Dovolená u Plitvických jezer

Užijte si nezapomenutelnou dovolenou a vydejte se do jednoho z nejstarších a nejkrásnějších národních parků – Plitvická jezera. Příroda si pro vás připravila dechberoucí podívanou plnou pestrých barev, kterou jen tak jinde nespatříte. Nádhernou krajinou se navíc line zvuk zurčících vodopádů a zpěv ptáků. Během pobytu u Plitvických jezer zrelaxuje vaše tělo, duše i mysl.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Jeden z nejkrásnějších národních parků na světě najdete mezi městy Karlovac a Zadar. Cesta z Česka je sice dlouhá, ale rozhodně stojí za to. Plitvická jezera jsou místem, které by každý měl alespoň jednou za život navštívit. Výlet za unikátní přírodní památkou můžete pojmout romanticky a užít si jej ve dvou, nebo s celou rodinou.

Zajímavosti, které byste měli před návštěvou vědět

  • Plitvická jezera se nachází v hornaté části Chorvatska, ve stejnojmenném národním parku, nedaleko hranic s Bosnou a Hercegovinou.
  • Jezera denně předvádí barevnou show. Někdy mají smaragdovou barvu, jindy tyrkysovou a pak zase sytě modrou. Jejich barevnost závisí na mnoha faktorech – světle, hloubce, pohybu hladiny a také koncentraci rozpuštěných organických látek a organismů.
  • Terasovitá jezera jsou propojena průtoky a je zde k vidění 16 jezer a 140 vodopádů.
  • Území pokrývají voňavé lesy, které obývají lišky, srnky, ale i divoká prasata a medvědi. Na divoké mohutné šelmy tu však nenarazíte. Medvědi jsou nejraději tam, kde po lidech není ani stopy.
  • Největším vodopádem Plitvických jezer, ale i celého Chorvatska je Veliki slap (78 m). To nejlepší představení předvádí na podzim a také na jaře. Velkolepou podívanou nabízí i v zimě, kdy teploty klesnou tak nízko, že zamrzne. Návštěvu parku si tak užijete během horkého léta i chladných zimních měsíců, avšak během zimní sezóny jsou některé části území znepřístupněny.
  • Jezera mají dva vstupy – Rastovača a Hladovina. U obou najdete placené parkoviště a občerstvení.

Dovolená se psem: Návštěvu Plitvických jezer si můžete užít spolu se svým čtyřnohým parťákem, musíte ho mít však na vodítku. Toužíte po dovolené i se svým pejskem? Omrkněte naši nabídku pobytů, které jsou na míru ušité pro vás i vaše domácí mazlíčky. Stačí kliknout zde.