobít baterky, je nejlepší volbou vypravit se na dovolenou do lázní. V případě, že zrovna nechcete či nemůžete čerpat dovolenou, je pro vás ideálním řešením strávit v lázních aspoň víkend. Léčivá termální voda, čerstvý vzduch a nejrůznější léčebné procedury posílí a zregenerují vaše tělo i duši.

Kam na víkendový pobyt do lázní?

Pokud chcete mít jistotu, že o vás během pobytu na 2 až 3 dny bude postaráno jako v bavlnce, jeďte na pobyt do nejlepších českých lázní. Které to jsou? V České republice nenajdete oblast s tak bohatým výskytem minerálních a termálních pramenů jako v západním cípu země. Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně získaly dokonce v roce 2021 titul světového dědictví UNESCO. Vděčí za to unikátní kombinaci množství léčivých pramenů, špičkových lázeňských služeb a výjimečné architektury. Právě tato tři města se těší dlouhodobé oblibě i mezi zákazníky Travelkingu, což je další zárukou, že si pobyt zde užijete na maximum.

A co takhle spojit dovolenou v lázních s výletem za hranice? V rámci Evropy se největší popularitě těší vyhlášené maďarské termály. Na kratší a víkendové pobyty doporučujeme světově proslulé lázeňské město Bük, kam trvá cesta z Brna necelé tři hodiny. Kvalitní hotelové služby a tradiční maďarská pohostinnost postupně vytvořily z lázní Bük jedno z nejoblíbenějších lázeňských pobytových míst, kam se čeští klienti velmi rádi vracejí. Kromě lázeňského areálu Bükfürdõ se mohou návštěvníci zabavit na jednom z nejlepších maďarských golfových hřišť, v lanovém parku či v parku pro Kneippovu terapii a nordic walking.

Objevili jste už kouzlo lázní v Polsku? Pokud ještě ne, je nejvyšší čas! V malebné krajině plné kopců zde nedaleko hranic s Českem leží několik oblíbených lázeňských měst, která své hosty lákají na kolonády s léčivými prameny, nádherné parky i špičkové služby. Mezi turisty nejsou polské lázně stále ještě tolik známé, a tak si víkendový pobyt užijete v příjemnější atmosféře bez davů. K nejoblíbenějším lázním v Polsku patří malebné městečko Kudowa Zdrój ležící jen 2 km od českého Náchoda. Výbornou volbou je také lázeňské letovisko Polanica-Zdrój, které se nachází jen 25 km od hranic.