Dovolená v Tokaji

Milovníci vína zpozorněte! Pobyt v Tokaji je totiž pro vás tou nejlepší volbou. Malé romantické městečko na maďarském venkově vás zve k degustaci slavného vína, které se rodí na slunných vinicích v okolí. Na zdraví!

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Rádi si na dovolené připíjíte dobrým vínem? Co si takhle zajet rovnou do jedné z nejvyhlášenějších vinařských oblastí v Evropě, ať ten přípitek stojí za to? V maďarském Tokaji se točí vše okolo zlatavého moku z místních vinic, a tak vás tu čeká nekonečně vínových zážitků, o kterých budete ještě dlouho všem vyprávět.

Při pobytu v Tokaji ochutnáte víno

Vínem proslavená vesnička Tokaj se nachází v obklopení vinic pod stejnojmennou horou. Její historie sahá *až do 14. století a historický nádech si oblíbená turistická destinace zachovává navzdory pokroku doby. V uličkách starobylého městečka tak načerpáte autentickou atmosféru a ochutnáte víno, které pili dávní panovníci.

A jaké víno tu vlastně ochutnáte? Na okolních vinicích zrají odrůdy Furmint, Lipovina a Muškát žlutý, ze kterých se vyrábějí vína různého druhu, na své si tak přijdou jak fanoušci sladkých vín, tak ti, kteří preferují sušší. Velkou předností Tokaje je, že tu láhev koupíte poměrně za levno, a tak si tu dopřejete, kolik sklenek budete chtít.

Abyste si dovolenou užili bez starostí, sáhněte po pobytu s polopenzí nebo alespoň snídaní. Až se v hotelu posílíte, vyrazte objevovat zajímavosti v okolí. Třeba krásný přírodní lom Tarcali Bányató, přírodní rezervace Bodrogzug nebo muzeum Tokaje. Za necelou hodinku dorazíte do Miskolce, kde si báječně odpočinete v proslulých jeskynních lázních Miskolctapolca.