Dovolená ve Fügenu

Ať už vás láká rafting, túry, procházky přírodou nebo lezení, vše najdete v malebném údolí Zillertal, které je obklopené majestátními alpskými štíty. Hlavním městem tohoto krásného kusu Rakouska je městečko Fügen, ve kterém si přijdou na své všichni milovníci outdoorových aktivit a ti, kdo si chtějí užít klidnou dovolenou uprostřed krásné přírody. Vyberte si pobyt ve Fügenu a objevte všechny krásy údolí Zillertal.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Cesta do Fügenu není vůbec dlouhá. Pokud vyrazíte autem z Brna, zabere vám jízda necelých 6 hodin. Cesta z Prahy je o hodinu kratší. Odměnou po pár hodinách za volantem vám bude nádherná tyrolská krajina

Ve Fügenu na vás čeká zábava během celého roku

Přímo z centra Fügenu se můžete nechat vyvézt lanovkou do lyžařského centra Spieljoch, které se pyšní nejdelší sjezdovkou v Zillertalu. Rodiny s dětmi si mohou na chvíli oddechnout od svých ratolestí a přenechat je zkušeným instruktorům a instruktorkám v některé z mnoha lyžařských škol.

Hora Spieljoch vítá návštěvníky i během léta. V okolí je pro vás k dispozici přes 400 kilometrů horských i lezeckých tras a 250 kilometrů cyklostezek. Hned u stanice lanovky najdete horské hřiště se skvělými atrakcemi pro malé i velké. Vyzkoušejte si ferraty, bosou stezku nebo si jen tak užívejte dechberoucí výhled na alpské štíty.

Místa, která stojí za to vidět

  • V minulosti se na území městečka Fügen těžila železná ruda. Dlouhou historii hornictví připomíná muzeum hornictví, které vypráví o těžkém a nebezpečném životu horníků.

  • Oblíbenou atrakcí je rovněž Erlebnistherme Zillertal, aquapark s bazény saunami a spa.

  • Pokud patří sýry mezi vaše oblíbené pochoutky, musíte navštívit sýrárnu Zillertaler Heumilch Sennerei. Během exkurze nahlédnete pod ruce mistrů a budete sledovat, jak se kravské mléko mění v lahodné sýry.