Dovolená ve slovenských horách

Za nezapomenutelnými zážitky nemusíte jezdit daleko. Vysoké a Nízke Tatry nebo třeba Malá Fatra nabízí nekonečné množství výletů, perfektně značené trasy a komfortní ubytování, které pro vás pečlivě vybíráme.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Trio *** splnil vše, co pro návštěvu Slovenského ráje potřebujete. Tedy pohodlné přespání se sprchou, snídaní, večeří a po náročném dni i možnost relaxování v dostatečně velké vířivce a v bazénu. Zaměstnanci hotelu se k nám chovali velmi hezky a byli příjemní. Co určitě doporučuji, je výlet do rokliny Suchá Belá, návštěva Lúčanského vodopádu, Spišský hrad, pokud máte rádi zříceniny, a Tomašovský výhled. Vše se dá stihnout během 3 dnů, ale abyste si zdejší okolí opravdu užili, budou vám ještě tak 3-4 dny chybět. Tady je opravdu co dělat a už teď plánujeme, jak sem zavítáme příští rok.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodní tým


Slovenské hory každoročně lákají tisíce turistů (nejen) z celé Evropy a není se čemu divit. Netknutou přírodu, vysoké štíty hor s jezery, kamzíky a stovky kilometrů skvěle značených turistických cest jim mohou mnohé země jen závidět. Pokud se tedy chystáte na letní dovolenou do hor na Slovensku, těšte se na dlouhé i nenáročné túry pěšky nebo na kole, mnoho zajímavých zastávek a restaurací a hlavně fantastické výhledy do širokého okolí.

V zimě sem můžete vyrazit i na výborný lyžařský pobyt. Slovenská lyžařská střediska jsou známá skvěle upravenými sjezdovkami s moderními vleky a lanovkami, na kterých se zabavíte s celou rodinou. Na svoje si zde přijdou i milovníci běžeckého lyžování díky stovkám kilometrů upravovaných běžeckých tras napříč celým Slovenskem.

Které slovenské hory se vyplatí navštívit?

Na Oravu byste měli zavítat nejen za zimními radovánkami, ale i v létě na turistiku v krásné přírodě. Nachází se zde vyhledávaný vrch Kubínska hoľa (1 346 m. n. m.), na který můžete buď vystoupat nebo se na jeho vrchol v létě vyvézt lanovkou. Dolů se potom můžete svézt na půjčených horských koloběžkách nebo tříkolkách.

Méně známé, ale neméně krásné jsou vrchy Javorníků nedaleko hranic s Českou republikou. Užijete si tu přímo božský klid i turistiku po spleti turistických tras, které vás zavedou na Velký i Malý Javorník. V zimě si s sebou rozhodně vezměte i lyže nebo běžky, na místních svazích se vám určitě budou hodit.

Mezi slovenskými horami rozhodně vynikají Tatry. Navštívit můžete jak nádherné Nízké Tatry s nejlepšími lyžařskými středisky na Slovensku, tak i podmanivé Vysoké Tatry s nejvyšším vrcholem Gerlachovským štítem (2 654,4 m. n. m.). Na západě vás potom čekají rozsáhlé rozkvetlé louky a vysoké štíty Belianskych Tater. Pohodlí je v místních hotelech zaručené, mnohé z nich nabízejí i možnost wellness pobytu.