Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

 • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
 • Oblíbené nabídky na jednom místě
 • Upozornění na změny v nabídkách

Střední Čechy: Tipy na výlet a zajímavá místa

Střední Čechy jsou největším regionem Česka obepínající hlavní město Praha. Nachází se zde mnoho historických, architektonických i přírodních skvostů. Vydejte se na majestátní hrady Karlštejn, Křivoklát, Český Šternberk a Kokořín či honosné zámky jako Konopiště, Veltrusy, Kačina a Mnichovo Hradiště. Při turistice si užijte překrásné přírodní scenérie. Navštivte také místa zapsaná na seznamu UNESCO – Kutnou Horu a Křivoklátsko. Střední Čechy jsou jako stvořené pro milovníky dějin, kultury, architektury i umění. Na své si přijdou i všichni, kdo touží po aktivní dovolené a výletech pěšky či v sedle kola.

Kutná Hora Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Kutná Hora je zapsaná na seznamu UNESCO a i když se v ní žádný hrad ani zámek nenachází, nabízí toho tolik, že vám jedna návštěva nebude stačit. Kutná Hora byla v minulosti, jak už název napovídá, spjata s kutáním stříbra. Ve středověku šlo proto o jedno z nejvýznamnějších českých měst. To je důvod, proč zde naleznete velké množství památek, které doplňují četné kavárny a restaurace.

Co nevynechat při návštěvě Kutné Hory?

 • Chrám svaté Barbory
 • Kostnici v Sedlci
 • Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele
 • Při procházce historickým jádrem města si prohlédněte Kamennou kašnu, Morový sloup, kostel sv. Jana Nepomuckého, Kamenný dům, Dačického dům s interaktivní expozicí o památkách UNESCO a Hrádek - České muzeum stříbra.

Kutná Hora nabízí i několik naučných stezek vhodných pro pěší i cyklisty. Doporučujeme tzv. Královskou procházku, která nabízí úchvatný pohled na panorama města nebo naučnou stezku Kolem Kutné Hory.

Více informací

Chrám svaté Barbory Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Přímo v Kutné Hoře najdete úchvatnou stavbu, která může konkurovat i katedrále na Pražském hradě. Chrám svaté Barbory byste při prohlídce města rozhodně neměli vynechat, naopak sem zamiřte co nejdříve. Budete obdivovat gotické klenby, nádherná štíhlá okna, sochy i drobné detaily výzdoby. Katedrála se stavěla v letech 1388 - 1558 pod vedením několika architektů včetně proslulého Petra Parléře, stavitele Svatovítské katedrály. Majestátní chrám byl v roce 1995 zařazen za seznam památek UNESCO a úžas vyvolává dodnes.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 62 tipů

Střední Čechy: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s privátním wellness v Penzionu Solid Spa Superior ****

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s privátním wellness v Penzionu Solid Spa Superior ****

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 26. 8. 2023

Vydejte se spolu se Zuzkou, členkou našeho Travelking týmu, do Českého ráje. Konkrétně do Penzionu Solid Spa Superior ****. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu all inclusive s procedurami v Hotelu Jesenice ***

Osobně ověřeno: Recenze pobytu all inclusive s procedurami v Hotelu Jesenice ***

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 27. 6. 2023

Vydejte se spolu s Míšou, členkou našeho Travelking týmu, do CHKO Křivoklátsko. Konkrétně do Hotelu Jesenice ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Nejlepší běžkařské trasy kolem Prahy, Brna a na Vysočině

Nejlepší běžkařské trasy kolem Prahy, Brna a na Vysočině

 • ČESKO
 • 20. 1. 2021

Ačkoli nepatří mezi klasické zimní lokality, když napadne sníh, užijete si zimní radovánky i v okolí Prahy, Brna a na Vysočině. Pro běžkaře je ve středních Čechách více než 250 km běžkařských tras, na Vysočině přes 230 km a kolem Brna přes 185 km.