Víkendové pobyty ve Slovinsku

Horský ráz krajiny dotváří průzračné řeky barvící se do tyrkysových tónů, nádherná jezera, vodopády a jeskyně. Pro milovníky přírody je Slovinsko opravdovým rájem, do kterého se můžete vrátit tisíckrát, ale stejně vás nepřestane bavit. Vyrazte na víkendový pobyt do Slovinska a užijte si zde přírodu i špičkové wellness.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt se celé naší rodině moc líbil. Jedná se o klidnou lázeňskou lokalitu s krásným parkem a působivou architekturou. V hotelu Švicarija na vás dýchne historie a okouzlí vás pohádkové interiéry a exteriéry. Po výletech do okolí oceníte bufetovou polopenzi i dokonalé wellness vyžití. V chladnějších dnech přijdou vhod horké termální prameny, díky nimž je venkovní koupání příjemným relaxem.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Rimski dvor ****superior byl opravdovým balzámem na nervy. Toužíte po dokonalém odpočinku od všedních starostí v klidu přírody? Pak půjde o ideální dovolenkový resort pro vás. Zlatým hřebem hotelu jsou krásné lázně inspirované antickým stylem, který se prolíná celým interiérem budovy. Z termálních bazénů a saunového světa se nám ani nechtělo odcházet. Pochutnali jsme si na snídaních a večeřích ve formě bohatých bufetů a oceňuji, že hotel pamatuje i na vegetariány a hosty s některými dalšími stravovacími omezeními. O každého návštěvníka je tu zkrátka dokonale postaráno.”

Eliška Srncová
Eliška Srncová
Senior copywriter


Slovinsko je zemí fascinujících přírodních divů. Uchvátí vás především krásou své hornaté krajiny, 90 procent slovinského území se totiž nachází v nadmořské výšce vyšší než 2 000 metrů. Alpy lákají turisty jak v zimě za perfektními sjezdovkami, tak v létě za vysokohorskou turistikou a adrenalinem. Při pochůzkách Slovinskem se před vámi na každém rohu otevírají neskutečné výhledy do krajiny. Nenechte si ujít návštěvu Triglavského národního parku i s nejvyšším vrcholem Triglav (2 864 m.n.m.).

Aktivní víkend ve Slovinsku je jedna radost

Kde jinde prožít aktivní víkend než ve Slovinsku? Tato malá země nabízí obrovské možnosti k dovolené, při které se pořádně zapojíte. Turistické trasy, cykloturistika a adrenalin v létě, běžkařské tratě, lyžování a snowboarding v zimě. Naplánujte si aktivní víkend ve Slovinsku a užijte si naplno náročné i odpočinkové sportovní aktivity.

Chcete-li na dovolené zažít něco neobvyklého, pak můžete využít z různých možností adrenalinových zážitků. Vyzkoušejte paragliding, vrhněte se na raftech po řece Soči, troufněte si na ferraty nebo se vydejte v neoprenu slovinskými kaňony. Pro všechny dobrodružné duše je Slovinsko jako stvořené.

Nakonec si můžete zajet i k Jaderskému moři na jihozápad země. Slovinské pobřeží sice měří pouhých 43 kilometrů, zato tu však najdete spoustu atraktivních míst ke koupání a měst s pravou přímořskou atmosférou, jako je Koper.

Na víkend do slovinských termálů

Až budete ze všech svých aktivit unaveni, dopřejte si trochu oddychu ve wellness pobytu. Termální lázně ve Slovinsku jsou rovněž jedním z lákadel, patří totiž mezi přední evropské termály. Lázně Topolšica, Rogaška Slatina, Ptuj nebo Zčeře vám nabídnou léčivé termální prameny a špičkovou péči. Samozřejmostí je ubytování s procedurami a masážemi.

Odpočívat můžete třeba u ikonického jezera Bled s kostelíkem na ostrově a majestátním hradem tyčícím se nad skále nad jezerem. Vydejte se objevovat také další slovinská města, především hlavní město Lublaň, které je plné útulných kaváren, výborné gastronomie i historických památek k objevování. Tato „malá Praha“, jak se někdy Lublani přezdívá, vás zaujme svou zajímavou architekturou i polohou blízko moře a Julských Alp.