Dovolená v Podčetrteku

Krajina lemovaná kopci a dlouhými lesy, mezi kterými tu a tam vykukuje nějaká malá víska. To je východní Slovinsko, ve kterém leží malá vesnička Podčetrtek. Na první pohled nenápadná obec ukrývá mnoho krás a také proslulé lázně Terme Olimia. Vyberte si pobyt v Podčetrteku a dopřejte si zasloužený odpočinek v léčivých vodách.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Vesnička Podčetrtek leží na východě Slovinska u chorvatských hranic. Je tak ideální zastávkou během dlouhé cesty za mořem, ale zároveň si zde můžete užít pořádnou dovolenou. V Podčetrteku si přijdou na své milovníci klidných míst, vesnice je obklopena lesy a přírodním parkem Kozjansko, kterým vedou všelijaké trasy. Oblast je také bohatá na minerální prameny**, díky čemuž zde bylo vybudováno lázeňské zařízení, ale také jedny z nejmodernějších lázní v celém Slovinsku –⁠ Terme Olimia.

Tipy na atrakce v Podčetrteku a okolí, které stojí za to vidět

  • Na okraji parku Kozjansko stojí klášter Olimje, který je zdobený nápadnou tmavě modrou fasádou. V minulosti sloužila budova jako sídlo mnišskému řádu, lékárna nebo šlechtické sídlo. Dnes se o klášter starají Františkáni, kteří v něm obnovili tradici bylinkářství a udržují zde i lékárnu. Okolí kláštera se může pochlubit krásnou bylinkovou zahradou s ohroženými rostlinami a botanickou zahradou s 200 exponáty.

  • Mlsouny by mohla zajímat vyhlášená čokoládovna stojící nedaleko kláštera, čokoládovna Olimje, jedna z nejstarších v zemi.

  • Milovníci historie mohou vyrazit na hrad Podsreda, který patří mezi nejzachovalejší stavby ve Slovinsku. Konají se zde klasické prohlídky představující historické prostory, galerie, ale také kulturní akce.

  • Pokud se vám nedělá zle z výšek, navštivte vyhlídkovou věž zdraví a radosti. Přímo z Podčetrtku k ní vede nenáročná cesta, ta vám zabere přibližně hodinu.

Náš tip: Toužíte po romantickém pobytu ve dvou, nebo chcete vyjet na dovolenou s celou rodinou? V naší nabídce naleznete balíčky, které jsou připravené speciálně pro páry a pro výletníky s dětmi.