Dovolená v průsmyku Nassfeld – pobyty, ubytování

Ráj lyžařů, dobrodruhů i milovníků relaxu a kvalitní gastronomie – to je Nassfeld. Ať už do tohoto malebného průsmyku na pomezí Rakouska a Itálie vyrazíte v létě či v zimě, těšit se můžete na dechberoucí výhledy, nekonečné turistické trasy, bohaté možnosti vyžití a výtečné regionální produkty. Po celý rok zde navíc načerpáte energii díky spoustě slunečných dnů.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Nassfeldský průsmyk neboli Nassfeld se nachází v Karnských Alpách, na pomezí Rakouska a Itálie, v nadmořské výšce 1 530 m. Rozmanitá oblast je v zimě zasněženou pohádkovou říší a v létě rájem nejrůznějších sportů. Těšit se můžete i na výtečnou gastronomii a jedinečné zážitky.

Nassfeld na lyžích, běžkách, sněžnicích i sáních

Poctivou sněhovou pokrývku je v zimě nutné náležitě využít! V lyžařské oblasti Sun Ski World na vás čeká 110 km sjezdovek všech obtížností, 30 moderních lanovek a vleků a 130 km běžkařských tras. Nebo si nazujte sněžnice, vyrazte na průzkum zasněžené krajiny a užijte si nádherné výhledy. A dopřejte si i trochu romantiky – co takhle jízda zimním královstvím na saních tažených koňmi?

Léto pro turisty, cyklisty i horolezce

A nudit se rozhodně nebudete ani v létě. Rádi se procházíte po horách? Vybírat můžete z 1 000 km turistických tras. K nejoblíbenějším patří Karnischer Höhenweg a Gailtaler Höhenweg. K tomu si můžete vybírat z 25 naučných stezek nebo absolvovat okružní cestu rákosím u jezera Pressegger See. Dáváte přednost jízdě na dvou kolech? Pak vás jistě osloví nabídka 46 cyklostezek o celkové délce 950 km. Adrenalinoví nadšenci zase mohou navštívit horolezecké vesnice Mauthen a Lesachtal. A za krásnými výhledy vás vyvezou 3 lanovky s letním provozem.

Luxusní koupání v horách

Region Nassfeld-Pressegger See patří k těm obzvláště slunečným, a jako takový je skvělým místem ke koupání a vodním sportům. Pokud nepatříte zrovna k otužilcům, ponořte se do teplých vod jezera Pressegger See, které má až 28 °C. K náležitému osvěžení vám zase poslouží některé z průzračných horských jezer. Nechcete se jen tak poflakovat u vody? Pak vyrazte za vodními sporty na divokou řeku Gail, kterou si můžete sjet na kajaku či na kánoi. K náležitému relaxu naopak láká wellness a aquapark Aquarena Kötschach-Mauthen.

Náš tip: Aktivní den můžete zakončit v některé ze 24 horských chat a restaurací v regionu kde ochutnáte výtečné lokální produkty, jako je kváskový chléb, korutanské těstoviny, čerstvé ryby, sušená šunka nebo sýry.