Kutná Hora: Tipy na výlet a zajímavá místa

Kostnice v Sedlci Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory se nachází unikátní **Kostnice zapsaná na seznamu UNESCO.** Prostor podzemní kaple je vyzdoben dekoracemi z lidských kosterních ostatků a lebek. Naleznete zde **velký lustr s rozsáhlou stropní výzdobou, Schwarzenberský erb a pyramidy z lebek.** Kosti použité k výzdobě jsou vydezinfikované a vybělené. Kostnice vděčí za svůj dnešní vzhled architektu J. Santinimu a autorem neobvyklé výzdoby je František Rint. Ze všech koutů tohoto místa na Vás zaručeně dýchne tajuplná atmosféra. Návštěva světoznámé kostnice by při vašich toulkách Kutnohorskem neměla chybět.
Více informací

Kutná Hora Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Kutná Hora** je zapsaná na seznamu **UNESCO** a i když se v ní žádný hrad ani zámek nenachází, nabízí toho tolik, že vám jedna návštěva nebude stačit. Kutná Hora byla v minulosti, jak už název napovídá, spjata s kutáním stříbra. Ve středověku šlo proto o jedno z nejvýznamnějších českých měst. To je důvod, proč zde naleznete velké množství památek, které doplňují četné kavárny a restaurace. **Co nevynechat při návštěvě Kutné Hory?** - Chrám svaté Barbory - Kostnici v Sedlci - Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele - Při procházce historickým jádrem města si prohlédněte **Kamennou kašnu, Morový sloup, kostel sv. Jana Nepomuckého, Kamenný dům, Dačického dům s interaktivní expozicí o památkách UNESCO a Hrádek - České muzeum stříbra.** Kutná Hora nabízí i několik **naučných stezek vhodných pro pěší i cyklisty.** Doporučujeme tzv. Královskou procházku, která nabízí úchvatný pohled na panorama města nebo naučnou stezku Kolem Kutné Hory.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 2 tipů

Kutná Hora: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK