Dovolená v Tyrolsku

Víte, která spolková země Rakouska se těší největší oblibě? Tyrolsko! Jeho největší chloubou je nádherná alpská příroda, kterou zdobí zelené pastviny, malebná údolí, majestátní hory a tyrkysová jezera. Kromě krásné krajiny se pyšní rovněž historickými městy, jeho srdcem je starobylý Innsbruck. Tyrolsko je také domovem několika skvělých lyžařských středisek, díky ledovcům si zde užijete lyžování nejen v zimě, ale i v létě. Vyberte si pobyt v Tyrolsku a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v srdci Alp.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Dovolená v Tyrolsku může být stejně rozmanitá jako zdejší krajina. V populárních horských střediscích si na své přijdou vyznavači luxusních dovolených, milovníci turistiky, rodiny s dětmi, ale i ti, kdo cestují za relaxací. Velkou většinu území pokrývají hory a téměř čtvrtinu Tyrolska tvoří chráněná krajinná oblast, díky čemuž se může pochlubit nedotčenou přírodou a krásným čistým ovzduším.

Tyrolsko v létě

Během letní sezony se samozřejmě nabízí pěší turistika, avšak velké oblibě se těší rovněž horolezectví, ferraty a horská cyklistika. Tyrolsko je propleteno hustou sítí upravených a dobře značených tras. Čekají na vás dálkové pěší trasy vedoucí divokou přírodou, ale i příjemné procházky po horách, které si můžete usnadnit vyjížďkou lanovkou. Na své si přijdou i gurmáni, k dispozici jsou totiž i nejrůznější tematické túry, které vás provedou tyrolskou gastronomií.

Není nic lepšího, než se v parném létě smočit v osvěžující vodě. V Tyrolsku se nachází stovka koupališť a několik horských jezer s průzračnou vodou lákající k vodním sportům a plavání. Nejširší nabídkou sportovních a vodních aktivit se může pochlubit Achensee, největší tyrolské jezero.

Achensee najdete necelou hodinu jízdy od dalšího tyrolského klenotu, kterým je hlavní město spolkové země, Innsbruck. Malebné městečko patří mezi nejoblíbenější alpská střediska. Na jeho náměstí stojí spoustu architektonických skvostů, jako je například Hofburg, palác Habsburků.

Ať už strávíte svůj dovolenkový den na horách nebo v jednom z hezkých měst, po dni na nohou vám jistě přijde vhod trocha relaxace. Sáhněte po našich wellness pobytech v Rakousku a dopřejte si zasloužený odpočinek.

Nezapomenutelná lyžovačka

Lyže, sněžnice, snowboard nebo sáně? Tyrolsko v zimě poskytuje ideální podmínky nejen pro zimní sporty, ale celou řadu dalších zábavných aktivit. Vydejte se po turistických trasách a obdivujte tu pravou zimní krajinu lemovanou horskými štíty nebo si užijte jízdu na profesionálně upravených sjezdovkách v některém z lyžařských středisek.

Tyrolsko je proslulým rájem lyžařů – nikde jinde v Alpách nenarazíte na tolik lyžařských středisek. Na své si přijdou zkušení jezdci, začátečníci i rodiny s dětmi. Na jedinečnou jízdu ve výšce 3000 metrů nad mořem láká 5 ledovcových středisek – Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai a Hintertux.

Zmrzlé svaly zahřejete v jednom z moderních aquaparků. Malí návštěvníci ocení zábavu, akci a adrenalin, zatímco rodiče saunové světy a nabídku léčivých procedur.