Dovolená v Lubušském vojvodství

Nelákají vás klasická turistická místa a dáváte přednost trávení času v klidné přírodě? Pak je dovolená v Lubušském vojvodství to pravé pro vás! Návštěvu tohoto regionu vřele doporučujeme všem milovníkům nejrůznějších outdoorových aktivit i zájemcům o dějiny. Kromě dechberoucí krajiny se území Lubušského vojvodství pyšní rovněž několika historicky významnými stavbami.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Polsko je rozmanitá země s bohatým přírodním i kulturním dědictvím. Území země se dělí na 16 vojvodství a každé z nich nabízí mnoho úžasných míst, z jejichž návštěvy si odnesete ty nejkrásnější vzpomínky. Lubušské vojvodství patří k poklidnějším částem země. Více než polovinu území tvoří lesy, region proplétá také hustá síť cyklostezek. Na své si zde přijdou i vodáci a zkrátka všichni vyznavači aktivní dovolené. Pobyt v Lubušském vojvodství se bude líbit také rodinám s dětmi, na které zde čekají nenáročné trasy a stovky jezer s průzračně čistou vodou.

Poznejte ta nejzajímavější místa Lubušského vojvodství

Lubušské vojvodství je domovem nejmladšího polského národního parku, Národní park Ústí Warty, který bývá oblíbenou zastávkou při cestě k Baltskému moři. Park můžete projít pěšky nebo projet na kole. Jeho nejpopulárnější částí je Ptačí stezka podél říčky Postomia, kde můžete vidět mnoho druhů vodních a bahenních ptáků, volně žijící krávy i koně.

Mezi řekami Odrou a Wartou vybudovali nacisté během 30. let 20. století nevídanou obranou linii. Komplex vojenských bunkrů Meziříční opevněný rajón. Areál je považován za nejdelší na světě. Mimo svůj historický význam jsou bunkry zajímavé také tím, že se zde vyskytuje největší koncentrace netopýrů v Evropě.

Lubušské vojvodství se může pochlubit i světovým unikátem. Kousek od města Świebodzin stojí nejvyšší socha Krista Krále na světě. Socha měří 33 metrů, což symbolizuje věk, kdy byl Ježíš ukřižován.

Za zmínku stojí také město Zelená hora, které se proslavilo skvělým vínem. Další významnou metropolí vojvodství je Velkopolský Hořov, ten se od ostatních polských měst liší velkým množstvím nejrůznějších pomníků. Na své si zde přijdou i fanoušci motosportu, ve Velkopolském Hořově se totiž konají závody na ploché dráze – Grand Prix. S městem se také pojí legendy o čarodějnicích, jednu z nich připomíná Studna čarodějnic na Vlněném náměstí.