Dovolená ve slovenských horách

Za nezapomenutelnými zážitky nemusíte jezdit daleko. Vysoké a Nízke Tatry nebo třeba Malá Fatra nabízí nekonečné množství výletů, perfektně značené trasy a komfortní ubytování, které pro vás pečlivě vybíráme.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Trio *** splnil vše, co pro návštěvu Slovenského ráje potřebujete. Tedy pohodlné přespání se sprchou, snídaní, večeří a po náročném dni i možnost relaxování v dostatečně velké vířivce a v bazénu. Zaměstnanci hotelu se k nám chovali velmi hezky a byli příjemní. Co určitě doporučuji, je výlet do rokliny Suchá Belá, návštěva Lúčanského vodopádu, Spišský hrad, pokud máte rádi zříceniny, a Tomašovský výhled. Vše se dá stihnout během 3 dnů, ale abyste si zdejší okolí opravdu užili, budou vám ještě tak 3-4 dny chybět. Tady je opravdu co dělat a už teď plánujeme, jak sem zavítáme příští rok.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Rodinnou dovolenou jsem si moc užili. Pobyt v Tatrách naprosto splnil naše očekávání odpočinout si od hektického života ve velkém městě. Pokojík byl situovaný směrem k lesu, s výhledem na hory. Každé ráno jsem si pochutnali na vydatné snídani a mohli jsme vyrazit na výlet. Hotel leží nedaleko od stanice "zubačky" směr Štrbské pleso, takže má ideální polohu pro objevování okolní překrásné krajiny.”

Zuzana Košnerová
Zuzana Košnerová
Zákaznická podpora


Slovenské hory každoročně lákají tisíce turistů (nejen) z celé Evropy a není se čemu divit. Netknutou přírodu, vysoké štíty hor s jezery, kamzíky a stovky kilometrů skvěle značených turistických cest jim mohou mnohé země jen závidět. Pokud se tedy chystáte na letní dovolenou do hor na Slovensku, těšte se na dlouhé i nenáročné túry pěšky nebo na kole, mnoho zajímavých zastávek a restaurací a hlavně fantastické výhledy do širokého okolí.

V zimě sem můžete vyrazit i na výborný lyžařský pobyt. Slovenská lyžařská střediska jsou známá skvěle upravenými sjezdovkami s moderními vleky a lanovkami, na kterých se zabavíte s celou rodinou. Na svoje si zde přijdou i milovníci běžeckého lyžování díky stovkám kilometrů upravovaných běžeckých tras napříč celým Slovenskem.

Které slovenské hory se vyplatí navštívit?

Na Oravu byste měli zavítat nejen za zimními radovánkami, ale i v létě na turistiku v krásné přírodě. Nachází se zde vyhledávaný vrch Kubínska hoľa (1 346 m. n. m.), na který můžete buď vystoupat nebo se na jeho vrchol v létě vyvézt lanovkou. Dolů se potom můžete svézt na půjčených horských koloběžkách nebo tříkolkách.

Méně známé, ale neméně krásné jsou vrchy Javorníků nedaleko hranic s Českou republikou. Užijete si tu přímo božský klid i turistiku po spleti turistických tras, které vás zavedou na Velký i Malý Javorník. V zimě si s sebou rozhodně vezměte i lyže nebo běžky, na místních svazích se vám určitě budou hodit.

Mezi slovenskými horami rozhodně vynikají Tatry. Navštívit můžete jak nádherné Nízké Tatry s nejlepšími lyžařskými středisky na Slovensku, tak i podmanivé Vysoké Tatry s nejvyšším vrcholem Gerlachovským štítem (2 654,4 m. n. m.). Na západě vás potom čekají rozsáhlé rozkvetlé louky a vysoké štíty Belianskych Tater. Pohodlí je v místních hotelech zaručené, mnohé z nich nabízejí i možnost wellness pobytu.