Dovolená ve slovenských horách

Za nezapomenutelnými zážitky nemusíte jezdit daleko. Vysoké a Nízke Tatry nebo třeba Malá Fatra nabízí nekonečné množství výletů, perfektně značené trasy a komfortní ubytování, které pro vás pečlivě vybíráme.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Na Chatu Koliesko se rád vracím, má nezaměnitelnou atmosféru a zajímavou historii. Je to rodinná chata, která se dědí z generace na generaci a v minulosti dokonce vyhořela. V zimě z ní můžete vyjít rovnou v lyžácích a v létě je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Kuchařem je zde samotný pan majitel Kšiňan, který vaří opravdu skvěle. Na Koliesku jsem ochutnal nejlepší pečená žebra v životě. Společně s personálem vytváří pan majitel vřelou rodinnou atmosféru.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajitel Travelkingu
Ověřeno Travelkingem

“Poloha hotelu je prostě super. Za jasného počasí vidíte vrcholky Tater a je to kousek na lanovku na Štrbské Pleso. Po cestě domů jsme navštívili Liptovskou Maru a okolí, což jsme si moc užili. Personál hotelu je velmi ochotný! Pan provozní nás uvítal s tím, že si máme dát kávičku a on nám povypráví kam se vydat na výlety. Vyspali jsme se pohodlně a v klidu. Strava byla v pořádku. Rozhodně doporučuji zajet sem na více dní, protože jsme toho za víkend spoustu nestihli navštívit. Pobyt jsme si užili na maximum a vřele jej doporučujeme.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodní tým


Slovenské hory každoročně lákají tisíce turistů (nejen) z celé Evropy a není se čemu divit. Netknutou přírodu, vysoké štíty hor s jezery, kamzíky a stovky kilometrů skvěle značených turistických cest jim mohou mnohé země jen závidět. Pokud se tedy chystáte na letní dovolenou do hor na Slovensku, těšte se na dlouhé i nenáročné túry pěšky nebo na kole, mnoho zajímavých zastávek a restaurací a hlavně fantastické výhledy do širokého okolí.

V zimě sem můžete vyrazit i na výborný lyžařský pobyt. Slovenská lyžařská střediska jsou známá skvěle upravenými sjezdovkami s moderními vleky a lanovkami, na kterých se zabavíte s celou rodinou. Na svoje si zde přijdou i milovníci běžeckého lyžování díky stovkám kilometrů upravovaných běžeckých tras napříč celým Slovenskem.

Které slovenské hory se vyplatí navštívit?

Na Oravu byste měli zavítat nejen za zimními radovánkami, ale i v létě na turistiku v krásné přírodě. Nachází se zde vyhledávaný vrch Kubínska hoľa (1 346 m. n. m.), na který můžete buď vystoupat nebo se na jeho vrchol v létě vyvézt lanovkou. Dolů se potom můžete svézt na půjčených horských koloběžkách nebo tříkolkách.

Méně známé, ale neméně krásné jsou vrchy Javorníků nedaleko hranic s Českou republikou. Užijete si tu přímo božský klid i turistiku po spleti turistických tras, které vás zavedou na Velký i Malý Javorník. V zimě si s sebou rozhodně vezměte i lyže nebo běžky, na místních svazích se vám určitě budou hodit.

Mezi slovenskými horami rozhodně vynikají Tatry. Navštívit můžete jak nádherné Nízké Tatry s nejlepšími lyžařskými středisky na Slovensku, tak i podmanivé Vysoké Tatry s nejvyšším vrcholem Gerlachovským štítem (2 654,4 m. n. m.). Na západě vás potom čekají rozsáhlé rozkvetlé louky a vysoké štíty Belianskych Tater. Pohodlí je v místních hotelech zaručené, mnohé z nich nabízejí i možnost wellness pobytu.