Dovolená v Lužických horách

Poznejte turisty dosud neobjevený kraj na severu Čech, který vás zve na procházky panenskou přírodou. Lužické hory a jejich podhůří ukrývají celou řadu zajímavých míst, které společně objevíte ať už se svou polovičkou, celou rodinou nebo přáteli. Vyberte si pobyt v Lužických horách a navštivte Panskou skálu, Luž nebo tradiční sklárny.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Kdo by neznal legendární Panskou skálu z pohádky Pyšná princezna? Tento významný geologický útvar je jedním ze symbolů Lužických hor, které se rozprostírají na severu Čech u hranic s Německem. Tento trochu zapomenutý region vám však nabídne mnoho dalších přírodních divů, kopců s překrásnými výhledy i turistickými atrakcemi. Díky pobytu v Lužických horách to navíc nebudete mít daleko ani do Českého Švýcarska.

Pobyt v Lužických horách vás zve do pohádkové krajiny

Skalní úkazy, dechberoucí vyhlídky a připomínky sklářské tradice. V krásné přírodě severu Čech vás čeká mnoho různorodých zážitků, které zabaví celou rodinu. Nadšení budou ti, co rádi šlapou do kopců. Oblíbeným výletním cílem je nejvyšší hora Luž s rozhlednou a vyhlášenou restaurací pod vrcholem. Stejně tak láká milovníky výhledů vrcholy Jedlová a Klíč nebo vyhlídka Popova skála.

Afrika je odtud sice na míle daleko, přesto v Lužických horách potkáte stádo bílých slonů. Nenechte se ale zmýlit, jde o skalní útvary u Jítravy zvané Bílé kameny, které svým tvarem připomínají zvířecí velikány. O kousek dál vás čeká zámek Lemberk, který znáte třeba z pohádky Tajemství staré bambitky nebo Čert ví proč. Za historií dále pokračujte na hrad Grabštejn nebo skalní hrad Sloup.

A jaký pobyt si v Lužických horách vybrat? V létě sahněte po pobytech u vody, ať si s celou rodinou užijete bezstarostné chvilky v přírodě. Pokud vyrážíte ve dvou, potěší vás romantické pobyty s wellness, díky kterému si po návratu z výletů báječně odpočinete. Jistě oceníte ubytování se stravou v ceně, ať už sáhnete po snídani nebo rovnou polopenzi nebudete litovat.